Krb na bioalkohol

Autor: Aik Peachhorn
Datum: 30.12.2008 20:07

Zdravim vsetkych,
Ma niekto skusenosti s krbom na bioalkohol? Mne to pripada velmi esteticke,moderne a navyse ma to maly vykon co by riesilo problem predimenzovaneho vykonu krbovych vloziek na drevo.Navyse to nepotrebuje komin.
Je mi vsak jasne ze za kurenie s tym neusporim.
Privital by som akekolvek skusenosti ci postrehy.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 96   starší >>
Datum: 22.11.2017 14:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126558
reakce na ...
Mám dotaz. Zkoušel někdo využívat teplo z biokrbu i k akumulaci, nebo je to úplná hloupost? Kdyby horní část krbu byla z kamene či jiného akumulačního materiálu.

Autor: Samir Six
Datum: 05.11.2017 21:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126423
reakce na ...
Je to přesně tak, jak píšete. Oproti klasickému krbu ušetříte, nepotřebujete komín, je to prakticky bez údržbové tahle věcička. Jediné co je potřeba dodržovat, tak když jsem si objednával krb z biokrby.cz, tak je potřeba do toho dávat ten jejich líh. Zkoušel jsem tam dát ten od pepa a strašně to čadilo, smrdělo a hrozně to opálilo ten hořák.

Autor: rudolfmaximovic Hl
Datum: 12.06.2017 17:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124764
reakce na ...
Jo, jak bylo zmíněno výše, tak je to velice příjemná dekorace do domu, sice to netopí moc, ale dá to krásný a moderní nádech domu. Já osobně mám od firmy KRETZ (https://www.levnekrby.cz/katalog/biokrby-1973/biokrby-kretz-4635) a jsem s ním nadmíru spokojen :) Pokud chcete být vlastníkem moderního domu či bytu, tak si biokrb určitě kupte :))

Autor: Antonín Kadlec
Datum: 03.02.2016 20:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119915
reakce na ...
Výhodou je že nezabírají tolik místa a nějaký to teplo udělají a nenasmýkáte si domů bordel. Jsou také dost pěkný dizajnový prvek, takže si neutrhnete ani ostudu u návštěv. Nemusí se tak moc čistit a udržovat jako normální krby a hlavně nepotřebujete revize komínů, protože žádný nemají. Je to fajn vychytávka do bytů, garsonek, nebo baráků kde lidi topí plynem a nechcou si zaneřádit baráky a jsou pro takový ten moderní dizajn. Nežere to elektřinu takže když vyplivne proud udělá to i trochu tepla což u elektrických třeba nejde a nevyhazuje ani pojistky. Za mě palec hore. Dobrá blbůstka do moderního světa.

Autor: Adam Makadam
Datum: 04.02.2016 09:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121063
reakce na ...
Na liehovom krbe je najlepší ten alkohol. Predpokladám že všetok nezhorí a časť sa dostane do vzduchu. Dobrá nálada je zaručená. :-D

Autor: Antonín Kadlec
Datum: 05.02.2016 18:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119915
reakce na ...
:D zajimavý názor :D já osobně nikdy nic necítil, ale třeba by neublížilo nakapat třeba pár kapek rumu na vůni do lihu:D

Autor: Ondřej Flodr
Datum: 25.11.2015 23:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119635
reakce na ...
Dobrý den, obnovuji diskuzi. chci poprosit o radu jaký biokrb by jste mi doporučili. žiji v bytě a dnes jich je takové množství na trhu že si nemohu vybrat. Má někdo konkrétní zkušenost s nějakou firmou?

Datum: 09.12.2015 21:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano tam jsem se již díval a psal jsem si o cenovou nabídku.

Datum: 19.12.2015 16:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak cenová nabídka došla a zatím spokojenost.

Datum: 17.01.2016 14:38 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak jsme měli pohodové vánoce u nového krbu děkuji za rady.

Autor: Petr Bubela
Datum: 02.02.2016 21:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119521
reakce na ...
Takže jste nakonec vybral?

Autor: Roman Chlapek
Datum: 16.10.2012 18:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110924
reakce na ...
Fotogalerie:
Zdravím.
Doporučuji vyzkoušet radu pana Jozefa Homoly a zkusit si to "na vlastní triko". Dnes jsem zakoupil v místních domácích potřebách za 22,- Kč plechový hrnek a v drogerii 1 l bioethanolu (90,- Kč). Vzal starý kastrol, do něj položil dnem vzhůru starý hluboký talíř, na něj šoupl ten hrnek. Kastrol jsem ještě pro sichr postavil na větší kuchyňské prkénko a to položil na 4 dnem vzhůru otočené hrnky Nescafe. A to vše fálkl do obýváku na stůl. Hrnek naplnil bioethanolem a zapálil plynovým tyčovým zapalovačem k plynovému sporáku. Chtěl bych podotknout, že stanici HZS mám za rohem :-))). A teď testuji. Za hodinu mi ohník zvýšil bez dalšího tepelného zdroje teplotu v obývacím pokoji o rozloze 30 m čtverečných (nekecám, v reálu je ještě malinko větší, má více, než 5 na více, než 6 m ) o 1 stupeň a vyhořelo méně, než 1/2 litru bioethanolu (odhadem 0,35-0,4 l). Zpočátku (ale jen chvíli) to bylo malinko cítit, pak už ne. Je otázka, zda to přestalo, či zda si orgán (rozuměj čichový) přivykl. Je evidentní, že to není na "topení". Jsem odkázán na dodávku dálkového tepla a ta je, i přes opakovaná přetahování s dodavatelem, zejména v jarních a podzimních měsících, kdy se netopí na plný výkon, mizerná. A zdá se, že mnou požadované navýšení tepla v pokoji o cca 2 stupně při posezeních u telky, dokáže bioethanol zvládnout. Nebudu se pouštět do diskuzí o škodlivosti hoření této chemikálie, nic o tom nevím. Sedím u toho v tuto chvíli již druhou hodinu a zatím žiji. Navíc jsem stále více přesvědčen, že se "biokrb" k účelu, ke kterému je asi určen (lehkému přitopení) dá pořídit (vyrobit) za několik stokorun. Myslím, že bude stačit vkusná keramická nádoba (nejlépe nelakovaná :-))) ), do ní troch písku na usazení (zapuštění) hořáku (v podobě např. nerezového hrnku - nutno brát v úvahu tu skutečnost, že další dávku bioethanolu možno dolít až po vychladnutí nádoby, takže je na místě volit nádobu takového objemu, aby zajistila hoření po dobu alespoň 2-3 hodiny bez dolití - nutno brát v úvahu i obsah hořící plochy - čím větší, tím jistě rychlejší teplo, ale tím dříve prázdný hořák). No a to vše vkusně obložit nějakými kameny. Doma nejsme nároční, myslím, že nám to postačí. A při troše štěstí a šikovnosti by na to mohlo stačit nějakých 500,- Kč. Z toho, co právě pozoruji (tedy jaký efekt hořáček má), považuji za naprosto zbytečnou investici v řádech tisíců Kč. Pořídit krb za 20 000,- (i takové jsou na trhu, ba i dražší) a čekat od něj výkon znamená rovněž míti na dvorku cisternu s bioethanolem. Howgh, domluvil jsem. Na obrázku máte onu zrůdnost, kterou jsem provizorně vyrobil. Půllitránek již v této chvíli hoří půldruhé hodiny a ještě tam zbývá. Takže litr 3 hodiny určitě dá. Ale nutno brát v úvahu to, že mi hoří plocha kruhu o průměru cca jen 9 cm. Koho to láká, zkuste si to, téměř nic to nestojí.

Autor: ondrej RAlf
Datum: 06.11.2011 16:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 107465
reakce na ...
Tohle je asi největší diskuze o biolihovych krbech. Nemohl by proboha zareagovat někdo, kdo takový krbik má skutečně doma?
Jsme kvůli sousedovým podmínkám stavebního povolení nuceni zrušit klasický krb kvůli komínu a vážně zvažujeme lihovou náhražku - ne na teplo, jen občasná pohodička v hale o 40m2. Jak to funguje, vypadá, smrdí a stojí ve skutečné praxi? Bude u toho pohodička?
A neptám se prodejců ani chemiků:)

Autor: Jozef Homola
Datum: 06.11.2011 17:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Myslím si, že není problém si takový provizorní krb vyzkoušet. Stačí do kovové nádobky nalít líh a zapálit, samozřejmě na izolační podložce. Potom můžete soudit jaký to má přínos. To že prodejci lžou je vidět z následujícího obrázku. Výkon to má 5 kW a spálí to litr za 2 hodiny. Něco není pravda.

Autor: Jakub Šafanda
Datum: 06.11.2011 19:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100165
reakce na ...
Dobrý den.
Zajímalo by mě, jak lze docílit toho, že Vám soused zakázal postavit komín. Nějaké specifické místní podínky?

Autor: ondrej RAlf
Datum: 06.11.2011 21:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 107465
reakce na ...
To nebylo předmětem, nicméně celkem jednoduše - je účastník SŘ a může vznášet námitky. Komín v přízemní budově bud ústit níž než jsou okna jeho domu a tedy, v případě výjimečných východních větrů, mu to bude čoudit do ložnice... Kdo chce stavět letos, musí se dohodnout rychle:)

Ehh, je tu vůbec někdo, kdo má doma lihový krb?
Díky

Autor: Věra Vochozková
Datum: 10.11.2011 20:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 107520
reakce na ...
Dobrý den, před měsícem jsem si pořídila závěsný krb na bio líh s třemi hořáky. Lih chvilku po zapálení slabě zapáchá... Po dobu hoření není cítit žádný další zápach. Spotřeba 1 litr cca tak na 4 hodiny... Místnost 25m2 během 40 minut celkem příjemně vyhřeje. Problém je v tom, že všechny tři plameny jsou dost malé. Ohníčky připomínají oheň na plynovém sporáku... Na všech reklamách a obrázcích je vidět plápolající oheň a mě by zajímalo jak toho docílit... Jedinou možností v mém případě je neustále větrat a vytvářet průvan, ale je potom celý krb jen pro okrasu...

Autor: petr kocina
Datum: 11.11.2011 07:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105454
reakce na ...
promichejte lih s trochou kuchynske soli (par gramů),plaminky pak budou pekne zlute.

Autor: ivan mrkva
Datum: 11.11.2011 10:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100125
reakce na ...
No a na co jiného, než na okrasu ten lihokrb je? Tak to reklamujte.
Na tomto videu
http://www.youtube.com/watch?v=h9JAvEpReGU&feature=related
zřejmě taky do toho museli fučet (plameny žešikma), aby to házelo nějaké pěkné plameny.
A aspoň odvětráte hlavní a vedlejší produkty spalování:-)

Autor: Jozef Pribilinec
Datum: 18.10.2011 14:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 107205
reakce na ...
Jeden známy vlastní krb na bioalkohol a chváli si ho strašne. Ja osobne som skorej fanúšikom klasiky, ale sto ľudí sto chutí :) Skús si prečítať tento zaujímavý článok o tomto druhu krbov ... Možno ta navnadí :)

Autor: René Drtina
Datum: 20.10.2009 09:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Fotogalerie:
Je tomu dva dny co nám přišel krb se Slovenska od firmy Biokamin. Už je zapracován v obýváku.
Po zapalení je asi 10 minut cítit malý zapach spalujícího se lihu, ale po 10-15 minutách kdy se teplota ustálí vždy snížíme plamen uzávěrem vaničky a je hotovo, hoří krásně a bez zápachu. Dokonce i ohřeje obývací pokoj. Jen chybí ty zvuky praskajícího dříví. Ale jsme spokojeni.

Autor: biokamin s.r.o.
Datum: 11.12.2009 12:58 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobry den.
Sme radi, ze ste spokojny s krbom, ktory ste si u nas zakupili. Verime ze Vam bude dlho a bezchybne sluzit.

Autor: Ota Ota
Datum: 11.12.2009 13:35 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
A užijte si příjemný BIOacetaldehyd, bioCO a bioCO2 a konečně taky BIO nespálený alkohol. K tomu vzduch obohacený vodní párou a chudší na kyslík. Hoření etanolu v reálu není tak ideální jako na papíře v chemii základní školy...mňam

Datum: 11.12.2009 13:51 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Musim Vas sklamat mily pan/pani Ota Ota, pri spalovani nevznika ani Acetyldehyd, ani CO. Urcite mate skusenosti so vzduchom nasytenym vodnou parou a chudobnym na kyslik, teda pokial mate doma plynovy varic, ktory tak isto spaluje enormne mnozstva kyslika a vylucuje extremne vela vodnej pary a CO2. Tak ako kazdy clovek, ktory dycha, spaluje kyslik a vylucuje vodnu paru a CO2. Chcem Vas vsak poprosil aby ste nesirili nepravdu.

Datum: 12.12.2009 00:38 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jsem chemik a vím jak hoří alkohol. Pokud jste dosáhl tak dokonalého spalování alkoholu že nevzniká žádný acetaldehyd, publikujte to a dostanete nobelovku. Pokud na vašich stránkách uvedet laboratorní výpis kvalitativního a kvantitativního složení spalin, kde bude sledován acetaldehyd a bude neprůkazný, přesvědčíte mne a omluvím se za šíření nepravdy.

Autor: hetzer hetzer
Datum: 12.12.2009 11:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
mam za to ze acetaldehyd je neskodny, ne?

Autor: Jozef Homola
Datum: 12.12.2009 15:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
http://aukro.cz/showcat.php?ap=1&aid=4366288&bid=199241&id=46420&ap=1&order=t&view=gtext&gclid=CIvBzMmG0Z4CFYKCzAodd0Yp4Q
http://www.realflame.com/product.cfm?id=17&f=0

Podivné, že to zařízení lze doslova koupit "za hubičku". Jinak kdo by chtěl více reality z plamene, tak v Americe pokročili a používají "Alcohol Fuel Gel" a ten hoří i praská jako dřevo.

Autor: hetzer hetzer
Datum: 12.12.2009 20:26 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
no myslim ze je to jen par plechu tak co by na tom melo byt draheho. ja se ptam jen ze zvedavosti, davam prednost drevu:)

Datum: 12.12.2009 19:07 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
To určitě není. Naše tělo ho umí odbourávat, ale není připraveno na to, že detoxikace pojede nonstop několik hodin a opakovaně. Tady se můžete kouknout:

http://demo.eurochem.cz/product/FLUKA_00071_E8041971.htm

a kdyby jste neznal význam R a S vět tak ty jsou tady:

http://www.fp.tul.cz/kch/texty/bozp/R-S-vety-plakat-TUL.pdf

Datum: 14.12.2009 13:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
CH3-CH2-OH + 3 O2 = 2 CO2 + 3 H2O

zobrazuji 1 - 30 z 96   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápění