Stavíte dům? Pochlubte se, jak stavba roste! Nový stavařský fotoblog ESTAV.cz je prostor pro vás.

Dvě čísla popisné

Autor: Vladimír Odvářka
Datum: 05.03.2010 22:33

Dobrý večer,
řeším trochu neobvyklý problém. Koupil jsem starou chalupu. Obývaná část má své číslo popisné a pak je ještě na té samé parcele vybydlený vejminek s jiným číslem popisným. Nevím kde zjistit, jestli je to pro mě výhodné či ne. Kromě výhody dvou adres mě nic jiného nenapadá, snad jen že by byla nižší daň z nemovitosti, když by vejminek byl veden jako obytný dům? Nevýhody se rýsují ty, že mi na VAKu řekli, že přípojky zpravidla dělají pro jedno číslo popisné, takže bych pak musel platit za dva vodoměry a vést dvoje potrubí... Má s tímto někdo zkušenost? Díky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Michal Topivý
Datum: 08.03.2010 15:57 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zjistěte si, jak toto řeší váš místní úřad. Ten můj neumožňuje mít na jednom pozemku více popisných čísel a vyžadoval po mě staré chatkové číslo zrušit, přesto mám reálně i v katastru čísla obě. Chatkové na kůlně, co kdysi bývala malou chatkou, a obytné číslo na novostavbě. Nic to neznamená. Přípojku s elektroměrem jsem si převedl na novou adresu (v podstatě jen změna trvalého bydliště). Ty popisná čísla jsou v podstatě jen pro poštu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Diskusní fórum

Hledání v diskusích

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

Reklama

Vysoká účinnost, úspora paliva a nízké emise. To je jen krátký výčet vlastností revolučních kamen a kotlů LS KAMNA. Krbová kamna a kotle prvotřídní kvality vyráběná českou firmou ze Strakonic.
 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czDokončení World Trade Center Hub doslova stojí na voděNová FÉR hypotéka od Sberbank nabízí sazbu od 1,79 % ročně a odlehčuje od papírováníÚklid jako špatně placená profese? LidskáSíla.cz to vyvrací