Bahal - zkušenosti

Autor: Martin Malý
Datum: 06.10.2009 09:49

Dobrý den,

uvažuji o stavbě EPD s firmou BAHAL. Má někdo zkušenosti s touto firmou?
Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 31   starší >>
Datum: 27.12.2013 13:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115152
reakce na ...
S Bahalem mám dost skušeností stavěl jsem pro ně a můžu z vlastních skušeností říct že je to banda ulhaných podvodníků

Autor: Marta Benešová
Datum: 20.03.2013 07:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112563
reakce na ...
Tak diskusi se nepovedlo moc rozproudit :). Nicméně musím doplnit jednu věc, se kterou jsem se během vyjednávání s Bahalem setkala. Někteří klienti jsou ochotni komunikovat přes mail, především pak ti, co mají blog, takže tam lze získat nějáké informace.

Mimo jiné jsem oslovila i pana Kmocha, který komunikoval hodně a řadu věcí u Bahalu kritizoval podobně jako v blogu, nicméně jsem byla překvapena, jak se v mailu rozepsal. Některé věci o Bahalu mě dost vyděsili a odradili, takže jsem chtěla společnost nakonec vyřadit. Manžel mi ale trochu vynadal :), že snad má svojí hlavu. Vytiskl ty kmochovi maily a konfrontoval s tím přímo lidi z Bahalu. Nakonec nám to něják bod po bodu doložili, že jsou to buď vyloženě nesmysly nebo pomluvy.

Na některé věci jsem se ještě radši ptala u jiných klientů a v podstatě mi potvrdili, že v tom problém není, tudíž bych vás ostatní chtěla varovat, abyste ohledně tohoto pána byly opatrní. Nevím, co si s Bahalem udělali nebo co zamýšlí, ale zdál se mi jeho postup poněkud nefér.

Autor: sup supec
Datum: 20.03.2013 13:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100319
reakce na ...
Ne, že bych do toho viděl a nebo Vás z něčeho chtěl obviňovat... Ale tohle mi přijde jako klasická strategie obhájců - zdiskreditovat svědka nebo oběť :(
Leda si to u pana Kmocha prohlédnout, pokud tomu rozumíte. Věřit v tomto bodu jen firmě se nevyplácí.

Datum: 22.03.2013 06:59 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Určitě bych nerada někoho diskreditovala. Chtěla jsem jenom ostatní varovat, aby při sběru informací byli opatrní a vše si hodně pověřovali. Je opravdu těžké volit správnou firmu, když tomu člověk tolik nerozumí a pak zjišťuje, na kolik narazí různých informací.

Samozřejmě návštěva pana Kmocha je určitě dobrý nápad. Komunikovala jsem s klienty, kteří u něj dokonce byli a Bahal je tam normálně vozí, což mě překvapilo. Ptala jsem se na to a prý paní Kmochová je velmi ochotná a sama s domem není něják nespokojená. My jsme byli u jiných klientů, protože mě zajímal konkrétní typ domu.

Datum: 25.03.2013 07:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
ad paní Kmochová - blažená nevědomost? Ženy nemívají moc technický nos na tyto věci (až na pár vyjímek).
Ukázky jsou na nic, během prohlídky vady (kromě hrubých) neobjevíte. Navíc na novém domě... Taková prohlídka po dvaceti letech by možná něco napověděla (s fakturami za provoz, se sondami do střešní konstrukce, u dřevostavby i do stěn), ale takhle je to k ničemu.

Datum: 27.03.2013 10:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To máte určitě pravdu, já se v tom taky právě tolik neorientuju. Ale to myslím ani většina mužů. Dneska každý dělat to svoje a taková ta obecné technické povědomí se vytrácí. Naštěstí u tohodle problému stačí mít uši :), věřím, že je má i paní Kmochová, doufám.

Jinak dvacetlet by bylo určitě výborných, ale bude vždy problém s dnešníma technologiema. Za dvacet let se budou domy zase stavět jinak.

Autor: Vojtěch Tomáš
Datum: 03.04.2013 17:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112524
reakce na ...
A diskreditovat firmu jak se zlíbí kde jakýmu anonymovi na internetu, to je výborný no! To jsou všichni hrdinové. Mně takovýhle ksindlové, protože to nejde říct jinak, málem zničili podnikání.

Nechi se nikoho zastávat, bahal neznám, to je ten problém, že pravdu se těžko dovíme, ale na tyhle pány spravedlivý jsem vždycky hrozně zvědavej!

Než jsem zjistil, co o mě píšou na internetu, tak bylo málem deset lidí bez práce a pak zjistíte, že to je jeden mladej, kterýmu tatínek dal pětistovku, aby si psal...neuvěřitelný věci dneska.

Datum: 04.04.2013 07:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pokud vím, tak ten pan Kmoch nepíše svoje zkušenosti anonymně...
Trestní oznámení pro pomluvu jste zkoušel?

Autor: Vojtěch Tomáš
Datum: 03.04.2013 17:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112524
reakce na ...
Bohužel s vám s Bahalem neporadím, ale narazil jsem na ně na veletrhu a tvrdili tam, že má být na pasivní domy dotace, ale nikde jsem nic nenašel. Chci se zeptat, jeslti k tomu nemáte nějáké informace.

Datum: 08.04.2013 07:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dotaci už ministerstvo prý dokončuje a měla by být pak oficiálně ohlášena, tak jsem zvědavá :)

Datum: 26.02.2013 15:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

dlouho se tu nic neodehrálo :(. Nikdo žádné relevantní zkušenosti?

Já jsem dnes našla další dva blogy:

http://victoria-slustice.blogspot.cz/
http://bahal-zkusenosti.blogspot.cz/

Pročetla jsem blog pana Kmocha, co tu taky psal, to je určitě dobrá reference. Většinu jsem s Bahalem vyřešila, hlavně hluk jsme testovali o sto šest :). Myslím, že v tom by problém nebyl, nic horšího nebo lepšího jsem neslyšela, přišlo mi to v rámci standardu.

Najde se někdo ještě se zkušeností se stavbou v Bahalu? Jaký mají přístup?

Chceme do toho jít, ale jsem nervozní, je to velké rozhodnutí...

Autor: Markéta Čadová
Datum: 08.08.2013 10:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113809
reakce na ...
Dobrý den, zajímalo by mě, zda jste se nakonec pro Bahal rozhodli, a zda stavba proběhla bez problémů. Také o této firmě uvažujeme, ale jsme stejně jako vy hodně opatrní. Je to velká investice, tak máme strach. Můžete tedy Bahal doporučit? Děkuji.

Autor: Láďa Brychta
Datum: 31.05.2012 18:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104909
reakce na ...
Zajímavé, jak lidi, kteří nikdy neměli potřebu se na něco zeptat nebo se podělit o špatné zkušenosti, si najednou zakládají účty na tzb a na livingu a budou se s námi dělit o zkušenosti z výstavby. Jistě budou více méně pozitivní. ;-)

Autor: Antonín Kmoch
Datum: 31.05.2012 22:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104924
reakce na ...
Ach jo, to je jak s větrnými mlýny. Dobře se tu diskuze zvrtla.
Chápu tedy správně váš pattern na objektivně hodnotícího zákazníka tak, že nejdřív se musím hodně ptát a pak musím firmu se kterou jsem stavěl totálně pomluvit? Je to tak ve stavebnictví běžné?
Neptal jsem se na nic, protože stavím dům na klíč, nepotřeboval jsem vědět kde se kradou cihly ani jak ošudlit základovou desku. Jediné co jsem potřeboval vědět je, zda-li jsou klienti se stavební firmou spokojeni a v tom mi pomohli interní zprávy na lidi z modrastrecha a setkání s nimi. Protože vím jak by mi takový blog jako dělám já pomohl v rozhodování, proto jsem ho udělal. Je to tak trochu i páka na stavební firmu aby si na realizaci našeho domu dali větší pozor.
Jestli máte stále pochybnosti o mé identitě, použijte Google, LinkedIn, Twitter, Facebook, Google Profiles, MUNI, živnostenský rejstřík, katastr nemovitostí, atd. atd. cokoliv. Myslíte, že 20 letou historii, viditelnou i ve webarchive.org jsem taky sfalšoval?
Dejte si prosím příště studený obklad než vypustíte nepodložené lži do světa.

Autor: Roman Štancík
Datum: 28.05.2012 20:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109832
reakce na ...
Zdravím všechny,
my s BAHALem stavíme, vybrali jsme si verzi domu Kleopatra menší. Z BAHALem máme zatím jen samé dobré zkušenosti, věříme že to tak bude i do dostavění domečku

Už máme základovku (dělali jsme si svépomocí) a stojí téměř celá kovová konstrukce domu. A to začali montovat před týdnem
Další info o průběhu stavby publikuju na blogu http://kleopatralesnov.blogspot.com/

štany

Datum: 30.05.2012 11:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To už otravujete i tady?

Neumíte si ani zaplatit reklamu.
Jestlipak máte alespoň peníze na realizaci baráků, když nemáte ani na reklamu??
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=144&t=2317949&start=8
http://www.modrastrecha.cz/diskuse/tema/bahal-mate-zkusenost/?collapse=true&page=last&post=last

Datum: 30.05.2012 23:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zajímavé kolik lidí trpí v diskuzích paranoiou v tom, že kdykoliv někdo napíše zkušenosti, tak je to automaticky reklama.

Téma této diskuze jsou zkušenosti a kdo jiný než klienti Bahalu by ty zkušenosti mohli přinést? To že se zkušenosti probírají na třech serverech snad nebrání tomu to napsat na všechny, ne?

Autor: Filip Šerý
Datum: 31.05.2012 00:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102037
reakce na ...
Opravdu? To je zajímavé. Na livingu odpoví na dotaz na domy Bahal nově zaregistrovaný, co nevidět odpoví jiný a opět nově zaregistrovaný. Oba publikují na blogu. A zdejší dotyčný používá všude jiný nick. Zajímavé, že oba používají blogspot. Další zajímavostí je, že na narážky na tyhle "reklamní jedince" odpovíte vy, opět nově zaregistrovaný. Když dělám skrytou reklamu, tak alespoň ne tak stupidně.

Datum: 31.05.2012 22:30 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den Sherlocku,
této pro vás záhadě se říká emailová notifikace. Protože mě zkušenosti jiných lidí zajímají, chodí mi ze všech serverů. No a nedalo mi to nezareagovat, když se tu objevily nesmyslné nařčení. Pana Štancíka znám, prostřednictvím našeho blogu nás oslovil a byl se u nás podívat a proto jsem si 99%ně jist, že není zaměstnancem Bahalu.
Blogger je jeden z nejpoužívanějších blogů na světě se sjednoceným frontendem se všemi služvami Google. Omlouvám se, že jsem předem nekonzultoval s vámi použití tohoto blogu. Co další mám s vámi Sherloku konzultovat? Přijde vám moje hodnocení http://bahal-kleopatra.blogspot.com/2012/04/zhodnoceni-vysvedceni-zakladni-stavby.html jako moc pozitivní. Mě teda moc ne.

Autor: Pavel Pleva
Datum: 01.06.2012 12:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100099
reakce na ...
Omlouvám se, že můj dotaz není k tématu, ale technický. Nejsem si jist termínem "emailová notifikace". Pokud to znamená, že Vám se na serverech zaregistrujete a chodí Vám všechny diskusní příspěvky, potom klobouk dolů, že to stíháte. Ale znamená to, že jste se nezaregistroval nově, ale zaregistrován jste už delší dobu.
Že jse se zaregistroval nově asi pan Šerý usuzoval z toho, že v žádné diskusi na tzb.info nikde příspěvek nemáte.
Panu Šerému se nedivte, v touze zvýšit prodejnost se některé firmy neštítí ničeho. A pokud někdo staví, tak většinou sem nějaký dotaz dá, takže i v tom jste vyjímka.
JInak za vašeho hodnocení Vám Bahalu za sebe uděluji za 1. Podrobné, jasné, poučné a seriózní.

Datum: 01.06.2012 12:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane pleva opravdu netoužím po ničem, pouze mi lezou na nervy jedinci, kteří využívají fóra a zahlcují novými vlákna diskuzi. Jak to tak vypadá, ve vás jsem se zmýlil.

Tímto se vám omlouvám.

Nemějte mi to za zlé, protože při takovém jednání je obvykle na 99% jasné odku vítr fouká.

Datum: 01.06.2012 12:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
"zahlcení" asi není správné slovo. Když porovnáte hodnotu informací uveřejněnou na mém (i kolegy) blogu, včetně fotek, harmonogramu, kontaktu na další firmy, komentáři dalších klientů, atp. s hodnotou informací v tomto fóru kde se to zvrhlo ve vzájemné obviňování a linčování bez důkazů, tak si myslím, že zahlcování tu dělá někdo jiný.

Jsem rád, že se to vysvětlilo, doufám, že snad jednou pro vždy. Jestli má ještě někdo pochybnosti, tak moje rok stará výzva platí: http://bahal-kleopatra.blogspot.cz/2011/04/o-tomto-blogu.html
(zatím mě nikdo nenavštívil)

Datum: 01.06.2012 12:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
můj příspěvek jsem sem vkládal 25.04.2011 13:15, od té doby mi chodí notifikace (jen k tomuto tématu). Jinak nějaké další dotazy jsem pokládal zde na TZB k TČ Stiebel.
Jinak by vás mohla zajímat služba Google Alerts (http://www.google.com/alerts). Tu již několik let používám. Zadáte si klíčová slova a kdykoliv se kdekoliv na netu objeví stránka, která je zaindexovaná Googlem a dostane se ve vyhledávání dostatečně vysoko, tak vám přijde emailová notifikace. Takto mám např. nastavené klíčové spojení "Bahal zkušenosti" a kdykoliv někde někdo na netu napíše zkušenost, přijde mi to mailem. Pro Scherlocky jen upozorním, že to není kvůli tomu abych přišel dělat reklamu, ale abych věděl co ostatní klienty trápí ... i když teď už je to stejně jedno když máme dostavěno a všechno zaplaceno.

Datum: 30.05.2012 23:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ale na Livingu máte jiný nick... Kolik jich máte? :-)

Autor: Dalibor Michálek
Datum: 27.02.2012 00:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108990
reakce na ...
Chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s odhlučněním domu. Bojím se, že když je to montovaný dům, tak bude hodně slyšet hluk z venku, pozemek mám totiž hned u silnice. Díky za odpověď.

Datum: 01.03.2012 22:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
v domě ještě nebydlíme (zařizujeme finalizace). Nedělali jsme měření, ale můj subjektivní pocit je, že vůči venku je Bahal zvukově lépe izolovaný než zděná stavba (lepší okna, vata určitě lépe izoluje než cihla). Mám ale pocit, že je dost slyšet mezi patry (hluk se rád šíří po oceli).
Takže co se týče hlučnosti zvenčí - nebál bych se toho. Navíc si to nejspíš můžete zkusit na nějakém ze vzorových domů.

Vše to jsou ale subjektivní pocity. Až budeme nastěhovaní rádi na našem blogu zveřejníme více zkušeností a uvažujeme i o provedení nějakého měření.

Datum: 31.05.2012 22:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Odhlučnění mezi místnostmi i zvenčí je OK. Tragické je odhlučnění mezi patry a u nás hlučnost podlahy v 1NP. Uvažujeme o přeměření podle ČSN, bohužel je to strašně moc drahé.

===
Prosím všechny Sherlocky o kontrolu, jestli je moje reakce dostatečně objektivní ;o) a omlouvám se, že jsem na 1 mojí reakci neposlal alespoň 30 dotazů před postavením domu ;o)

Autor: Mona Hradilová
Datum: 03.03.2012 20:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109076
reakce na ...
Zaměř se na okna... vynikající jsou ty s vnitřní izolační fólií heat mirror, pozor! Nesmí to být folie nalepená nahoře na skle, ale uvnitř skla!!! Vím, že je dává do domů například BAHAL.

Autor: Jiří Vápeník
Datum: 20.03.2013 16:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101844
reakce na ...
smím se zeptat z jakého hlediska jsou tato okna vynikající?
děkuji

Datum: 25.04.2011 13:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
my s touto firmou budeme stavět. Naše zkušenosti najdete na http://bahal-kleopatra.blogspot.com/

zobrazuji 1 - 30 z 31   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czO dotaci na výměnu kotle mohou žadatele připravit jejich chybyOchrana proti pronikání radonu do objektuJak jsme začínali: Pohled do 25 let historie firmy ISOTRA a.s.Kancelářská židle poi se dokonale se přizpůsobí vaší výšce i váze