infratopení K.

Autor: Jaroslav Kouřil
Datum: 16.10.2006 23:46

Přeji všem příjemný den. Řeším problém vytápění právě rekonstruované půdy - půdní vestavby. Narazil jsem na možnost vytápění pomocí infratopení. Než se rozhodnu, hledám zkušenosti s tímto druhem vytápění. Děkuji za jakýkoliv příspěvek.

Jarda K.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 639   starší >>
Datum: 19.10.2017 18:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103411
reakce na ...
mohu poradit, perfektně zaizolujte podkroví, namontujte infrapanely a víc se o topení nemusíte starat. Zdraví volf

Autor: Honza Kopřiva
Datum: 20.10.2017 10:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100266
reakce na ...
Bodejť byste neradil namontujte infrapanely kyž je prodáváte.
Co byste asi radil kdybyste měl veřejné záchody?

Autor: Karel Beránek
Datum: 20.10.2017 10:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101638
reakce na ...
..... no přece mušle ! To dá rozum !

Autor: Emanuel Volf
Datum: 20.10.2017 15:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kopřivo-Kopřivo, pálíš jak oheň- ale nespravedlivě,. My se za to neschováváme, nepotřebujeme reklamu, skutečně infrapanely vyrábíme, kvalitní perfektní, lidé jsou spokojeni o odbyt nemáme nouzi, děláme 3000ks ročně jak do Švýcar tak pro tuzemsko. Mojí snahou je těm lidem poradit, protože kdo má infratopení má nejspolehlivější a bezstarostné topení. Kdyby ti naši politici nechali jěště postavit jednu atomku na elektřinu a elektřinu jěště více zlevnili, tak tento způsob topení nebude mít konkurenci. Základem je dobrá izolace, stěny, stropy, podlahu,zaizolovat. Rodiny, které mají od nás infratopení mají roční náklady při 3-4 osobách v bytě nebo menším rodiném domě cca 24.000,- Kč za veškerou energii. Kdo nevěří, může se osobně přesvědčit. Rád pošlu pár adres. Mě mrzí, že se tady nediskutuje věcně, různí závistivci kteří o fyzice namají ani páru, tak se tady předvádějí urážkami . To asi nikomu nepomůže, nám výrobcům je to jedno a lidé, kteří hledají informace o levném vytápění tak čtou jen prázdné kecy. Nebudu pást moji e-mailovou adresu, aby to nebyla reklama, ale kdo chce tak si nás najde.

Autor: Jozef Homola
Datum: 20.10.2017 16:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Mne by zajímalo co musí člověk vystudovat podle vašeho názoru aby měl páru o fyzice?
Problém který v Česku je, že reklama na českých stránkách se diametrálně liší od těch zahraničních (pro stejný produkt) a bylo by dobré rozsoudit kde je chyba.

Datum: 20.10.2017 16:10 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Volfe, Volfe, píšeš hezky ale stále tak trochu manipulativně, účelově. Kdybys nepotřeboval reklamu tak si sedíš doma, koukáš na účet a ani tě nenapadne něco psát do diskuzí. Kolik toho děláš domů nebo do Švýcar je zase jen chlubení. Na to aby lidi doma protopili co nejméně není potřeba Volfa který radí "Základem je dobrá izolace, stěny, stropy, podlahu,zaizolovat". To je všeobecně známo a ví to snad každý. Částka 24000,-kč je také nic neříkající. Mimochodem znám domy kde propálí elektriky ročně daleko méně a žádné infrapanely doma nemají.

Autor: Karel Plaček
Datum: 20.10.2017 16:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101348
reakce na ...
Co byste mi doporučil na vytápění 120m celkové vytápěné plochy osmi stejně velkých místností(po 15 m2) v budoucím dobře zatepleném bungalovu s TZ 3,8kW při mínus 15°C. A za kolik.

Datum: 20.10.2017 16:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
(p. Plaček)
Jelikož to 70 % tepla ušetří tak bych "instaloval" 1,14 kW x koeficient 24/20 tedy 1,4 kW. To tvrdí reklama, tak to musí platit.

Datum: 20.10.2017 16:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jo, vypadá to že Volf konečně našel obět :-)

Datum: 20.10.2017 17:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vážený pane Plaček, už jsem si řekl, že je opravdu zbytečné psát na tento Web, protože jsou tady nevěřící i závistivci, kteří nic nevyrábí za nic neodpovídají a dávají hraběcí rady. Kdo něco vyrábí také za to zákazníkům odpovídá apokud to nefunguje trh mu to vrátí i s úrokama.
Spočítám Vám potřebné příkony přibližně pro jednu místnost velikosti 15m2 a výšce stropu 2,5 m, budete mít potřebu příkonu od 860 do 940 W, podle kvality zateplení. Tepelnou ztrátu musíte vyrovnat topením, ať už kamnama nebo infrapanelem. Já bych Vám doporučil infrapanel o příkonu 900 W pro tuto místnost. Efekt infrapanelu je v tom, že jej máte zavěšený na stropě a teplo Vám sálá rovnoměrně do místnosti, představte si to asi jako světlo. Protože Váš dům , nebo budoucí dům bude mít jistě koupelnu, chodby a pod, je potřeba každou místnost propočítat zvlášť podle velikosti a požadované teploty. Koupelny se vybavují sillnějším příkonem infrapanelu, pro možnost docílení větší teploty a rychlejší natopení. Vzhledem k tomu, že máte vypočtenou TZ pro celý dům jen 3,8 kW, tak bude možná stačit i menší příkonpanelu než je 900 W pro danou místnost. . Ale podle zkušenosti z stovek instalací infratopení, raději necháváme rezervu, protože TZ jsou teoretické a praxe je jiná. Je nesmysl, že někdo píše, že to vytopíte jen 30% příkonem , jak cituje někoho teoretik pan Homola. Já věřím, že i nevěřící pan Homola by se přesvědčil, kdyby se na to mohl podívat v praxi, ale pak už by neměl o čem psát a infratopení zatracovat až do skonání světa. takže až to postavíte nebojte se a dejte si infrapanely. Znám spousta domácností, které si k infratopení od nás instalovali krb na dřevo., po roce používání krbu je to omrzelo vybírat popel, nosit dříví a topí převážně na infratopení. Takže co jsem chtěl jsem Vám napsal, už sem psát nebudu je to ztráta času,to by mě musel opravdu někdo pořádně naštvat abych mu odpověděl. Zdraví Volf

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 20.10.2017 18:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Mám bungalov 180m2.Dle Vašich výpočtů bych potřeboval 10,8kw příkonu?

Datum: 20.10.2017 18:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
pane Švarc, záleží jak máte bungalow izolovaný, ten můj výpočet 900 W pro pana Plačka je s určitou rezervou, protože někdy potřebujete rychlé natopení a s panelem o příkonu přesně vypočteném na ideální ztráty by to trvalo déle. proto se dává větší příkon , aby byla rezerva. termostat v každé místnosti to uhlídá i kdbyste tam měl naddimenzovaný panel na dvojnásobek. Takže pokud máte spočtené teoretické tepelné ztráty domu , tak takové teoretické příkony panelů byste potřeboval.
Myslím podle zkušenosti by Vám stačilo na celý bungalow 180 m2 cca 5 kW. S pozdravem Volf

Datum: 20.10.2017 18:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Rychlé natopení-Vy vlastně topíte, jen když je někdo doma.To se omlouvám,já potřebuji topit stále,mám rybičky,květiny.

Datum: 21.10.2017 10:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
právě naopak, - nastavíte pokojovým termostatem teplotu jakou potřebujete a již se o topení nestaráte. Větší příkon panelu potřebujete tam kam jezdíte občas, na příklad na chalupě, kde přijedete a chcete mít rychleji teplo, takže použijete panely v větším výkonem , a když se pokoje natopí, tak termostat Vám teplotu uhlídá , bez ohledu na to , že panel má dvojnásobný příkon.

Datum: 21.10.2017 11:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Souhlasí,topil jsem dva roky elektrokotlem 4,5kw.Spotřeba kolem 7,5Mwh.

Datum: 21.10.2017 14:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Systém off/on má tu vlastnost,že ačkoliv je stálá teplota,tak jednou je pocitově teplo a podruhé zase zima.Kdysi to běžně bylo pociťováno u plynového topení,kdy kotel cykloval.To považuji za velký nedostatek v komfortu.

Datum: 20.10.2017 18:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Volfe a kolik by mě na elektřině provoz vašich panelů ročně stál asi při naší TZ. A kolik by ta investice stála ?

Datum: 20.10.2017 18:38 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Plaček, to se nedá takto spočítet, jen odhadnout, protože nevíte jaká bude zima, někdy je delší někdy kratší, tak já osobně vycházím to toho co mám ověřeno v domácnostech, které mají od nás panely a kterých jsem se po letech stačil zeptat- se náklad na veškerou elektřinu, t.j. topení , vaření, teplá voda, pračka, mikrovlná trouba atd se pohybuje okolo 25.000,- kč v izolovaných domech. Pokud Vám nějaký teoretik je schopen vypočítat jen spotřebu elektřiny na topení, tak je to také přibližně, protože vezme tepelné ztráty domu podle výpočtu a nasadí dobu nějaké průměrné zimy. Bude Vás ohromovat jaký je borec, jak to do haléře vypočítal. Ale skutečnost bude jiná podle toho jak bude zima, a na jakou teplotu budete topit.
Ceny panelů najdete na našich stránkách, na př. panel 900 W stojí bez DPH 8700,- kč 600 W 7100,- Kč. Zdraví Volf

Datum: 20.10.2017 19:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Lze to vidět v provozu někde v okrese Třebíč?

Datum: 21.10.2017 10:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
pane Plaček v okolí Třebíče bohužel nemám žádného přímého zákazníka, většinou děláme máme zákazníky v západočeském kraji. Napíši Vám adresu mailovou, kterou mám po ruce pana ing Špety, který má naše topení již několik roků zkuste se jej zeptat na zkušenosti.

Datum: 21.10.2017 14:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Stejně tak jako si dělají pochybní prodejci pochybných produktů na veřejných diskuzích reklamu pod cizí identitou jako "spokojený zákazník", tak mohou naprosto stejně používat cizí emailové adresy ze kterých mohou také poskytovat manipulující a vychvalující informace jako "spokojený zákazník".

Autor: fany fany
Datum: 20.10.2017 19:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100332
reakce na ...
Kdo topí elektrikou, tak není problém si instalovat měřiiče a můžete mít solidní přehled o nákladech na topení. U infra panelů by to nebyl problém. Mám takové měření už pár let pro přímotopy a jsem spokojen.
Pokud píšete objekt dobře zateplit, tak nemůže být spotřeba 25 tisic. To číslo nic neříká, když nevíte, kolik z toho je za topení. V mém případě se spotřeba na topení pohybuje plus mínus 1.000 kwh/rok, což obnáší cca 3500 kč. Přímotopy, pro celý domeček 100m2, mne vyšly na cenu jednoho vašeho panelu.
Neodsuzuji infra topení, neboť jsem je ještě nikde neviděl, ale zajímá mne, proč jsou, proti přímotopům, tak drahé?

Autor: Marek Bednar
Datum: 20.10.2017 19:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
1 MWh s primotopy na 100 m2 bez jineho zdroje? Tam nemuzete topit :-)

P.s. mne osobne se zamlouvaji infrazarice s vysokou povrchovou teplotou. Prijemne teplo, ktere jde hloubeji do tela.

Datum: 20.10.2017 20:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ale ano, mám NED, který je ztrátami těsně nad hranicí pro pasivní dům.

Datum: 20.10.2017 21:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kdyby byl tesne nad hranici PD, tak mate uplne jinou spotrebu vcetne potreby tepla. Veril bych vam kdyby jste napsal cca 2,6 MWh, coz je potreba tepla vcetne vetrani nad hranici pasivu pro dum tech 100 m2. Energeticky vypocet merne potreby tepla samozrejme nedolozite, protoze se jedna o nerealne hodnoty.

Datum: 21.10.2017 09:30 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vy asi nevíte, že v pasivním domě, pro tepelnou pohodu, není rouhodující jen spotřeba na topení, ale další spotřebiče, kterě produkují teplo a to včetně osob tam pobývajících. Samozřejme za použití rekuperace.

Proto každému radím, aby stavěl dobře zateplený dům, nejlépe pasivní, a pak bude otázka topení druhořadou záležitostí. Pŕit tak malé spotřebě vychází el přímotopy nejvýhodněji a i nejlevněji. Nevím proč, v takovém případě pořizovat předrazené infráky.

Datum: 21.10.2017 09:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Z hlediska komfortu je jakékoliv topení s povrchovou teplotou 90 až 110°C úplně mimo.
Dokonce i mimo předpisy o bezpečnosti a hygieně. Samozřejmě někde v průmyslovém objektu jsou jiné kritéria, tam to nevadí. Ve světe to už pokročilo tak dalece, že jsou krajiny kde i centrální vytápění má hranici dodávaného tepla na patě domu 55°C.

Datum: 21.10.2017 11:00 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fany, fany...
Az nekdy uvidite energeticky posudek pro pasivni dum, tak zjistite co vse je v dome zapocitane. Vypocet samozrejme nedolozite, protoze by byl absolutne nerealny a ani takovy vypocet pro NED nemate.

Datum: 21.10.2017 15:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dejte si do vyhledávače fany fany a budete mít čtení na dlouhě zimní večery. Psal jsem toho tady, včetně výpočtů, celkem dost.
Nemám čas se bavit s prodejci něčeho, co nepotřebuji, o něčem co neznají.

Na tuto didkuzi jsem reagoval jenom proto, že jsem si zapomněl odhlásit informace na nové příspěvky. Což jsem již učinil.

Datum: 20.10.2017 20:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Čím teplejší povrch zářiče a tím pádem i menší ale má velký směrový účinek i větší podíl sálavé složky a největší asymetrii topení, a protože tělo je háklivé na dopad nevyrovného energetického příkonu, tak je to diskomfort. S tím průnikem do hloubky těla je to trochu jinak. Zářivá enegie se "zmaří" hned na nějakých desetinách milimetru hloubky těla, pak už je to vedení tepla. Nicméně aby to mohlo být vnímané větším povrchem těla, tak člověk musel pobývat v pokoji nahý. Být nahý tak potřebuje větší povrchový příkon než oděn.
Poz.
Na obrázku je měřena asymetrie 900 W panelu o teplotě přes 300°C
EDIT
Ještě něco co mám označené jako deilita o ič. Porovnání výkonů

zobrazuji 1 - 30 z 639   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?