zápach z krbu

Autor: pavel chovanec
Datum: 05.11.2009 23:03

Vážení, já bych rád věděl proč mi krbová kazeta od Ferluxu Zeus i po ročním užívání pouští do místnosti zápach jako když se ještě vypaluje. Evidentně to jde z těch horkovzdušných trubek a až po rozpálení krbu. Je cítit podobný zápach, jako když dáte rozptylovací mřížku na plynový sporák a štípe to na průduškách. Už nevím, co dělat. je to nekvalitní litina? Nebo ytongové cihly okolo?
Díky za nápady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Marek Bednar04.09.2017 08:51
David Sťastný04.09.2017 08:43
Peter Janák24.11.2009 10:37
Jiří Vondrouš23.11.2009 05:49
pavel chovanec21.11.2009 16:40
Jan Větrovec21.11.2009 16:14
pavel chovanec15.11.2009 20:21
peter janák15.11.2009 17:46
pavel chovanec12.11.2009 19:41
pavel chovanec12.11.2009 19:41
Jiří Macek11.11.2009 14:51
Pavel Šebela11.11.2009 13:57
pavel chovanec06.11.2009 10:12
zápach z krbu06.11.2009 09:13

Datum: 04.09.2017 08:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117275
reakce na ...
Zdravím, obnovuji diskusi. Mám obestavěný krb a se zápachem při hoření zápasím také. Tuto diskusi obohatím mými zkušenostmi, třeba to někomu pomůže v úvahách. Zápach se u nás začne šířit vždy, když v krbu zatopíme po delší době min. 1 měsíc, když se začne topit pravidelně, alespoň 1x týdně, tak se zápach nešíří. Vždy to bývá tak 15 min. od zahoření a pak se to musí jednorázově vyvětrat a za 30 min. až se krb rozpálí, to je v pořádku. Nedovedu si to moc vysvětlit, čím se to stane, že je to jenom někdy. Nutno říci, že jde o syntetický smrad, ne organický. A když nastane jen někdy, tak to není vůbec jasné...

Autor: Marek Bednar
Datum: 04.09.2017 08:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Prez 35 let jsme meli kotel na tuha paliva v kotelne.
No a v dnesni dobe je IN si delat kotelnu z obyvaku :-)

Autor: Jan Větrovec
Datum: 21.11.2009 16:14 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Před dvěma roky, se mi stalo něco podobného. Nebyl jsem schopen zjistit, odkud se bere, hrozný smrad z trubek, od topení. Nakonec jsem všechno rozebral a zjistil toto. Kocour kterého máme si pravděpodobně hrál s velkou myší a ta se nakonec, zřejmě v posledním tažení, protáhla do přívodních trubek teplého vzduchu do ložnice. Ložnice je v prvním patře a myš samozřejmě spadla šikmou trubkou až ke krbu. Výsledek si dovedete představit. Nepodceňoval bych tedy i možnost, že se něco připéká v trubkách. Je tam docela solidní teplota a kousek připékající se izolace, nebo nějaké umělé hmoty dělá pěkný smrad.

Datum: 21.11.2009 16:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane, také zajímavý podnět, také mne to nenapadlo. Ovšem rozebrat vše a prohlédnout, jestli někde nezůstal kus nějakého zbytku, to se musím nejdřív pořádně nadechnout, než se do toho pustím. Ale díky.

Autor: Jiří Vondrouš
Datum: 23.11.2009 05:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
zkuste si od nějakých instalateru pujcit kameru do trubky, uvidite hned jestli tam neco je

Autor: Jiří Macek
Datum: 11.11.2009 14:51 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nevím jestli je ta krbová vložka ytongem obložena, nebo píšete jen o příčkách v blízkosti krbu. Ale ytong se natahuje často lepidlem a perlinkou - ta by mohla smrdět. Ale to by snad nikdo takhle blbě nepostavil. Jinak, ytong určitě na obložení krbu nepatří, ale sám o sobě by nesmrděl, jen se možná časem rozpadne. Další možností je nějaký nevhodný nátěr ... Je toho víc. Nám to smrdělo opravdu jen prvních pár týdnů až měsíců.

Datum: 12.11.2009 19:41 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
srdečně děkuji všem za podněty, které použiji. Krb není obložen ytongem jen čelní stěna je z příček, tudíž se od okraje krbu a vyústění vzduchovodných trub rozpálí okolí a tedy i příčky.
tu omítku mám podezření.
Ch

Autor: Pavel Šebela
Datum: 11.11.2009 13:57 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdravím, vzal bych horkovzdušnou pistoli a zahříval jednotlivé materiály, a přijít na to který je ten smraďoch :)

Datum: 12.11.2009 19:41 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
určitě vyzkuším

Autor: zápach z krbu
Datum: 06.11.2009 09:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Že by se pálil prach?

Datum: 06.11.2009 10:12 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
děkuji za reakci. No zdá se mi, že by prach měl páchnout jinak, tohle se zdá spíš z těch flexi rour nebo přímo z kazety, ale zaráží mne, že už tak dlouho. Našel by se někdo okolo jižní Prahy, koho by zajímalo to vyřešit? Kdo by se přišel podívat? Uvažuji i o vlivu okolních rozpálených ytongových příček nebo omítky
CH

Autor: peter janák
Datum: 15.11.2009 17:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
ja vlastním krbové kahcle od ABX Polar 6.
Už 3. rok zápasím s neznesitelným zápachom ako po zhorenej farbe. Výrobca nevie poradiť. Kachle som kompletne rozobral a za tú dobu som vyskúšal všetky varianty kúrenia v kachliach, ale stále smrdia.

Datum: 15.11.2009 20:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane, no to jste mne moc nepotěšil. A jak naschvál, kam přijdu, tam jsou vzorné krby, krbová nebo kachlová kamna, kde v místnosti je jen teplo. Je to k nevíře.

Autor: Peter Janák
Datum: 24.11.2009 10:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
ano je to neuveritelné, ale prvý rok používania kachiel som nemal žiaden problém. Použil som ich 50x za sezónu. Problém so smradom nastal až v druhom roku používania. Neznesitelný smrad. Kachle som rozobral do najmenších kúskov a vyčistil, smrad sa nepodarilo odstrániť. Všetky tesnenia som vymenil za nové a nepomohlo ani to. Ak má niekto dobrú radu veľmi sa poteším.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czVětší rekonstrukcí prošla v posledních letech polovina českých domácnostíElektrifikovaná dálnice v NěmeckuČeši se doma hádají kvůli pokojové teplotěJak správně zazimovat závlahový systém?