STAVBA PASIVNIHO DOMU od A - Z

Autor: kocina petr
Datum: 02.05.2007 23:31

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
s vlastni stavbou jsem zacal 2.4.2007, druhy snimek je z 13.4.2007 a posledni z 2.5.2007
zatim vse stalo i s materialem na stavbe cca 300 000kc.to jen aby ostatni meli predstavu co to stoji :-)
material je YTONG 20cm,vnitrni nosne zdivo je 30cm betonova salovaci tvarnice vyplnena betonem a postavena na YTONG 30cm.
zakladove pasy jsou podsypany cca 30-40cm kamennou drti fce 16-32 a vybetonovany ca 60-70cm.sirka pasu byla na lzici 45cm.na pasech jsou 40cm salovaci betonove tvarnice a deska je vylita i s tvarnicemi v jednom dni.sila desky 20-30cm betonu s kari sitemi 5mm a oka 10X10cm.pod deskou je jeste granulat cca 5-10cm na odizolovani desky.pod granulatem samozrejme fce 16-32cm v sile 10cm.
RESENI VYTAPENI
ZR,TC stavebnice od ing.Antonina Žeravíka ( http://www.eltex-km.cz ),rekuperace,solarni kolektory a AN o objemu 750litru.
okna k - O,5 az 0,6,izolace podlahy 15-20EPS,steny 30cm EPS a 0,5m vaty na strope.samozrejme izolace zakladu 10-15cm EPS do minimalni hloubky 0,5m
zapomel jsem dodat,ze dodavatelem stavebniho materialu je STAMA - Teplice.vynikajici a profesionalni pristup.doprava i slozeni zdarma v presne dohodnutou hodinu a den.vyborne ceny.

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 4982   starší >>
Datum: 21.05.2010 10:53 upozornit redakci

reakce na ...
Z důvodu překročení maximálního počtu příspěvků bylo založeno pokračování vlákna: http://forum.tzb-info.cz/115261-stavba-pasivniho-domu-od-a-z-ii

Autor: Beáta KOmárská
Datum: 02.03.2010 15:05 upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, zdravím nadšence EPD. Měla bych dotaz jak provést zásuvky a vypínače, tak aby v kalsicky zděné stavbě (Porotherm) vyhověly při Blowerdoor testu. Díky za odpovědi.

Autor: petr jir
Datum: 01.03.2010 20:37 upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, pane Kocina, zaujalo mne vaše řešení stropu, velice se mi to libí a jen pro upřesnění je jeho skladba : sadrokarton, penetrace, lepidlo + perlinka, štuk? A teď po nějaké době co už bydlíte nikde vám to nepraska, myslím tím ve spojích se zdmi?

Datum: 02.03.2010 09:15 upozornit redakci

reakce na ...
zatim to nikde nepraska,jen nad TV v rohu ma snahu to prasknout.jen se odlupuje primalexovy nater.pod perlinkou ve styku se zdi je jeste lepici Al paska.

Autor: jaroslav škeřík
Datum: 02.03.2010 22:01 upozornit redakci

reakce na ...
Dělal jsem to stejně na chalupě, když jsem chtěl mít štukovanej strop. Kraje ke zdi jsem vytmelil akrylátovým štukovým tmelem. ten je pružný a nepraská. Druhou možností je přesah perlinky a zahnutí na zeď a přeplátování perlinkkou na zdi. Perlinka praskání spojů zamezí.
Počítejte ovšem poněkud s vyšší pracností než v případě hladkého stropu.

Autor: kamil kamil
Datum: 28.02.2010 21:13 upozornit redakci

reakce na ...
pane kocina
chci se ještě zeptat jek jste řešil zakládání zateplovacího systému při tloušťce 20a víc cm jsem nenašel zakládací lišty

Datum: 01.03.2010 11:09 upozornit redakci

reakce na ...
zakladacich list nebylo potreba.tu funkci splnil presah desky cca 10cm o proti nosne obvodove zdi.

Datum: 01.03.2010 18:18 upozornit redakci

reakce na ...
to je ale jen 10 cm kolik máte cm izolace?

Autor: Jiří Vondrouš
Datum: 02.03.2010 06:26 upozornit redakci

reakce na ...
p.Kocina ma 30cm

Autor: Peter Krátký
Datum: 26.02.2010 15:48 upozornit redakci

reakce na ...
tento příspěvek byl redakcí odstraněn

Autor: Zdeněk Růžička
Datum: 26.02.2010 15:55 upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane to děláte reklamu sám sobě?

Autor: Vladimír Smrčka
Datum: 26.02.2010 20:11 upozornit redakci

reakce na ...
Asi ano, protože když jsem oslovil tutu firmu, přijeli velmi rychle 2 pánové a velmi erudovaně se snažili mě přivést k rozumu, abych si zvolil zrovna je. Cena, kterou jsem z nich vytloukal docela dlouho byla 2.250,- Kč/m2 při síle izolace 26cm. No nazdar. Zdar soudruhu majore !!!

Autor: fany fany
Datum: 26.02.2010 20:47 upozornit redakci

reakce na ...
Mám stejnou zkušenost. A cena asi stejná, jako v mém případě. Nakonec jsem zvolil Climatizér Plus a proti Polné to bylo skoro zadarmo...
Stěny při 30cm - 462 Kč/m2 (5 x levnější než Polná)
Strop při 40cm - 308 Kč/m2
Je pravda, že v době, kdy jsem to realizoval jsem si dohodl cenu 700 Kč/m3 a doprava zdarma. Nyní jsem koukal, že cena poskočila na 900 Kč

Autor: sup sup
Datum: 27.02.2010 09:29 upozornit redakci

reakce na ...
http://www.google.cz/search?hl=cs&lr=&q=+site:forum.tzb-info.cz+%22Peter+Kr%C3%A1tk%C3%BD%22+artex&ei=TteIS-SFI5_InAPj6vy-BA&sa=X&oi=forum_cluster&resnum=1&ct=more-results&ved=0CAwQrQIwAA

Hehe, pan Krátký dal totožný text hned do několika fór najednou, tomu se říká nadšení z firmou dobře odvedené práce :)

Datum: 27.02.2010 10:04 upozornit redakci

reakce na ...
Vždyť je to nejlepší a nejlevnější reklama. Když se podíváte na články a diskuze kolem infratopení, tak je to to samé. Vždy pravidelně po dvou týdnech se tam najednou objeví další spokojený uživatel a diskuze jede na plné pecky.... :-)

Autor: Giorgio Grados
Datum: 27.02.2010 10:34 upozornit redakci

reakce na ...
Na jednej strane tu clovek rad uvita odbornika a sklanam sa pred vsetkymi, ktori ochotne a zadarmo pomahaju. Na druhej strane, aj ked je toto dost anonymne forum, by sme mali dodrziavat pravdivost - cize neklamat. A to sa u mnohych odbornikov na jednotlive materialy, ktori su na ich predaji zainteresovani, zial Bohu neda povedat.
Fany, aku mate vzdialenost vaznikov?

Datum: 27.02.2010 11:06 upozornit redakci

reakce na ...
Jeden metr

Datum: 27.02.2010 11:13 upozornit redakci

reakce na ...
A ako ste robili strop? TedA predpokladam zavesenu konštrukciu. Mne hovorili, ze to ma byt okolo 0,6-0,8 metra

Datum: 27.02.2010 11:37 upozornit redakci

reakce na ...
Tak on to není přesný metr, neboť má délku baráku 12,5 a 13 vazníků. Tudíž asi 95cm.
Strop ne na samostatné konstrukci (něco jako bedna v bedně) a na pár místech sichrované závěsnými háky.

Datum: 27.02.2010 12:00 upozornit redakci

reakce na ...
Ak mate 13 vazniku, tak to bude viac ako meter. Lebo jeden krajny musite odpocitat.
Ale ten system stropu som nepochopil. Ja sa neviem dostat s tym mojim a hladam schodne riesenia. Vy ste ale robili, ak sa nemylim, nenosne priecky z ytongu. Ale aj tak by ma to zaujimalo. Nemate dake foto?

Datum: 27.02.2010 12:38 upozornit redakci

reakce na ...
No vidíte, tak mám asi metr, ale to nehraje žádnou roli.
Na moji stavbu se můžete podívat na www.living.cz a do vyhledávače si dejte Fanouš a pak je to něco jako Malý nízkoenergetický domek ....

Datum: 27.02.2010 12:46 upozornit redakci

reakce na ...
Tady:
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=144&t=1742806&st=0&sk=t&sd=a&hilit=Fanou%C5%A1

Datum: 27.02.2010 13:14 upozornit redakci

reakce na ...
Uz som to pozeral asi 5x a teraz znovu. Je to poucne, no foto riesenia stropu som tam nenasiel. Akurat papan dakde nasiel, ze : "Někde jsem na netu našel že "Fanouš" tam má jen dva závěsy v největší místnosti tak bych uvítal pár foto, případně jiné řešení, aby strop mohl ležet na nenosných příčkách viz obrázek a nebyl nijak "spojen" s vnější konstrukcí."

Ja som bludil na nete a nasiel som samonosny system knauf. Mate teda nieco podobne?

Datum: 27.02.2010 14:35 upozornit redakci

reakce na ...
Ano, něco jako Knauf a obrázky nyní nemám. Musel bych to někde pohledat. Snad se na to dostanu.

Datum: 27.02.2010 15:01 upozornit redakci

reakce na ...
Dakujem. Nemate cas sa pozriet na moje riesenie? http://forum.tzb-info.cz/110588-moj-pasivny-dom-pri-presove/vsechny-prispevky#text246

Datum: 25.02.2010 08:58 upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den
zajímalo by mě jak máte řešení detail předsazená balkónové dveře přechod na terasu.?
A ještě jestli polystyren 20 cm kotvíte?

Datum: 25.02.2010 09:40 upozornit redakci

reakce na ...
pod dvermi je XPS okolo jen EPS 70F.
EPS jsem nekotvil - je to zbytecny.

Datum: 25.02.2010 10:52 upozornit redakci

reakce na ...
také to tak plánuji
děkuji za radu

Autor: Radka Gavendová
Datum: 22.02.2010 12:47 upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den pane Kocina, vím, že je to již dlouho co jste řešil okna, přesto si dovolím dotaz, konkrétně na illbruck systém-interiér páska, exteriér těsnění illmod nemýlím-li se? A právě u toho exteriéru mně zajímá spodní okraj okna, parapetní, tam se to řešilo taky illmodem nebo jen některou z exter. pásek?
Díky

Datum: 22.02.2010 14:18 upozornit redakci

reakce na ...
ze strany exterieru u parapetu je to paroteska (pokud chcete foto tak dodam,nemam to jeste zakryty).z venku je to paropropustna paska.
spodek i z venkovni strany pouze exterierovou paskou s perlinkou.

zobrazuji 1 - 30 z 4982   starší >>
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RCOhřev teplé vody: Velikost a výkon ohřívačů a zásobníků na ohřev teplé vodyStavebnictví příští rok vzroste o 3,5 procenta, odhadují stavaři