THERMOSHIELD

Autor: Karel Prucha
Datum: 12.02.2002 11:20

1) Do rukou se mi dostal letak s metodou zateplovani pomoci THERMOSHIELDu(WWW.THERMOSHIELD.CZ). Rad bych se zeptal na vase zkusenosti ci nazory.
2) V pripade, ze pouziji zatepleni cihel POROTHERM44P+D polystyrenem 5cm kontaktnim zpusobem, je lepsi lepit polystyren primo na cihly nebo mam nejdrive nahazet jadro a srovnat zed?

Dekuji

Karel Prucha

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 181 - 210 z 413   starší >>
Datum: 16.06.2008 14:11 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Musím se Vám omluvit. Opravdu jste byl dne 22.5.2008 po obědě u pana doc. Kalouska, a to skutečně v době po jeho konzultacích se studenty.
Protože jsme věděli o těchto konzultacích, byly jsme v kanceláři pana doc. Šťastníka.
Když poté pan Kalousek k panu Šťastníkovi kolem 14 hod. přišel, nepovažoval za důležité o Vaší návštěvě něco sdělit.
Že jste u něj 22.5.2008 skutečně byli, nám potvrdil při naší schůzce v pátek, 13.6.2008.

Důvod, proč nám nic o Vaší návštěvě neřekl je jasný - nebyla důležitá.
Nerealizovala se objednávka na laboratorní testy THERMOSHIELDu.
Jen jste se bavili o testech v zimně na již natřených objektech.
Takže Vás nezajímá funkčnost THERMOSHIELDu. To je pro Vás nepodstatné. Hlavní je realizovat zakázku, funkčnost se změří až posléze.

A teď tři důležité věci.

1. Existuje zajímavá studie na THERMOSHIELD z Technické vojenské univerzity z Varšavy (rok 2001, zpracovatel Dr. Piotr Koniorczyk). Zde jsou velmi zajímavé údaje, které vyvrací některé Vaše základní informace.
- lambda je kolem 0,04 W/mK (strany 12-16) a ne 0,00021 W/mK, jak tvrdíte ve svých prospektech. Neboli vedení tepla je 190x vyšší, než uvádíte.
Však to také na straně 26 páni z Varšavy tvrdí - že se nepotvrdily údaje naměřené v Německu.
Takže Češi a Poláci jsou na tom stejně, Němci a Slováci tvrdí opak.
SAKRA, nebyly stejné náhledy na svět v letech 1938-1945 ???
PROČ ASI ???

- dále se zde tvrdí, jak že je to s relativním zvýšení tepelného odporu u cihly a betonu v závislosti na jejich tloušťce při vysychání.
Vy tvrdíte, že zvýšení tepelného odporu může být až 50%. To páni z Polska tvrdí také.
Zároveň ale tvrdí, že to může být pouze u cihelné zdi tlusté max. 5 cm (tedy 3x užší než běžná příčka). U klasické cihelné zdi tlusté 40 cm je tento efekt maximálně ve výši max. 5%. A u betonu ve výši max. 3% (strany 27-29).
Neboli že tento efekt je cca 10x NIŽŠÍ, než uvádí THERMOSHIELD.
Ajta, ajta, ajta.
PROČ ASI ???

2. Už jsem si myslel, že jste jedni z mála, které do Vašeho podvodu nestrkají NASA.
Opět jte mě překvapili - na anglické verzi prospektu, na straně 4 natvrdo uvádíte, že THERMOSHIELD byl vyvinut NASA.
Opět LEŽ a PODVOD !!!
Na www.sti.nasa.gov/spinoff/database je možno zadat jaký produkt hledáte, tak i firmu. THERMOSHIELD zde ale nenaleznete.
PROČ ?
PROTOŽE THERMOSHIELD NIKDY NEBYL VYVÍJEN ANI NASA SAMOTNOU, ANI NEBYL NIKDY VYVÍJEN VE SPOLUPRÁCI S NASA.

3. Perlička na závěr.
Týká se Vašeho slovenského Technického osvědčení TO-05/0326.
Zde se deklarují úspory na vytápění v zimě až 35% a náklady na klimatizaci v létě 35-60%.
Háček je v tom, že se tyto schopnosti odkazují na zkoušky, které
- v případě Jekatěrinburgu provedl neexistující institut
- v případě pana ing. Illmera z Cottbusu jde o neakreditovanou osobu.
Dle naší konzultace se zástupcem ČIA (www.cia.cz - Český institut pro akreditaci) může akreditovaná zkušebna (což TSÚS Bratislava nepochybně je) akceptovat cizí zkoušky pouze v tom případě, že se jedná o akreditované zkušebny s akreditací EU, COŽ VÝŠE UVEDENÝ INSTITUT ANI ZNALEC NEJSOU !!!
Dle pana ing. Fialy z ČIA by žádná česká akreditovaná zkušebna takovéto Technické osvědčení NEVYDALA, neboť by sama riskovala ztrátu akreditace. Je vidět, že TSÚS byl jiného názoru.
Takže můžete z naší strany očekávat, že po této skutečnosti ve spolupráci se slovenskými orgány velmi tvrdě půjdeme.

Autor: petr kocina
Datum: 16.06.2008 14:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
velmi zajimava diskuze a nepochybuji o tom,ze ji sledují stovky lidi !
musim jen konstatovat,ze pan Faina ma pravdu alespon v argumentech,ktere podava.druha strana zatim nedodala zhola nic.
od jejich firmy,bych si klidne objednal leseni a vim,ze by ho dodala v terminu i s patricnou kvalitou.
v pripade THERMOSHIELDu bych si tak s jejich kvalitou nebyl ROZHODNE jisty.kupovat barvu za 400-500kc/l muze snad jen blazen.
nabizel jsem nekolikrat,aby to mohli praktikovat v praxi u me stejne jako infratopeni.ani jeden se neozval.
ASI MOC DOBRE VEDI PROC.

Autor: ing.Ján Kováčik
Datum: 07.07.2008 20:43 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pán ing.Faina máte hrozne dlhé prejavy v tomto diskusnom fóru. A sú len dve možnosti: 1.Buď ste hrozný odporca TS, 2.Alebo Vám to lítanie čo tu vypisujete niekto platí / zámerne /
No a pán Kocina, jeho meno hovorí za všetko.
Má úcta...

Autor: Ing. Marek Faina
Datum: 07.07.2008 22:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Trošku se, pane inženýre, mýlíte.
Jsem odpůrcem jakýchkoliv lživých pohádek o termo-keramických nátěrech. V současné době se to, bohužel, týká všech termo-keramik na evropském trhu, a to bez výjímky.
THERMOSHIELD má jen tu smůlu, že nedeklaruje pouze, že funkce je postavená na dlouhovlnné reflexi, ale tvrdí mnoho dalších nesmyslů. A to je pro mě a mé partnery velká výzva.
Do pátka, 11.7.2008 zveřejníme zajímavou studii o THERMOSHIELDu. Pro výrobce, prodejce i aplikátory tohoto systému to nebude hezké čtení. A to nemluvím o zákaznících. V zásadě - v případě zdravotních potíží je nutno volat 112!!!
Mimochodem, víte že TO-05/0326 je platné jen na Slovensku? A že tedy v ČR nelze THERMOSHIELD na základě tohoto technického osvědčení prodávat? Jen tak mimochodem - je to informace přímo z Ministerstva stavebnictví a místního rozvoje SR.

Jinak opět musím znovu psát obehranou písničku - všechny náklady, které jsou s naší prací spojené, jsou placeny firmou POWER-Color Plzeň. Ta se, ostatně, stává dlouhodobým zákazníkem minimálně VUT Brno.

Datum: 08.07.2008 15:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
zaplat panbuh,ze se do toho pan Faina tak oprel a uvede veci na pravou miru.
a to,ze jsou clanky delsi je zrejme potreba.
jsem zvedav s cim pan Faina prijde.
uz kdysi jsem si o tomto nateru myslel sve.
ZRNO SE PROSTE MUSI ODDELIT OD PLEV :-))))
vetsina lidi (cca 80%) uveri hovadskym reklamam a nepouziva mozek :-(((

Autor: Karol Janočka
Datum: 13.07.2008 21:45 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
on sa do toho oprel, ale našim "starúšom" v baráku to nejako neprekáža, že TS neplňa žiadne deklarované parametre a že TO bude zrušené a nadalej trvajú na nátery.
Hold smola, ked stačí na hlasovanie 2/3 ;)

Autor: Karol Janočka
Datum: 16.06.2008 16:33 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
O TS klamete len a iba vy (myslené ako pradajcovia TS), tie vaše zdrapy papierov a reklám stoja za ****. Nikdy ani na vyžiadanie žiadny predajca TS nevedel dať podklady, lebo ich nemal, vždy na položenú otázku odpovedal vyhýbavo,....

....

Autor: Martin Kříž
Datum: 17.06.2008 11:29 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Sleduji tuto diskuzi již delší dobu a docela se bavím. Musím dát za pravdu panu ing. Fainovi, který zatím předložil nejvíc důkazů a argumentů na adresu tzv. "termo-keramických nátěrů". Tak co pánové z ThermoShieldu a jim podobní, nebylo by na čase předložit důkazy k vašim otřepaným tvrzením? Nebo se snad konečně stáhnout z trhu? Ono to jistě není lehké, když vám to tak sype. Vždy se přece najde nějaký zoufalý hlupák co si zázračný nátěr za nehoráznou cenu koupí.
Je mi jasné proč máme případné dotazy týkající se ThermoShieldu adresovat na . Chtěl jsem přidat dotaz do otázek a dopovědí, jak na českých tak na slovenských stránkách vaší společnosti to není možné. Že byste už neměli sílu odpovídat veřejně na nepříjemné dotazy i na svých stránkách? To je přece v náplni vaší práce!!!

Autor: Pavel Donát
Datum: 17.06.2008 12:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Rovněž sleduji tuto diskuzi, a sám jsem o nátěru uvažoval. Jsem rád, že mě to přešlo.

Proč se tímto produktem nezabývá ČOI ? V případech vadného, nebezpečného, či nefunkčního zboží se jí přece daří stáhnout je z trhu a vyvodit patřičný postih.
Pokud jsou si pánové z ThermoShieldu tak jisti kvalitou svého produktu, tak by na nějakém místním uznávaném veletrhu v oboru nechali postavit zkušební domek opatřený tímto nátěrem, pozvali by nezávislé odborníky na měření hodnot, státní zkušebnu, stavitele a třeba architekty.
K tomu dvě, tři tiskovky, a nebudou stíhat psát objednávky :-)))

Autor: Jaroslav Špor
Datum: 17.06.2008 15:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Proč se tímto produktem nezabývá ČOI?
Nemá proč. Oni u Thermoshieldu nejsou hloupí a skutečných vlastností nátěru jsou si dobře vědomi. Proto nikdy nic nerenovují pouze natřením Thermoshieldem, ale vždy to kombinují s dalšími opatřeními (počínaje novou fasádou až po podřezání zdiva). Zákazník tak vidí zlepšení a je spokojen. To, že ono zlepšení mají na svědomí spíš ta "další opatření" a ne Thermoshield už je věc jiná - zákazník to nepozná, takže si nestěžuje a ještě nátěr chválí... ;-)
...myslím, že je to chytrá obchodní strategie, i když eticky je dost nechutná. Podobně fungují i firmy prodávající různé zázračné vysušovače zdiva.

Autor: Jozef Homola
Datum: 17.06.2008 18:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Těch termoizolačních nátěrů, které jsou zralé na kontrolu ČOI by se našlo i více. Pro potěšení fyziků a techniků něco doslovně z prospektu. I optik "zbledne závistí".

Princip fungování termoizolačního nátěru Maxitherm:

Termoizolační nátěr Maxitherm představuje systém, který kombinuje odraz tepla a izolaci při zajištění prodyšnosti. Aby byl materiál schopen odrážet infračervené záření, musí obsahovat volné elektrony (hliníková fólie viz výše), nebo musí obsahovat složky s různými indexy lomu. Hustší látky mají obecně vyšší index lomu než látky řidší. Když index lomu dvou sousedních prostředí přesáhne hraniční hodnotu, záření, nebo jeho část, se na jejich rozhraní odrazí.

Hraniční hodnota závisí nejenom na vlastnostech prostředí ale i na úhlu, pod kterým záření dopadá. Kovové materiály se vyznačují odrazem zrcadlovým, nekovové převážně odrazem difuzním.

Sklokeramické kuličky představují v termoizolačním nátěru materiál s nízkou hodnotou indexu lomu, který je rovnoměrně rozptýlen v prostředí ostatních přísad s podstatně vyšším indexem lomu.

Datum: 18.06.2008 15:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
S ČOI je to dobrý nápad. Jen jsou trošku měkcí, a to z důvodu některých soudních proher.
Prostě naše soudnictví je asi více prolezlé sběrateli kapříků než nestrannými a rovnými soudci.
ČOI si například naběhla při kauze se "zázračným vysoušečem zdiva" AQUAPOL - viz. http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1170393888
Přestože posudky o nefunkčnosti byly jasné, pokuta od ČOI udělena, firma to ale dala k soudu - a světe div se (resp. v Čechách nediv se), soudní při prohrála.
Proto jsou trošku opatrní.
A přitom AQUAPOL je naprosto jasná věc. Existuje dokonce i fotografie, co že se to skrývá unvnitř za "zázračnou" technologii.

My máme trošku jiné řešení, byť v konci může být stejné a končící u ČOI.
Pokud to bude fungovat, dáme vědět (no, nejdříve asi tak za 3 měsíce - jsme přece v EU a k tomu v Česku).
Pak by snad rakovina jménem termo-keramické nátěry měla být vyřešena.

Autor: čobej kizliar
Datum: 14.08.2008 14:31 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pán Ing. Marek Fajna,
chcel by som vidieť Váš diplom. O TS sa nebudem baviť, já by som dal vždy prednosť hocičomu okrem EPS, XPS. Ak ste stavebný ing. určite ste sa už v 2 semestri učili že parozábrana sa nesmie použiť od exterierovej časti obaľových konštrukcii budov. Preto nie nové termoizolačné materialy, ale polystyrény sú tou Vašou rakovinou na našich obydiach. Čudujem sa, že ste sa neobuli do tejto problematiky, ak ste odborník. termokeramické náterové izolácie fungujú, a keby aj nie, sú vždy lepšie ako EPS. EPS je dobrý na strechy a tam, kde sa nevyžaduje difúzna schopnosť izol. materialu/ chladničky atď/.
Som stavebný ing. a verím novým technológiam včítane keramických náterov. Je miľuto, že ste odhovorili mnohých pokrokových zákazníkov, ktorí si tak určite dali na svoje obydlia rakovinu typu EPS. /polystyrén/. Naftové lobby je veľmi silné, určite Vám zaplatilo. Ale vedzte, že nová vlna negatívnmych informácii proti EPS na budovách na seba nenechá dlho čakať.Technickému pokroku sa vždy kládli prekážky. Tak je to aj v prípade nových tepelných izolácii.Používanie absurdných klamstiev je v takomto konkurenčnom boji vždy prirodzené a tak je to aj vo Vašom osobnom prípade.

Autor: Pavel Lanciger
Datum: 14.08.2008 15:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
co takhle si dát na hlavu nějaký mokrý hadr, v tom vedru by to mohlo pomoci, než psát bláboly, které nic neříkají, nic neřeší, jen blafají o tom, co není pravda!!! EPS má 2x horší difuzi než lehčené cihelné bloky, ale při obyklé aplikaci 1/2-1/4 tloušťky, takže v konečném součtu jsou difuzně stejně otevřené jako "dýchající" lehčené cihelné bloky. takže co tu vlastně píšete? že ničemu nerozumíte, ale víru, tu máte asi silnou. jen si myslím, že víra se hodí do kostela, ne do stavebnictví!!!

Autor: čobej kizliar
Datum: 14.08.2008 22:50 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pre pána Lancigera a pána Fajtu: Vo Vašich odpovediach je zrejmé, že vy "chválite kozu svoju, a já chválim kozu susedovu", nech si čitateľ spraví názor, čo je úprimnejšie.
A teraz bez ironie: Vaše tvrdenie, že EPS nie je parozábrana je absurdné. Znevažujete tvrdenie veľmi významných energetických a stavebných vedcov, ktorí sa odvážili napriek naftovému lobby podpísať pod túto vetu:" Polystyrén nie je vhodný pre tepelnú izoláciu obalových konštrukcii budov." A to sa nikto doteraz neodvážil hovoriť o ohrozenom zdraví bývajúcich. EPS môže fungovať iba na domoch s nútenou výmenou vzduchu, a to ešte nehovorím o energetických nárokoch na výrobu, a ekologických dopadoch.U Vás sú asi populárne názory vodcu, ale žiaľ mimo reality.EPS treba zo stavebníctva vyhnať, ak chcete, môžme sa baviť o "čistých" náhradách, alebo pre zmenu o počasí?

Autor: Pavel Lanciger
Datum: 15.08.2008 09:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
můžete dát jediný odkaz, kdo kdy a kde tvrdil - kromě vás a vám podobných, že EPS je parozábrana a že je nevhodné na izolaci budov - na KZS?

Autor: čobej Kizliar
Datum: 15.08.2008 11:19 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Áno môžem, vy totiž vo Vašej demagógii nepočítate s tým, že sú aj ľudia podobne dôslední ako vy a Fajna. Naozaj dôkladne som preštudoval Vami odporúčaný material o skúškach TS/ 60 strán/ a čo som sa nedočítal o EPS" Na povrchu a pod povrchom do 4 mm vzniká kondenz, ktorý spôsobuje zmenu farby, rast plesní a húb"
A to sa ešte nezaoberali kondenzom v murive pod EPS, ale iba na jeho povrchu. Zaujímavá je aj zmienka o riešení tohto problému- reflexný náter. Odporúčam každému, aby vydržal a pri študovaní toho materialu sa dostal až na koniec materialu. Zrejme ste nepočítali s trpezlivosťou ľudí.
Nezastávam TS, ale opakujem: verím novým technológiam včítane náterov a dúfam, že budú zdokonalené. Som rád, že moje tvrdenie o nevhodnosti EPS potvrdila aj renomovaná vedecká obec VUT Brno.

Datum: 15.08.2008 13:25 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
S problémy s EPS máte pravdu.
Ale nemůžete je "vyřešit" tím, že použijete nefunkční nátěr.

Všimněte si, že já jsem nikdy EPS neargumentoval, protože mojí starostí jsou nátěry. A ty zatím nefungují.
Nějakým hnutím mysli zastánců termo-keramiky se do toho EPS začal montovat.

U EPS je plíseň apod. problém, ale vlhkost se dostává jen do několika cm pod EPS. To za prvé.
A v posudku je jasně napsáno, že řešení je v oblasti dlouhovlnné reflexe, a navíc pojivo musí být pro infračervené záření propustné.
Což termo-keramika nesplňuje ani náhodou.
Navíc má termo-keramika, jak je z posudku zřejmé, nižší dlouhovlnnou reflexi, než obyčejné nátěry.

Když tvrdíte A, musíte tvrdit i B. Ale to se u termo-keramiky nenosí.

Autor: Test Test
Datum: 15.08.2008 16:12 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Manipulujete s textem. Celý odstavec zní ve skutečnosti:
"Studována problematika interakce klimatických vlivů s materiály skladebných systémů obvodových stavebních konstrukcí, které způsobují náchylnost fasád k vlhkostnímu zatížení. Na zateplených površích fasád se vytváří nevzhledné nestejnoměrně barevné zelené až zelenočerné povlaky. Růst řas na povrchu budov s vnějším zateplením je umožněn zejména díky nočnímu podchlazování povrchových vrstev až na teplotu rosného bodu vzduchu a následné kondenzaci vodních par na povrchu zateplené fasády. Za tímto periodicky se opakujícím jevem stojí přirozené vyzařování tepelné energie fasádním povrchem vůči jasné noční obloze. Z hlediska geneze i formulace
problému ze strany výrobců ETICS jde o novodobý projev."

Nikde není žádná zmínka o tom, že by se mělo jednat o důsledek použití EPS - jedná se o obecný problém libovolného souvrství při významném zateplení vnějším a koneckonců i vnitřním.

Datum: 14.08.2008 15:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane,
Pro mne není problém ukázat svoje doklady o vzdělání.
Link je http://www.reflexe.nazory.cz/download/DokladyVzdelani.pdf

Jsem zvědav, zdali jste schopen také svoje vzdělání poodhalit.

Jinak :
EPS nerovná se parozábrana.
EPS se také nerovná bezproblémové řešení.
Ale na rozdíl od keramických nátěrů, EPS rovná se funkční řešení.

Já jsem nikdy netvrdil, že EPS je bezproblémové a dokonalé řešení.

Ale na rozdíl od keramických nátěrů, je funkční.

Keramické nátěry mohou mít dobrou difúzi. Ale to mají silikátové barvy taktéž.
Keramické nátěry nepropouští vodu, ale totéž umí mnohé nátěry taktéž.
Keramické nátěry odrážejí krátkovlnné infračervené záření, ale to umí obyčejné nátěry, pokud mají světlý odstín, taktéž.
Keramické nátěry nemají dobrou dlouhovlnnou reflexi. Normální nátěry ji mají o cca 50% v y š š í !!! Proto nemůže termo-keramiky spořit náklady na vytápění pomocí reflexe.

Normální fasádní nátěry jsou daleko levnější než keramické nátěry.

A teď znovu k posudku na THERMOSHIELD.
http://www.reflexe.nazory.cz/download/THERMOSHIELDPOSUDEK.pdf
Tento posudek jsme jako firma POWER-Color s.r.o. ani neobjednávali, ani jsme jej nefinancovali.
Ten posudek byl jaksi objednán "zevnitř" THERMOSHIELDu. Objednal jej totiž bývalý český distributor, který byl od systému THERMOSHIELD vyhozen, neboť měl ty samé otázky, jako jsme měli my.
Měl i svoje pochybnosti o funkčnosti, stejně jako my.
Ale výsledek, ten je přeci záležitostí ne víry, ale skutečného výzkumu na renomované české vysoké škole. A zpracovali jej odborníci v oboru.
Navíc je v souladu s výzkumy z Polska a Německa.

My jsme neodradili pokrokové zákazníky.
My jsme jen uvedli věci na pravou míru.
A je na samotných zákaznících termo-keramiky, zdali si koupí nefunkční produkty (a budou nepokrokoví), anebo budou hledat materiály, které fungují (a budou skutečně pokrokoví).

Termo-keramika není ve věci zateplení v zimě technickým pokrokem, ale podvodem.
Technický pokrok naopak potvrdí, že termo-keramika nemá opodstatnění v úspoře nákladů na vytápění, přestože v jiných stavebních oblastech má zajímavý potenciál.

Jistě z tohoto blogu víte, že jsem vždy všechny technické informace měl podložené.
Takže moje další předpověď je, že do 3 měsíců budeme moci doložit zajímavé testy, které termo-keramiku v oblasti úspor energie na vytápění definitivně potopí.

Autor: ing.Ladislav Kaňa
Datum: 15.08.2008 01:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pán Fajna
Ako mi vysvetlíte nasledovné: V roku 2007 som si zakúpil 5 litrov Thermal-tecu od dovozcu v SR. Samozrejme na vlastné riziko. Na svojom podhorskom domku som natrel severnú stranu
fasády cca 1mm vrstvu o ploche 1m2. Plochu som ohraničil slabou ceruzkou.Pri návštevách som vyzval mužov a ženy aby si sáhli rukou na zeď.Vždy po jednom a ostatní čakali za rohom.Nikto sa nepomýlil. Pri dotyku je Thermal-tec výrazne teplejší a suchý a okolie výrazne studené a vlhké.Ďalej som natrel pozinkovaný plech, tiež 1m2. Asi pred mesiacom som sa zmohol na termovíziu, čuduj sa svete v obidvoch prípadoch ukázala výrazné rozdiely medzi natretými a nenatretými plochami. Konkrétne plech: náter Thrm-tecu bol modrý, teplota na slnku bola 31,1 °C a vedľa nenatretý bol červený teplota 61 °C o 14 hod. Pre mňa osobne bolo šokom, že ani konduktívny prenos tepla evidentne dobre nefungoval, lebo farby boli veľmi ohraničené, myslím vedenie tepla v plechu a následne vyžarovanie cez izolačný náter späť na povrch izolantu. Aj v prípade fasády bol Thermal-tec tmavozelený a okolie žlté. Tento vlastný pokus je pre mňa smerodatný a som zvedavý, aký protiargument mi poskytnete.Dík

Autor: Hubert Husák
Datum: 15.08.2008 06:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zkuste si vedle jeste nalepit treba 1cm tlusty XPS a vyzkousejte pocitove pri doteku...

Autor: Ing.Kaňa Ladislav
Datum: 15.08.2008 11:03 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Toto som skúšal, keď mi bolo 6.Ale neviem si predstaviť, keby EPS malo hr. 1mm. Nevšimli ste si, že v príspevkoch nikto nespochybňuje izol. schopnosti EPS, ale spochybňnujú jeho dopad na budovy a ľudí. Argumenty na jeho škodlivosť sú dosť logické a naozaj aj prax potvrdzuje, že z hľadiska zdravotných dopadov na budovy a ľudí cez EPS cesta nevede.

Autor: Jiri holub
Datum: 15.08.2008 11:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
no zatím si myslím, že EPS by se dal vyrábět z lidských těl, třeba se o to nějaký čtenář tzb-infa v budoucnosti pokusí.
http://www.petroleum.cz/ropa/
takže závadnost něčeho vůčí prakticky tomu samému mi nějak nedochází.

Datum: 15.08.2008 08:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane Kaňa,

Vaše pokusy jsou jistě zajímavé, ale protože se jednalo o pokusy venku, mohl jste takto měřit jen schopnost nátěru reflektovat krátkovlnné infračervené záření (cca 0,3 - 2,5 µm). A to nic nevypovídá o vlastnostech v reflexi dlouhovlnné, a tedy schopnosti snižovat náklady na vytápění v zimě.
Když uvádíte barvy, rozhodující je "sytost" odstínu, a pak také to, je-li báze barvy bezbarvá, nebo bílá. U bezbarvé báze můžete barvu více "napigmentovat", což u barevných odstínů znamaná drastický pokles krátkovlnné reflexe.
Bílou bázi nikdy tak dobře "nepropigmentujete".
Vaše argumentace s teplotami by byla validní, pokud by se jednalo o stejný odstín barvy, a Vaše výsledky by přesto zůstaly cca stejné.

Zde je ale problém v tom, že opět fyzikální zákony neprolomíte.
Povrchová teplota nátěrů venku bude vždy závislá (mimo intenzity slunečního záření) na reflexi ve spektru cca 0,3 - 2,5 µm, přičemž k maximálnímu efektu dochází u cca 0,8µm (tedy na konci viditelného spektra).

A teď ten problém :
spektrum 0,3 - 0,8 µm tvoří cca polovinu efektu reflexe
spektrum 0,8 - 2,5 tvoří druhou polovinu.

Spektrum 0,3 -0,8 je viditelné spektrum, kdy bílá barva sama o sobě má reflexi cca 90%, černá naopak cca 10%.
Takže obyčejná bílá barva, bez ohledu na to, jak kvalitní je nátěr (z hlediska reflexe) zabezpečí, že celková reflexe bude minimálně 50%.
A naopak, i kdyby jste měl sebelepší nátěr ve velmi tmavém odstínu, přes 60% reflexe se nedostanete, protože nemůžete dohnat výpadek ve spektru 0,3-0,8 µm, které tvoří cca polovinu efektu.

K tomu jednu zajímavou poznámku :
Všechny mě známé publikované testy keramických nátěrů v oblesti krátkovlnné reflexe byly prováděny na bílých, anebo velmi světlých nátěrech.

PROČ ASI ???

Jasný manuál pro tuto problematiku je http://www.reflexe.nazory.cz/download/THERMOSHIELDPOSUDEK.pdf
Zde je totiž od VUT vysvětleno naprosto vše (co se týče teorie).
Praktické testy, pokud jste příznivcem keramických nátěrů, nemusíte číst, ale jejich uskutečnění a výsledky zpochybnit nemůžete.

Autor: obraní amatermi
Datum: 17.08.2008 22:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdravím, ten váš super material čo predávate na slovensku mám na stene, a tie vaše kecy sú už otrepané.
Cez leto na južnej strane mám v danej izbe teplotu 27°C vonku je tak 32°C, teda, vždy skoro 5 stupňov menej.

V izbe ktorá je na druhej strane je vtedy o 12°C menej.
Po vašom nátere, ThermoShite, či ako sa to volá, tak teplota ostala rovnaká a nemenná!

Tak pozdravujem tie vaše kecy

Datum: 18.08.2008 10:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
zkusenost z praxe tedy zaporna.skoda penez za shit.

Autor: nic jen konkurenční boj
Datum: 18.08.2008 11:34 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Odkaz na skvělé morálni hodnoty p.Fainy
htt://www.nuklid.cz/czech/dlužnici:htm

Datum: 18.08.2008 11:45 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
to neni o konkurencnim boji,ale o uvedeni veci na pravou miru.
krom toho nevite,jestli ten dluh je opravneny nebo ne a za jakych okolnosti vznikl.

Autor: obraní amatermi
Datum: 28.08.2008 16:25 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
vole my to máme na múre a je to škoda slov!!!

<< novější   zobrazuji 181 - 210 z 413   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Diskusní fórum

Hledání v diskusích

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

Reklama

Vysoká účinnost, úspora paliva a nízké emise. To je jen krátký výčet vlastností revolučních kamen a kotlů LS KAMNA. Krbová kamna a kotle prvotřídní kvality vyráběná českou firmou ze Strakonic.
Ještě sháníte krbová kamna?
Slevy až 40 procent na kamna výrobců jako jsou ABX, HAAS+SOHN, Romotop, Nordica, Jotul a další. Nyní např. 6kW kamna Romotop Evora 03 se slevou 32 %!
www.krbova-kamna.com
Svítit „za“ 12 místo 80 Watů? Proč ne?! LED osvětlení do kuchyně, chodby nebo obývacího pokoje na www.led-house.cz. LED pro domácnosti i komerční a průmyslové prostory skladem. Nevíte jak na LEDky? Navštivte nás!

Aktuální články na ESTAV.czSprávce tunelu Blanka hrozí odchodem ze stavbyVánoční nabídka od společnosti ELVL s.r.o.Ze stájí vzniklo moderní bydlení