THERMOSHIELD

Autor: Karel Prucha
Datum: 12.02.2002 11:20

1) Do rukou se mi dostal letak s metodou zateplovani pomoci THERMOSHIELDu(WWW.THERMOSHIELD.CZ). Rad bych se zeptal na vase zkusenosti ci nazory.
2) V pripade, ze pouziji zatepleni cihel POROTHERM44P+D polystyrenem 5cm kontaktnim zpusobem, je lepsi lepit polystyren primo na cihly nebo mam nejdrive nahazet jadro a srovnat zed?

Dekuji

Karel Prucha

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 413   starší >>
Datum: 26.04.2010 09:15 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Co kdybych vytapetoval stěny a strop v obýváku reflexní fólií s izolačním podlepem(5mm mirelonu, bublinky atd), ovšem dostatečně jemně perforovanou skrzevá pro sichr difuzi vodních par. Nevytvořil bych skoro dokonalou termosku(až na podlahu, u které bude dobře, když se ohřeje víc jak alobal na stěnách) bez vakua?! Nebylo by to řešení mnohokrát odrazivší a tedy netransportující energii dál, než thermococsi?!

Autor: Jarka Černá
Datum: 26.04.2010 09:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
My to tak máme a je to škaredé.
:-D

http://pasivnydom.blog.cz/1004/parozabrana

Autor: Karel Plaček
Datum: 26.04.2010 10:11 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vy to budete přece krýt estetickou předstěnou. Já to myslel jako myšlenkově ideální odrazivé stěny, proti kterým je termocosi nátěr hlinkou. Estetika je věc názoru, kdyby to vaše byl finální povrch, tak by to zejména u Vás vypadalo i esteticky krásně.

Autor: Ing. Jan Klečka
Datum: 26.04.2010 10:25 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Myšlenka je to vyskrze zajímavá, ale má to několik ale:
Termoska funguje díky "dokonale" lesklým povrchům vzdálených od sebe v řádu několika milimetrů. Efekt je navíc zdůrazněn vákuem.
Nic z toho ve vašem případě nedosáhnete, veškerý efekt bude pak takřka nulový.
Pár čísel pro porovnání. Dokonale lesklý hliníkový povrch má odrazivost 0.96, Vámi popisovaná fólie cca 0.44 (viz. ČSN 73 0540-3). Lambda uzavřené vzd. mezery termosky je lepší než TI, lambda "místnosti" s Al foliemi bude na úrovni železobetonu.

Datum: 26.04.2010 11:01 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nehledám nevhodný odrazivý povrch, ale vhodný, nevíte o nějakém na stěnu? A co ta "záchranářská" folie co má chladící a hřející stranu. Stříbrnou a "zlatou", nevím která se dává k tělu při potřebě uchovat teplotu těla a která k tělu k odebírání tepla. Přece vhodně udělaná reflexní plocha vrací i tepelné záření. Jsou i neskleněné termosky bez vakua, robustní turistické, co taky něco umí?! Hledejme použitelný extrém, plochu, co vrací teplo(nejlépe ke zdroji v případě je-li zdrojem člověk). Tak nějak mi laicky připadá, že čím více umí plocha tepla odrazit, tím méně za ní musí být izolace. Něco ve smyslu oděvu kosmonauta, jeho oděv má primární funkci odvádět teplo ze skafandru, ač je třeba ve stínu a neosluněn Sluncem. A to je kolem ve vesmíru hodně pod nulou. nebo není? Ale zpátky do obýváku. Je lepší zabalit třesoucí se zimou u televize manželku do deky nebo do záchranářské folie nebo podat tlamolep?! Aby byla ticho!

Autor: Jozef Homola
Datum: 26.04.2010 14:11 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Oba povrchy jak Al, tak Au jsou vhodné k odrazu IR ale zlato je o takové 3 - 4% lepší a blíží se k 98%. Místnost která by byla pozlacena by měla o hodně chladnější zdi a o mnoho teplejší zařizovací předměty, prostě to co má velkou pohltivost by bylo teplejší. Paprsky by se dokázaly mnohokráte odrazit s malou ztrátou až by trefily něco pohltivějšího třeba i okenní tabule což není zrovna žádoucí.

Datum: 26.04.2010 14:36 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
A jak by to se zavřenýma očima vnímal člověk. Jak by vnímal ty chladnější zdi a jak když by se k nim přibližoval v místnosti s teplotou vzduchu v centru s třeba 22°C. Bylo by mu v té místnosti pocitově tepleji než v druhé nepozlacené běžně vymalované se stejnou teplotou? A co by se dělo s teplotou vzduchu v místnostech popozlacených a nepozlacených s ustálenými teplotami 22°C a stejnými stěnami co se týká prostupu tepla, kdyby se do takových místností umístil zdroj o stejném výkonu třeba 40°C a stejné povrchové teplotě atd., zkrátka stejný. Rostly by teploty vzduchu stejně rychle a ustálily by se na stejné vyšší teplotě? Omlouvám se za možná nepatřičné otázky.

Datum: 26.04.2010 17:58 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Sálání člověk vnímá rychleji než okolní teplý vzduch. To proto, že vzduch je jednak málo vodivý a při styku s pokožkou se mezní nebo-li tenká vrstva ohřeje a ta vytvoří příjemný pocit a pokud není nějaký vítr, tak to zůstává celkem nehnutě u pokožky a ani to neodnímá moc tepla (vzduch je na ohřátí nenáročný, má malé specifické teplo), to by bylo cítit. Ale na asi 50% naší pohody se podílí okolní sálání. To si tělo tak vzájemně vyměňuje energii s okolím. Pokud nejsou teploty příliš rozdílné tak to nevadí. Kdyby jste měl zavázané oči a poblíž by se otáčela deska z jedné strany obložená ledem a z druhé strany vytápěna na pokojovou teplotu, tak ty otáčky registrujete do vteřiny aniž by to stačilo cokoliv udělat se vzduchem. Max. Planck odvodil konstantu a ta zní, že dokonale černé těleso dává každým stupněm teplejším od absolutní nuly 5,67 W z metru čtverečního. U omítky to musíte násobit koeficientem "šedosti", takže to bude asi 0,92 x 5,67 a dále teplota na čtvrtou dělené 100. Při pokojové teplotě okolních zdí dopadá na Vás zářivý tok asi 390 W z m2 a to není málo. Kdyby ty zdi byly pozlaceny a měly nižší teplotu o nějaký stupeň to by ještě tak moc neznamenalo v sálavém výkonu ale největší snížení má za následek ta chabá emisivita. Protože tu konstantu 5,67 W by jste musel vynásobit číslem třeba 0,05 (a už by to bylo jenom 0,3 W) a proto ten tok by byl tak mizerný na vás a okamžitě by byl cítit jako chlad. A proč je ta emisivita, tedy to vyzařování tak chabé, no proto, že energii, kterou se ten povrch měl nabit (pohltit) a v cuku letu vyzářit, tak nepřijal (nezvýšil si svoji vnitřní energii materiálu, ze kterého se to potom "rozdává") ale odrazil. Snažím se to tak nějak "lidsky" vysvětlit.

Datum: 26.04.2010 18:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Myslím pane Homolo, že jsem Vám rozuměl, protože jste to opravdu lidsky vysvětlil. Já to beru tak, že ten zlatý povrch díky své nízké emisivitě proti povrchu zdi mnohem méně vyzařuje. To beru jako poznání situace, kdy v místnosti kromě vzduchu není žádný další zářič a vzduch je přihříván mimo místnost a vracen. A pak jsem v dotazu měl další situaci, kdy do místnosti dám nějaký zdroj energie s určitými parametry(schválně podobnými vytvářené energii lidí). Co se bude dít v pozlacené místnosti a co v obyčejné, když parametry prostupu tepla budou stejné. Podlaha bude v obou místnostech "obyčejná".

Datum: 26.04.2010 20:50 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Budu-li do pozlacené místnosti odněkud pouze vhánět vzduch, tak budou zdi sice o málo chladnější a to ani tak ne proto, že na ně málo něco sálá ani ne proto, že by je neohřál vzduch ale proto, že oni málo sálají na mne na rozdíl klasické omítky. To znamená, že pro pocit pohody musím udržovat v místnosti vyšší teplotu vzduchu. Já doma mám topení navrženo tak aby podíl sálavé složky byl vyšší a nedoporučuji to. Jakmile panely Radik netopí, tak to poznám, jakmile panely netopí správným výkonem tak to taky poznám. Zdi mají navíc malou akumulaci a chromované nohy od stolu (fí 60 mm) jsou studené až neuvěřitelně.

Datum: 26.04.2010 22:26 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ten vliv topení s vyšším podílem sálavé složky na rozdílnou teplotu součástí vybavení místnosti a nepříznivé vnímání sálání a jeho kolísání obyvatelem je zajímavý a důležitý. Nešlo by jednoduchou vhodnou předstěnou před radiátory(jako jejich součást) udělat z radiátorů především konvekční topidlo bez nárůstu spotřeby energie?

Datum: 26.04.2010 18:25 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Alebo ešte tu je v ľudštine:
http://astro.sci.muni.cz/pub/hollan/e_papers/pokusy.htm#ruce

Datum: 26.04.2010 18:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ano je to napsáno fyzikálně pravdivě a "lidsky".

Datum: 26.04.2010 18:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
To mal byť blbý vtip.

Datum: 26.04.2010 18:28 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jarko nebuďte tak sebekritická, já to napůl jako vtip bral a napůl máte pravdu, že by to byl nezvyk!!! Usmívám se blaženě na Vás!

Datum: 26.04.2010 18:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
:-)
Ale zlaté by som nezakrývala - to by bola prestíž...

Datum: 26.04.2010 18:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jo jo, jako zlaté zuby Ukrajinců!

Datum: 26.04.2010 10:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
http://www.arl.army.mil/arlreports/2006/ARL-TR-3728.pdf
Kdo chce vědět všechno o nátěrech a testech, tak se může podívat na testy armádních laboratoří USA a ty těžko můžeme považovat za neobjektivní. Je tam i tento nátěr, který má odrážet viditelnou část slunečního svitu a blízké infra do 2,2 mikronu (k tomu účelu byl vyvinut) aby nekolabovaly tanky na pohonné hmoty (ale v Texasu, kde je poněkud tepleji než u nás) Takže na plechovou střechu dobré a tam kde chceme snížit sluneční zisky. V dlouhovlnné oblasti IR spektra k ničemu. Neizoluje, ale reflektuje pouze ve viditelné a blízké oblasti IR.

Autor: David Skalík
Datum: 19.10.2009 16:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
barvou ThermoShield INTERIEUR mám netřené svépomoci zatím dvě místnosti,tedy venkovní zdi těchto místností,mohu potvrdit,že opravdu tento nátěr funguje,jak je uvedeno výrobcem,teplota v místnostech se zvýšila o 2 až 3 C,což je pro mne dostatečný přínos.
V dodatku chci jen napsat,že je lépe třeba vše odskoušet,pokud je to možné,nebo zjištovat zkušenosti u lidí,kteří už něco takového opravdu mají ,používají,než se nechat ovlivňovat různými teoriemi,pavědeckými názory ,nesmysly a nicotnými žvásty lidí,kteří jen hledají něco proč to nejde,nemůže jít apod. a hlavně mají vždycky "PRAVDU" :-))
S pozdravem David S.

Autor: Queeno El Mariachi
Datum: 19.10.2009 17:56 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Plně s Vámi souhlasím, mám stejnou zkušnost! Příští rok vymaluju zbytek bytu.

Autor: David Skalík
Datum: 19.10.2009 22:36 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Já to doufám vymaluju ještě letos do Vánoc :-)
Taky je dobře,že jsou mezi námi další inteligentní samostatně myslící bytosti jako Vy.
S pozdravem D.S. :-)

Datum: 20.10.2009 07:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
"Pro všechny samostatně myslící osoby"

http://download.dimagb.de/docs/TS/produkt/energy_star.pdf

Zkuste mne odpovědět, proč tohle nezkouší na Aljašce v Kanadě nebo ve Skandinávii, no protože tam mají myslící osoby.

Autor: Queeno El Mariachi
Datum: 20.10.2009 15:29 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nebudu ztrácet čas touhle nesmyslnou diskuzí o ničem. Nejsem naivní, abych si myslel, že mi TS vytopí byt.

Rešil jsem problém s vlhkostí v rozích, které jsem nátěrem vyřešil. Přitom je v pokojích subjektivně tepleji, takže jsem opravdu stáhnul topení (regulátorem na tělese) na polovinu...nehodlám řešit, jestli to může být z fyzikálního hlediska možné, je to prostě tak.

Zainvestoval jsem své poctivě vydělané peníze do TS a zdá se, že můj problém vyřešil. Nečekám návratnost v úsporách za plyn, jen jsem se potřeboval zbavit tepelných mostů. Jako vedeljší produkt beru to, že se mi zlepšila tepelná pohoda ve vymalovaných místnostech.

Takže nezbývá než vám všem v této diskuzi popřát mnoho příjemných chvil u odhadů kolik mm polystyrenu TS nahradí nebo nenahradí a jakej je to obrovskej podvod a já si holt koupím další balení a na jaře domaluju zbytek...

Mějte se krásně!

J.Švejda

P.S.: ...a když Vám byde pár korun, zkuste to ;-) Než jsem to koupil, tak jsem taky nevěřil, jde jen o ten risk...

Autor: Pavel Kříž
Datum: 19.10.2009 20:12 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
:o))) Pavědecké názory prezentují prodejci tohoto systému. O dva stupně se mi zvedne teplota, když přidám na termostatu....

Autor: Vladimír Smrčka
Datum: 19.10.2009 20:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, Thermoshild dokonale funguje a ani jej nemusím aplikovat. Stačí "přesvědčovací" metody. Když si je přečtu, teplota se mi zvedne o 2-3°C. Tedy opravdu funguje.

Autor: Blažej Milek
Datum: 17.10.2009 12:30 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Otázky a odpovědi k těmto nátěrům:

http://www.thermoshield.sk/otazky_cz.php

Autor: Jan Bura
Datum: 16.10.2009 15:09 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Fólií ThermoShield se dnes vybavují spacáky, batohy i ponožky pro lepší ochranu, kdy působí i jako tepelný infra-odražeč. Pro trvale obydlené budovy je to ekonomický nesmysl jinde než na obzčejných oknech. A přes ty by při jeho aplikaci asi nebylo vidět .-(

Autor: Jiři Holub
Datum: 16.10.2009 13:04 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nátěr Thermoshieldem pouze prodlouží dobu tepelné výměny, ale to má smysl pro okamžité zahřátí nikoliv pro stacionární režim vytápění. Thermoshield má efekt pouze jako pár milimetrů polystyrénu nebo jiné izolace. Takže leda tak do nezateplené koupelny naproti infrazářiči...

Autor: Pavel Kříž
Datum: 26.08.2009 23:23 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Tento nátěr může zásadním způsobem změnit povrchovou teplotu plechových dveří mezi exteriérem a interiérem. Na stěně od něj žádný zázrak čekat nelze. Pokud je pravdivá hodnota lambdy uváděná v prospektu, odpovídá nátěr zhruba 2mm polysyrenu, což uznáte na plechu je hodně na stěně nic....

Autor: brasz brasz
Datum: 27.08.2009 00:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jo, otázka je jestli opravdu odráží infračervenoué záření, stejně jako "TiNOx" vrstvy na slunečních kolektorech nebo "měkké" vrstvy na izolačních dvojsklech. Pokud ano, může být platný i na stěně. A to nezávisle na dementním marketigu...

zobrazuji 1 - 30 z 413   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Diskusní fórum

Doporučujeme

logo KINGSPAN logo Weber logo FERMACELL logo KM BETA logo GOLDBECK

Aktuální články na ESTAV.czBrno schválilo dalších 13 smluv na byty rodinám v nouziBeton, kterým si posvítíteBydlete efektivně s REHAU technologiemi