Měření teploty

Reklama
SJ Sekyra Josef @sekyra.josef před 19 roky12.01.2005 17:00:00
Měření teploty

Velmi zajímavé!
Zapůjčil jsem si poměrně velmi přesný bezdotykový teploměr /RAYTEK MT-MINITEMP/Došel jsem k zaj. skutečnostem-
A.dům s elektr.regulací a bez termost.ventilů.
Teplota na povrchu obyč.ventilu-na bakelit.víčku dříku-33stC,teplota radiátoru 39stC,teplota místnosti průměrná 22st.C,teplota ve sklepě 11st.C.
B.důmvybavený termoreg.ventily,jinač stejný,stejná poloha stejné zateplení a pod.
Teplota na povrchu termoreg.ventilu 38st.C,poloha č.3.teplota radiátoru43st.C,teplota v místnosti 23st.C
Zajimavější však je teplota ve sklepě/při stejné isolaci přívodního potrubí 16st.C-topilo se miším.
Přívodní potrubí v domě A 40st a v domě B 63 stC.
Další zajímavost-V domě B kde jsou termoreg.ventily se teplota reg.ventilu a radiátoru nezměnila ani po jedné hodině úplně otevřených dveří na balkon-termoregulační ventil na to vůbec nereagoval,podobný experiment jsem vyzkoušel i v sousední místnosti se stejným výsledkem.
Závěr Termoregulace sice trochu šetří ale hlavně zbytečně vytápi místa o které nestojíme a blízkost regulátorů u radiátorů je pro kočku/a sklepy pro myši/
Prováděl jsem ještě další měření ale toto pro vaší informaci,že ventily jsou jen chyták na blbce.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.