Malá kachľová pec do novostavby?

Reklama
AP Adrián Pavlík @adrian.pavlik před 12 roky29.08.2011 18:17:00
Malá kachľová pec do novostavby?

Aký máte názor na malú kachľovú pec od firmy Rath.
http://www.rath.at/Rath.aspx?target=3167…
Uvažujem o nej do novostavby RD s malými tep. stratami. Zaujala ma pre malé rozmery a nízky výkon.
Klasický teplovzdušný krb by bol asi o dosť lacnejší a jednoduchší na realizáciu, avšak má svoje nevýhody - prehrievanie interiéru, prepaľovanie vzduchu /prachu/, krátke intervaly prikladania, ....
U tejto pece je výhodou nízky výkon, sálavé teplo, dlhý interval prikladania, aj keď pohľad na oheň bude krátky a cez menšie dvierka.
Využitie vidím hlavne v prechodných obdobiach, kedy by možno stačilo zakúriť v peci a ešte by nebolo potrebné zapínať kúrenie, potom v zime by pec dopĺňala kúrenie.
V dome bude podlahové kúrenie, kondenz. kotol, izolácie - steny 20 cm EPS, podlahy 16-17 cm EPS, strop cca 40 cm.
Na nete som našiel dosť málo informácii.
Má niekto skúsenosti s touto pecou /alebo iným podobným systémom/?
Môže takúto pec /prakticky z polotovaru :-)/ postaviť aj amatér /teda napr. ja/ ??? Samozrejme tak, aby dobre fungovala? Alebo je to komplikované a treba to nechať na profíka - kachliara?
Čo sa týka mojej /ne-/šikovnosti - svojpomocne som si niečo na dome muroval /časť priečok, atiky, obmurovanie geberitov WC + bidet/, niečo betonoval /veniec na priečkach, ŽB platňa pod budúcu pec/krb/ urobil komplet komín /schiedel absolut/, robil hydroizoláciu /asf. pásy/, tep. izoláciu podláh /eps/, položil vyše 600 m rúrky /Pe-Xa/ podlahovky, naťahal káble pre EZS a pod.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.