Výtah s pohonem plochými řemeny

Autor: Petr Pecka
Datum: 20.04.2006 10:47

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na názor na výtah z OTISu, s pohonem plochými řemeny. Zda již má někdo zkušenost s provozem, náklady, nabízenou cenou... V našem případě se jedná o výměnu dvou výtahů - 8 podlaží ( původně kabina pro 3 osoby ).

Případně prosím o nestranou radu, jak se Vám v domě již podařila výměna výtahu, na co si dát pozor...

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Vladimír Buk27.09.2016 18:13
Miroslav Klíma10.06.2016 13:10
Měkota Jiří12.06.2009 16:55
Tomas Ponic11.06.2009 12:23
Radek Schober09.06.2009 15:15

Datum: 27.09.2016 18:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
V 8podlažním domě máme výtah od OTISU-nostnost 400 kg, který je v provozu již 5 roku s drobnými mechanickými poruchami, způsobenými osobami v domě. Jen stručně několik poznámek. Ploché řemeny mají deklarovanou životnost 20 roku, vniřní ocelová lanka v řemenu tomu dávají vysokou pevnost při velmi nízké hladině hluku. Případné porušení byť jednoho lanka v řemenu je detekováno a ohlášeno na poruchovém displeji. Kabinu lze skutečně rozšířit v podélném směru podle velikosti šachty, to je tím , že výtah má boční protizávaží. Kabina má busové dveře siřky 80 cm, vhodné pro invalidní vozíky. Vedle strojovny jsou 2 byty, kde žádný z vlastníků si na hluk nestěžuje. Jsme s výtahem OTISU velmi spokojeni- varuji před nákupem výtahů od některých firem, které kompenty skládají od více výrobců- to přináší velké problémy.

Autor: Měkota Jiří
Datum: 12.06.2009 16:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, koupí výtahu GEN od nadnárodní firmy jste si ovšem zavřeli cestu k levnějšímu servisu. Pokud vám v budoucnosti cokoliv odejde budete mít jen jedinou možnost a to obrátit se na dodavatele výtahu, který vás ovšem náležitě podojí. Kdyby jste si koupili výtah od české firmy neměli byste sice ploché lana ale platili byste polovinu toho co zaplatíte v budoucnosti. Když nebudete s národní firmou spokojen můžete si na servis objednat třeba i milovaného Otise.Takto vám ovšem nezbyde nic jiného než platit a platit.Tímto krokem jste se obrali o základní možnost zákazníka a to možnost výběru.

Autor: Tomas Ponic
Datum: 11.06.2009 12:23 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
to Radek Schober:

Jake informace potrebuji vyrobci vytahu v poptavce na dodavku noveho? Koho jste oslovili? Ceka nas vymena v 11-ti podlaznim dome. Vytah jeste puvodni z roku 1968.

Autor: Radek Schober
Datum: 09.06.2009 15:15 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
tuhle novinku pohon GEN2MOD s plochými řemeny nabídnul OTIS i mě pro náš panelový dům. Viděl jsem nejdříve prezentaci a při ní nebyl slyšet téměř žádný hluk, proto jsem chtěl vidět pohon na vlastní oči. -Chtěl jsem se osobně přesvědčit!
Co jsem viděl:
Je to opravdu pastva pro oči. Po strojní stránce se tomu nedá nic vyčíst. Průměr řemenic je tak cca 80 mm. Po strojní stránce neuvěřitelně malé a opravdu tiché soustrojí. Z elektrického a řídícího rozvaděče není slyšet žádný hluk stykačů a jejich klapání !!!!
Ptal jsem se na životnost řemenů. Podle slov zaměstance firmy OTIS zkoušejí prý tyto ploché řemeny v nepřetržitém provozu na zkušební věži již 10 let a prozatím nebyl důvod je měnit.

Pro náš dům mi firma OTIS nabídla také možnost hlubší kabiny (máme totiž 8 podlaží a výtah pouze osobní. - Moje idea byla : kabina s větší hloubkou a výškou ,tak ,aby bylo možné odvezt třeba i ledničku nebo válendu...)

Na druhou stranu se mi ,ale ozvala konkurence a začala pomlouvat:
- no to Vás lituju až za 3 roky budete muset měnit všechny ty pásy...
Uvedu na pravou míru:
- Jak jsem již psal OTIS provozuje zkoušky na zkušební věži 10 let... a navíc je v případě poruchy jednoho pásu možné vyměnit pouze 1 pás a není potřeba měnit všechny.

- Z druhé firmy ,když už nevěděli čím mi oponovat tak mi řekli, že OTIS není schpný udělat hlubší výtah
Uvedu to taky na pravou míru:
no mě hlubší kabinu nabídli a šířku kabiny jsem měl větší než nabídla konkurence (byť jen o 20 mm). No a když onomu pánovi od konkurence již chyběla slova tak mi řekl ,že si mám nechat poslat vzor smlouvy a zeptat se na náklady na servis. - Smlouva je v pořádku , servisní podmínky a platba za ně je taky v pořádku a záruku na výtah budeme mít 5 let!!! - Kdyby výrobce neměl jistotu v kvalitě produktu, tak by mi přeci záruku na 5 let neposkytnul.

Na schůzi společenství našeho SVJ jsem tento výtah spolu s panem Dobešem z OTIS představil a porovnal jsem jej s konkurencí.
Na schůzi společenství bylo odsouhlaseno, že náš starý výtah vyměníme za výtah OTIS GEN2MOD.
Před pár měsíci jsem zjistil ,že stejný typ výtahu je v Brně na hlavním vlakovém nádraží (na peronech) a taky v Břeclavi na vlakovém nádraží (na peronech).

Pokud by jste měl zájem o nějaké další info tak mi zavolejte...

Radek Schober
Předseda výboru SVJ
Dunajská 35
625 00 Brno
Mob: 731 105 202

Autor: Miroslav Klíma
Datum: 10.06.2016 13:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122620
reakce na ...
Dobrý den,
jsem místopředseda SVJ Švermova 8 v Bohunicích, mohu se prosím zeptat, máte tedy ten OTIS a jaké jsou po letech zkušenosti?děkuji!
Klíma

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce SvětPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvatele