Thermona 14KX - neidentifikovatelná závada

Reklama
MT Martin Tuma @martin.tuma před 14 roky21.12.2009 11:59:00
Thermona 14KX - neidentifikovatelná závada

Dobrý den,

mám v bytě 4 roky v provozu 14KX, rozvody PPR (provizorní řešení), nastavenou teplotu 60st.

Letos začal hlásit chyby (E01,06,12,8..), po třech návštěvách 3 servisáků je to pořád stejné, jen jsem o 5000,- lehčí.

Ujal jsem se toho sám, začal jsem dočasným postupným proklemováním havarijních termostatů (topné vody a spalinového), nakonec jsem vydedukoval vadný spalinový a vyměnil.

2 dny se zdálo vše O.K. a včera opět 3 chyby E01, E06, E08 (01= zapálení, 06= termostat topné vody, 08= spalinový). Dočetl jsem se že vliv může mít také špatný kontakt zmíněných termostatů nebo průtokového spínače. Průtokáč jsem včera odkrytoval, a opticky vypadá že funguje správně (rozjede se čerpadlo, kontakt sepne => je slyšet cvaknutí relé na ŘJ.

E06 a E08 se objeví bez příznaků, ale před stavem E01 (zapálení) se projevuje takto:

Sepne čerpadlo, uzvývá se nepravidelné cvakání nějakého relé, zapálení (resp. jiskření) probíhá ve velmi krátkou dobu, někdy to jednou "lupne" jiskru, pauza 0,5s, pak "lupne" 4 jiskry a zablokuje se úlně (zhasne display a restart). Po samovoném restartu už to někdy ani nezajiskří arovnou se blokne (jen sepne čerpadlo, při náznaku že by to mělo jiskřit se blokne).

Nemá někdo typ, co vyzkoušet?

Můžu propájet kontakty konektorů na základní desce, vyměnit kabely k termostatům a čidlu průtoku. Víc mě nenapadá.

Mám 5-ti letého syna atěhotnou ženu, tak je docela problém přicházet domů s obavou, zda tam bude 19 nebo 13 stupňů...

Díky za případné náměty / zkušenosti / doporučení..

Příští rok na jaro chci dělat nové rozvody, tak bych kotlík propláchl od nánosů z PPR, ale letos musím ještě topit.


Martin Tuma.
GSM: 737 286 181

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

17 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.