výměna oken

Autor: Richard Vyskočil
Datum: 18.01.2010 15:02

Poradíte mi někdo, jak nejlépe vyměnit okna? Rádi bychom to zvládli, v co nejkratším čase, a pokud by se to obešlo bez bourání (kvůli dětem a hluku), bylo by to vůbec nejlepší.
Děkuji za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Bohuslav Vintr08.02.2010 13:23
Helena Kollárová08.02.2010 12:42
Richard Vyskočil29.01.2010 11:32
jaroslav Šalý28.01.2010 13:39
Helena Kollárová28.01.2010 13:01
Roman Nováček26.01.2010 08:01
František Petrů25.01.2010 19:00
Nováček Roman25.01.2010 16:53
Klára Machová21.01.2010 09:59
Richard Vyskočil21.01.2010 09:46
Richard Vyskočil21.01.2010 09:44
Libro Zelenka20.01.2010 07:55
Jan Pikl19.01.2010 14:17
Olie znusinudle19.01.2010 12:05
František Petrů19.01.2010 10:38
Jitka Vodičková19.01.2010 09:54
Olie znusinudle19.01.2010 07:45
kocina petr18.01.2010 16:57
František Petrů18.01.2010 16:05
Jano Hrach18.01.2010 15:15
Klára Machová18.01.2010 15:15

Datum: 28.01.2010 13:01 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Při rozhodování, zda okna nechat zateplit, či vyměnit doporučuji zvážit ještě další věci. Ten nepořádek je to nejmenší.

Máme jak nová eurookna sklo 1,1 ,tak i zateplená okna - izoloační sklo 1,3 + třetí vnitřní sklo osazené silikonovým těsněním. Máme s nimi následující zkušenosti.

Nová erookna namrzají mezi rámy a na některých oknech při silných mrazech vzniklá i námraza na sklech.
Prý je to běžný jev - dle techniků výrobce.

Stará zateplená okena v kuchyni se téměř nerosí, to už se musí hodně vařit a námraza mezi rámy ani na skle nevzniká. Při doteku působí teple i v mrazech.

Doporučuji diskuzi rosení mezi rámy,alespoň uvidíte do čeho jdete.

Jinak výměna skel a osazení těsnění je velmi rychlé , témeř bez nepořádku. Záleží i na stavu stávajících dřevěných rámů.

Po svých zkušenostech si budu zateplená stará okna hodně hýčkat.

Autor: jaroslav Šalý
Datum: 28.01.2010 13:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
jak máte vsazeno 3. sklo?

Datum: 29.01.2010 11:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...

Děkuji Vám za radu a diskuzi začnu směřovat jiným směrem.
Takže se Vám vyplatilo více zateplení s izolačním sklem?

Autor: Helena Kollárová
Datum: 08.02.2010 12:42 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Místo prvního skla je osazené dvojsklo, třetí sklo je nedotčené.

Dělal to Apis, skla jsou usazena v plastovém rámečku, minimálně 4x utěsněna silikonem.
Nevýhodou je dilatace v rozích, kde došlo k rozpojení rámečku, to nám ihnet zatmelili. Z hlediska funkčnosti jsou lepší než nová eurookna.

Autor: Bohuslav Vintr
Datum: 08.02.2010 13:23 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mám také některá okna renovovaná vsazením dvojskla místo původního venkovního skla. Trochu jinak provedeno. Z původně 3křídlého okna je teď otvíravé jen 1 a zbylé 2 mají pevné zasklení.
Nedá se říct, že jsou lepší, než nová eurokna.
Nevýhoda oproti 3sklu je více umývání (stejné, jako původní zdvojené okno) a zachování původního kování (není tak komfortní, jako u eurooken). Hlavně ale při stejném snéžení prostupu světla, jako u 3skla není adekvátní zlepšení U, protože v jedné mezeře je vzduch. Také neprovzdušnost bude i po instalaci těsnění asi horší.
Ovšem náklady byly daleko nižší, než kdybych okna měnil za nová. Takže jsou-li původní okna zachovalá, je to poměrně dobrá možnost.

Autor: Roman Nováček
Datum: 26.01.2010 08:01 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...

To máte pravdu, musí se všechno zakrýt, jinak z toho uklízení člověk nevyjde a nadělá to víc škody než užitku. My jsme měnili všechna okna, tak toho uklízení bylo o to víc. Jak říkám s bouráním, to jinak není. Ten jemný prach je nejhorší.

Autor: Nováček Roman
Datum: 25.01.2010 16:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...

Jak jsem slyšel, tak přesklení je jediný certifikovaný systém, který je uznávaný. Zvnějšku jsou skla a mezi tím je fólie. Dle info výrobce se tloušťka těchto skel vejde do tloušťky zasklené klasickým dvojsklem, pokud se nemají měnit celá okna.

Pokud jde o bourání, sám jsem to zažil, manželka se s úklidem po bourání po oknech prala měsíc a znovu bychom do toho nešli, hlavně kvůli tomu uklízení :-)

Autor: František Petrů
Datum: 25.01.2010 19:00 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Já tedy nevím, ale u nás kromě samotné výměny oken proběhlo i bourání, když se místo klasického okna dávaly balkonové dveře a vchodové dveře se o 10 cm rozšiřovaly a úklid byl ve dvou lidech (manželka a tchýně) hotový během jednoho dne. Potom stačilo ještě během týdne dvakrát setřít prach, který se samozřejmě nějaký zvířil.
Je ale pravda, že vše, co bylo možné zakrýt, bylo zakryté (komplet nábytek, elektronika, podlahy, prostě vše). Na toto zakrytí sice padlo přes 200 m2 zakrývacích folií, ale rozhodně se to vyplatilo...

Autor: Libro Zelenka
Datum: 20.01.2010 07:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Řešil jsem podobný problém před několika měsíci, jak vyměnit okna a udělat je co nejrychleji, aby byl výsledek co nejlepší a nemuselo se bourat. Hledal jsem dlouho a nakonec jsem se rozhodl pro izolační skla. Posílám odkaz, kde si můžete přečíst potřebné info, je to http://www.izolacniskla.cz/produkty.php. Využil jsem jejich nabídky a jsem maximálně spokojený.

Autor: Olie znusinudle
Datum: 19.01.2010 07:45 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
objednáte firmu, oni přijedou, vybourají stará okna, osadí nová,
celý dům (10 oken) se dá zvládnout za 6 hodin, pak už zbývají jen dokončovací činnosti (osazení parapetů, začištění) - další pracovní den - a máte hotovo
V čem je problém?
Tak sorry vidím, že to tu kolega přede mnou už taky takto popsal.

Datum: 18.01.2010 16:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, máte asi jen dvě možnosti.
- nechat jen přesklít současná okna izolačním dvojsklem (viz například http://www.tospur.cz/
v tom případě to bude bez bourání a asi i bez hluku

- vyměnit celá okna, tam se určitě bourat bude (minimálně demontáž starých oken) a jak moc se bude bourat je věc stavu ostění a šikovnosti techniků, s tím zamozřejmě bude souviset i hluk a nepořádek, ale pokud jde vše bez komplikací, tak to jde rychle (v mém případě výměna 8 oken a 1 vchod. dveří - jeden den výměna oken cca 6 hodin vč. kafíčka a druhý den zednické zapravení a osazení parapetů cca 5 hodin vč. kafíčka)

Autor: kocina petr
Datum: 18.01.2010 16:57 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
na techniky bych nespolehal.
jdete radeji cestou nejmensiho odporu.

Datum: 21.01.2010 09:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Co tím myslíte, tou cestou nejmenšího odporu?

Autor: Jitka Vodičková
Datum: 19.01.2010 09:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
.. to Fr. Petrů: Mohl by jste popsat technologii montáže na vašich 8 oken v časové lince 6 hod. Při montáži , která je v souladu s ČSN 730540 je to nemožné. Pokud Vám to montováli systémem "Franto podrž to, já jdu pro peníze" taki je to možné i díve.

Datum: 19.01.2010 10:38 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nevím, co přesně chcete popsat? Zkrátka 4 montážní technici, v 8.00 záčátek, rozřezání, vypáčení a odnosení (s tím vynášením jsem jim pravda trochu pomohl) starých oken, potom nanosení nových oken (opět jsem trochu pomohl), osazení a ukotvení rámů do otvorů (nebylo potřeba žádných úprav, vše sedělo), zapěnění, osazení okenních křídel, seřízení a instalace žaluzií. Jak dlouho trvaly jednotlivé operace už nevím, nestopoval jsem to. Ve 14.00 bylo hotovo.
Druhý den zednické zapravení a osazení parapetů, 2 chlapy, začátek v 7.00, konec ve 12.00
Tu normu neznám, ale dle mého laického pohledu nic nešidili, všechny okna jsem si po montáži prošel s váhou, mám je necelé 3 měsíce, zatím nebylo potřeba na ně šáhnout, na zednickém se taky zatím nic neprojevilo (narozdíl např. od mého zaměstnání, tam byly po měsíci od osazení popraskané vnitřní špalety).

Autor: Olie znusinudle
Datum: 19.01.2010 12:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
zřejmě máte na mysli montáž oken s použitím pásek na venkovním a vnitřním líci rámu (např Illbruck).
Jsou to těsnící pásky.
Klasická standardní montáž oken oproti tomu obsahuje pouze upevnění (turbošrouby) a zapěnování. Což je pro většinu případů (zvlášt pro výměnu oken ve stávajících domech) naprosto dostatečné.
Pásky bych řešil v případě, že se bude jednat o NED.

Autor: Jan Pikl
Datum: 19.01.2010 14:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
paní Vodičková - nevim co je nepochopitelného na demontáži a montáži 8 ks oken za 6 hodin ? ?

- jestliže je to panelák v Praze, kde okna k domu nosíme 10 mint protože není kde zaparkovat, a pak bez výtahu 4 patro - tak souhlasim, to nelze.

- jestliže je vše připravené, okna jsou na autě na ulici před domem, který se má montovat - tak co je na tom divného ?

- montážník, který montuje 5 let okna, má takový grif - když je šikovný, že tohle musí zvládnout ve 2 lidech naprosto v pohodě

- ale ano, může přiject i odborník, který to bude montovat 10 hodin, ale praxi má 3 měsíce, pak myslíte, že to bude lepší ?

- to jsou tedy názory .o)

Datum: 21.01.2010 09:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...

Máte s izolačními skly vlastní zkušenost? To by bylo úplně nejlepší.

Autor: Jano Hrach
Datum: 18.01.2010 15:15 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Objednajte si firmu. Su rychly, ovladaju to.

Autor: Klára Machová
Datum: 18.01.2010 15:15 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...

Dobrý den, pane Vyskočile, slyšela jsem něco o přesklívání, nemusíte nic bourat, přidá se nějaká tepelná fólie a nezabere to moc času.
Pokusím se zjistit víc info a ozvu se.

Autor: Klára Machová
Datum: 21.01.2010 09:59 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pan Petrů Vám radí dobře, zjistila jsem další informace o izolačních sklech. Samotnou mě to také zajímá, řešíme to se známými. Nemusíte opravdu nic bourat a časově je to velmi rychlá výměna. Stačí uvolnit fixační zasklívací lištu rámů, vyjme se staré okno a vsadí se tam izolační, pokud je vás více, kteří chcete vyměnit okna, dá se využít programu zelená úsporám, ale nevím, v jakém domě bydlíte, jen tip :-) Výměna oken zabere několik hodin, přičemž se cena pohybuje cca od 2500Kč/m2. Dají se tak přesklít všechny typy prosklených rámových výplní, jak ze dřeva, tak z plastu, oceli nebo hliníku. A nově vsazeným oknem se dá zlepšit např. bezpečnost okna nebo se dá zvýšit omezení hluku.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Diskusní fórum

Hledání v diskusích

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

Reklama

Vysoká účinnost, úspora paliva a nízké emise. To je jen krátký výčet vlastností revolučních kamen a kotlů LS KAMNA. Krbová kamna a kotle prvotřídní kvality vyráběná českou firmou ze Strakonic.
Ještě sháníte krbová kamna?
Slevy až 40 procent na kamna výrobců jako jsou ABX, HAAS+SOHN, Romotop, Nordica, Jotul a další. Nyní např. 6kW kamna Romotop Evora 03 se slevou 32 %!
www.krbova-kamna.com
Svítit „za“ 12 místo 80 Watů? Proč ne?! LED osvětlení do kuchyně, chodby nebo obývacího pokoje na www.led-house.cz. LED pro domácnosti i komerční a průmyslové prostory skladem. Nevíte jak na LEDky? Navštivte nás!

Aktuální články na ESTAV.czDřevěný dům tančící mezi stromyNový nástroj pro virtuální realitu zhmotní představy o bydleníStát plánuje investovat do veřejných zakázek o 79 miliard korun více než v minulém roce