Štíhlé okenní profily

Autor: Dalis Dobrota
Datum: 14.09.2011 06:57
uživatel: 106503

Zatím jsem našel nejužší profily

Panorama 7000 - 110 mm
Trocal 88+ - 111 mm
Finstral NOVA line - 90 mm
Internorm Dimension+ - 87 mm
Internorm Thermo pasiv - 107 mm

Intenorm bohužel neposkytoval kvalitní skla a celé moc drahé. Kdo poradí jiné?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Zuzana Stará21.08.2017 17:34
Petra Nová20.08.2017 14:04
Zuzana Stará17.05.2017 23:45
Zdeněk Barták13.04.2012 19:48
Dalis Dobrota13.04.2012 19:10
Zdeněk Barták13.04.2012 13:43
Dalis Dobrota13.04.2012 12:50
Zdeněk Barták12.04.2012 21:55
Dalis Dobrota12.04.2012 19:55
Zdeněk Barták12.04.2012 17:09
Dalis Dobrota12.04.2012 12:21
Zdeněk Barták12.04.2012 11:55
Dalis Dobrota05.04.2012 22:00
hetzer hetzer19.03.2012 22:41
dalis kripel06.03.2012 23:54
Dalis Dobrota06.03.2012 23:33
hetzer hetzer06.03.2012 22:17
Dalis Dobrota06.03.2012 06:12
Dalis Dobrota28.01.2012 00:45
Dalis Dobrota13.10.2011 16:28
Dalis Dobrota16.09.2011 01:45
Dalis Dobrota15.09.2011 14:11
Petr Chalupný15.09.2011 10:13
petr tergler15.09.2011 09:30
Dalis Dobrota15.09.2011 08:22
Petr Chalupný15.09.2011 07:55
Dalis Dobrota15.09.2011 06:12
Petr Chalupný14.09.2011 22:32

Datum: 13.10.2011 16:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Přibyly další profily

SCHÜCO zúžený rám - 111 mm Oknoplast
Roplasto zúžené křídlo + rám - 104 mm

Trocal 88+ - 111 mm
Finstral NOVA line - 90 mm
Internorm Dimension+ - 107 mm nebo se sníženým rámem 87 mm
Internorm Thermo pasiv - 105 mm

Autor: Zdeněk Barták
Datum: 12.04.2012 11:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104011
reakce na ...
Pane Dobrota,
takže jsme se dozvěděli, že máte okna od firmy Internorm a že zasklení 2sklem může přinést lepší tepelné zisky než při zasklení 3sklem. Dobrá, zpráva byla odeslána.
Ale ostatní čísla mi nějak nesedí, takže dělat reklamu z pocitu nadšení anebo záměrně bez opření se o fakta je trochu laciné.

Datum: 12.04.2012 12:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Bartáku, které hodnoty vám nesedí?. Ve vašem příspěvku uvádíte nepravdivé informace. Já jsem všude psal, že s dvojsklem se mi podařilo tepelné zisky SNÍŽIT o polovinu! (a zároveň zachovat průchod světla 75%) Tak ušetřím výdaje za klimatizaci. Mně se zdá, že spamujete a jen jste se chtěl zviditelnit hned na začátku, protože odpovídáte ve skutečnosti na jiný příspěvek. Nepsal jsem to proto, abych se chlubil, ale proto, aby se lidé dozvěděli, že jsou i jiná řešení, než jim nutí montéři.

Datum: 12.04.2012 17:09 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Dobrota,

začněme první věcí - Dimension nemá v rámu výstuž ?Možná speciální model pro Vás, v rámu ano, v křídle při lepení skla ne.
Uf rámu cca 1,0 při 80 mm šíře , ano ale bez výstuže, ale tu tam výrobce dává , takže 1,15-1,2
Pohledové výšky (ne šířky) rámu 71 mm je průměr, ohledně celého profilu pak 107,5 mm, např, Trocal 88+ má 111 mm je to nějaký obeovský rozdíl ?
Plocha zasklení tedy nebude nijak diametrálně odlišná od konkurence.
Ostatní věci se sklem zvládnou i jiné profily bez problémů.
Dimension není špatný profil, tvarově originální, ikdyž Aluplast 8000 má podobné tvary, ale zapadá do své konkurence.

Datum: 12.04.2012 19:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pohledová výška rámu včetně křídla Dimension+ je 107 mm, a sníženého rámu 87 mm, a to včetně těsnění!. Řez rámem i test Uf máte ve fóru http://forum.tzb-info.cz/119249-rehau-geneo-sulko . Lidi chtějí fakta, nesnažte se je zmást domněnkami. Většina konkurenčních proflů (95%) má pohledovou výšku rámu včetně křídla okolo 120 mm. V moravskoslezkém kraji byla 1 firma, která nechtěla Trocal dodat do Ostravy.

Datum: 12.04.2012 21:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Dobrota,

na začátek s Vámi musím souhlasit, že nejen montéři nabízejí zákazníkům leckdy velmi zajímavá "řešení"
Našel jsem si snížený rám (50 mm pohledové výšky oproti 71 mm normálního rámu) a je to velmi zajímavá alternativa ne vždy ne všude, ale rozšiřuje možnosti.
Jinak tepelné vlastnosti nijak nevybočují od konkurence maximální prostup 0,78 je při zasklení 4/12/4/12/4 s Kr u Vás při zasklení 2 sklem bude Uw 1,1 s tím, že nemáte v křídle výstuž. A to je maximum.
Přesto pěkný kousek.

Datum: 13.04.2012 12:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6 obrázek č. 7 obrázek č. 8 obrázek č. 9 obrázek č. 10 obrázek č. 11 obrázek č. 12 obrázek č. 13
Hodnoty změřené v certifikátech obvykle nemohou obstát v konkurenci s čísly, které si někdo vycucal z prstu a umístil na webové stránce. Přikládám certifikát z měření oken Internorm dimenzion (certifikátů je víc, jen si je vyžádejte u fy Internorm). Najděte mi okna, které mají certifikát a v něm hodnoty lepší. Když NENAJDETE, tak už nepište!

Datum: 13.04.2012 13:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Dobrota,

bublina splaskla, mrknul jsem na atesty a konstatuji - normál, jen to potvrdilo má slova.
Máte slušná okna. někdo se z nich posadí na zadek (design), ale technické hodnoty Vámi vyzdvihované jsou již na trhu delší dobu známy. (kromě sníženého profilu)
Ale na rozdíl od Vás jsem demokrat, pište si co chcete, já jsem jen chtěl upozornit, že není všechno zlato co se třpytí.

Datum: 13.04.2012 19:10 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane, já nemám potřebu psát, co se mi zlíbí, protože nejsem podvodník. Vy jste jste si nic znovu neověřil, žádné certifikáty od konkurence nemáte. Z podvodu vás usvědčuje už váš předchozí příspěvek, kde vybíráte údaje (a špatně interpretujete) z mého certifikátu (on je i v jiném vlákně). Většina lidí očekává, že celková hodnota Uw (okno) leží někde mezi Ug (sklo) a Uf (rám). Bohužel spojem prochází hodně tepla a tak hodnota Uw bývá o 0,2 až 0,3 vyšší. Montéři oken neukazují žádné certifikáty. Proč? Protože uváději na stránkách tak nadsazené hodnoty, že kdyby potom ukázali certifikát s pravdivými údaji, tak by se stali úpně nevěrohodnými.

Běžná okna se (stejným) sklem o hodnotě Ug=1,1 mají celkovou celkovou propustnost tepla Uw rovnou 1,4 oproti oknu Dimension+ s 1,2 W/m2K. Tedy o 17% vyšší (horší) než okno Internorm. (Spotřebují o 17% víc tepla!) Jaký jiný důkaz byste chtěl, že není lepšího okna než Internorm?. Pane Bartáku, nezaplňujte mi mé vlákno vaším komediantstvím. Čtenáři chtějí fakta.

Datum: 13.04.2012 19:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Chcete fakta, máte je mít. (má to jeden problém pochopíte to ?)
Vaše certifikáty jsou a nejsou certifikáty - je to seznam hodnot, který se při zkouškách v laboratořích běžně měří a protože všichni víme co jednotlivé hodnoty znamenají, proto mohu s klidným svědomím říci - neobjevil jste Ameriku, neobjasnil jste kauzu Kolumbova vejce, Perpetum mobile Vám také (zatím) odolalo, ale vykládat o někom, že je podvodník, zmiňovat zcestně nějaké povídačky o montérech, svědčí o jednom - Vy této problematice prostě nerozumíte, viz Vaše zmínky o koeficientu Uf v hodnotě 1. A to má být podle Vás nějaký průlom v okenářském průmyslu.
A na závěr - máte pravdu, čtenáři chtějí fakta , tak si je nastudujte a předložte.

Autor: Zuzana Stará
Datum: 17.05.2017 23:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125275
reakce na ...
Tato diskuze je sice dost letitá,ale časem se člověk k problému s okny vrací (vnučka má problémy s okny v nedávno koupeném domku) tak se vracím i já,ačkoliv my vlastně s okny žádné problémy nemáme.
Máme okna Internorm z roku 2007,plasthliník,dvojskla,jižní strana v délce 8metrů zasklená,proti slunci a na západě proti větru máme vnější hliníkové žaluzie plněné polyuretanovou izolací,lakované v imitaci hnědého dřeva,stejně jako vnější hliníková strana.Kroupy,vítr,nic nevadí.
Dům je z první republiky a vnější žaluzie už tenkrát měl,dřevěné.Přes vnější žaluzie se dá i větrat,neznám lepší doplněk oken.
Abych to nazakřikla,ale do dnešního dne jsme neměli ten nejmenší problém. Pražská montážní firma pana Rubliče odvedla perfektní práci,takovou pečlivost jsme nikdy předtím,ani potom nezažili.Tak se mi nezdá,že by Internorm byl jaksi "na chvostu" žebříčku.
Vyhověli i ve skladbě oken,máme větračky i nad balkonovými dveřmi,okopírovali nám skladbu těch původních oken a dveří z první republiky.Navíc jsou hezká.

Autor: Petra Nová
Datum: 20.08.2017 14:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120334
reakce na ...
Dobrý den, chci se zeptat, jestli můžete přidat foto oken po letech, také uvažujeme o Internormu.

Autor: Zuzana Stará
Datum: 21.08.2017 17:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125275
reakce na ...
Fotky mohu pořídit až v září,ale okna vypadají i po těch asi 12ti letech naprosto stejně,až je to k nevíře. Hliníkový plášť s lakovaným povrchem je neskutečně kvalitní,barva se nemění,ani neošoupává a vnitřní bílý povrch oken je také absolutně bílý,žádné zašednutí,či zažloutnutí. Pouze plastové krytky pantů po straně trochu zažloutly,asi by to šlo snadno vyměnit,asi v rámci záruční doby na barvu,ale je to tak nepatrné,že jen "šťoural" si všimne.
I ta délka 8 m na jižní straně drží jak podle pravítka,nic se tím jižním žárem nekroutí.

Okna Internorm montovaná panem Rubličem jsou to nejlepší,co jsme tomu domu z 30.tých let mohli dát.
Na baráku nešetříme,chceme mít klid,žádné další starosti se seřizováním apod.Kličky perfektní,kování funguje. Když vidím někde na dovolené ty levné tipy,berou mne všichni čerti,jak může někdo takhle vyhazovat peníze.

Okna jsou doplněna předokenními žaluziemi ve stejné barvě a dezénu dřeva jako jsou rámy,paráda a funkčnost výborná.

Autor: petr tergler
Datum: 15.09.2011 09:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105700
reakce na ...
Promiňte, že vám skáču do specifické diskuze. Ale nevím jak na to? Mám okna na jih a na západ (část oken na jih je zastíněná), a všude mám objednaná okna s trojskly Ug 0,6. Má to smysl dávat na jih trojskla, ale na dvojskla by se musel dát užší profil a to se mě nelíbí.
Při současných starých oknech se v zimě při slunečním svitu ohřejeme. Pokud tedy slunce svítí, ale je také mnoho dní kdy v zimě nesvítí a potom budou lépe izolovat trojskla.

Datum: 15.09.2011 14:11 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, trojskla se na jih hodí. Ale na západní straně slunce praží v létěaž 8 hodin téměř kolmo, zatímco v zimě téměř žádný tepelný zisk není. Trojskla s faktorem g nižším nez 50% bývají tmavá propouštějí méně než 60% světla.

Místnost byste měl moc tmavou, a tak je lepší se spokojit s dvojskly, které vás proti letnímu žáru ochrání a mají zároveň i dostatečný prostup světla. Dvojskla lze dávat i do dražších profilů. Když vám zbydou peníze, mužete si nechat vyrobit dvojskla stejně široká jako trojsklo. Takové dvojsklo má znatelně vyšší neprůzvučnost než trojsklo.

Trojskla mívají špatný průběh neprůzvučnosti v závislosti na kmitočtu. V nízkých frekvencích, které produkuje doprava a hodně ruší, jsou trojskla chabé a ve vysokých frekvencích, kde to nepotřebujete, jim neprůzvučnost prudce stoupá. Proto průměrná hodnota dB(A) bývá u trojskel vysoká, ale je to jen průměrná nereálná hodnota asi jako průměrný plat.

Autor: Petr Chalupný
Datum: 15.09.2011 07:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100337
reakce na ...
internorm má v nabídce celou řadu skel. Z toho nemějte strach
a co se týče solarních skel tak dle mého porovnání jsou lepší než Vámi uváděná skla.

otázka - myslíte, že když budu mít okno metr x metr na východ se solárním sklem, že se dům (mítnost) přehřeje?

PCH

Datum: 15.09.2011 08:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vy budete asi exponent firmy Internorm, když papouškujete poučky, které obchodním zástupcům nalívají do hlavy?.

Jenom opakuji, co už jsem psal. Když si lidi nechají vnutit do průměrného panelákového okna o ploše 4 m2 orientovaného na východ / západ i na severovýchod / severozápad
skla určená do solárních domů, pak v létě je bude pálit slunce a v zimě budou muset svítit. Protože takové trojsklo je tmavší, propouší jen 68-70% světla a je dělané tak aby propouštělo tepelné záření. Pasivní domy totiž mají okna na jih a mírny přesah stříšky, takže v létě tam slunce nesvítí.

Aby vám ostatní čtenáři věřili vaše tvrzení, že skla Internorm jsou lepší, musíte uvést technické údaje. Na mě tu marně působíte, protože já jsem si technické údaje porovnával. Bylo opravdu těžké vydobýt z fy Internorm přesné údaje.

AGC Glass se jimi netají. Máte tam přehledně skla do všech světových stran, do celoplošných i malých oken, i do střešních oken a zimních zahrad, atd. Skla AGC Glass navíc nezkreslují barvy a prostě dobře vypadají, protože vykazují nízkou reflexi. To znamená, že když se díváte z jejich okna v noci, tak tam vidíte víc než jenom odraz místnosti.

K vašemu oknu: Jestli se vám místnost přehřívá, musíte vědět vy. To za vás nikdo zodpovědný od stolu rozhodnout nemůže.

Datum: 15.09.2011 10:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vy budete asi exponent skel AGC Glass:-). nebo zarputilý fanda!!!
to že jste si někde přečetl, že se výplně používají dle typu provozu, světových stran je hezké.
Ale každý provoz by měl být individuálně posouzen. viz můj příklad a vaše odpověď:-)

ja na nikoho nepůsobím, zvlášť ne na Vás. Jen píšu fakta!!
internorm má o solárním sklu údaje na webu. jinak Vám určitě rádi nabídnou skla a jejich údaje které požadujete.

A když už má být řeč o profilech, tak si nechte vyrobit okna z rámů které Vám vyhovují a nechte si je osadit skly AGC Glass.....

PCH

Datum: 16.09.2011 01:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Přece jsem vám psal, že mi je nechtěli osadit skly z AGC Glass. Musel bych zaplatit za prázdné rámy víc než za rámy se sklem a ještě vlastními silami koupit ta jiná skla i jejich dovoz. Ta by mi smontovali u mě doma.

Datum: 28.01.2012 00:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nakonec se ukázalo, že ostatní firmy jen slibovaly a internorm mi vše udělal, tak jak jsem chtěl. A hlavně jsou to štíhlé profily. Všechny ostatní měly prosklenou plochu o 12- 14% menší.
Většina rámů zabírá plochu o 1/3 (třetinu) větší než snížený rám oken Dimension plus od Internormu.

Datum: 06.03.2012 06:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Už mám unikátní okna Internorm hotová. Tak nízký přenos tepla rámem nedosahují žádná známá okna, právě proto, že jiná okna mají o třetinu větší plochu rámů. Když Geneo má Uf=0,89, pak přes rám přenese tolik tepla, jakoby okno Dimension+ mělo Uf 1,333 x větší (1,18). To však má Uf nižší.

Pohledová šířka rámů je 87 mm a pohledová šířka sloupků 118 mm. Na rozdíll od Genea, profil křídla Dimension plus neobsahuje kovovou výztuž, a přesto otvíravě-výklopné dveře váží přes 50 kg! V rámu lepeném ke sklu jsou totiž skryté titanové panty. Další fotografie můžete vidět ve fóru o Geneo
http://forum.tzb-info.cz/119249-rehau-geneo-sulko

Co tu přišli známí, tak na to úplně vyvalovali oči. Poslední obrázek ukazuje pro porovnání stejně velké okno Rehau s pohledovou výškou rámu skoro 12 cm a s ocelovou výztuží ve dveřním křídle, která zvyšuje Uf tak, že je horší než u Dimension+.

Autor: hetzer hetzer
Datum: 06.03.2012 22:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100064
reakce na ...
Uf maji kolik?

Datum: 06.03.2012 23:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Uf se dá zjistit z technických listů firmy Internorm. www.internorm.cz/Plastova_okna_Internorm_687.html
Zjistěte si to, zavolejte www.internorm.cz/Odborny_prodejce_Internorm.html. Hodnota je vynikající, tuším že leží mezi 1,0 a 0,9. Mně to až tak netrápí. Dal jsem si tam jen dvojskla, protože mi vyšlo, že s trojskly bych na teple ušetřil 1000 Kč za 10 let. Trojskla by NEmohla dosahovat propustnosti světla 75% a víc, jak jsem chtěl. Mám tam kombinaci kaleného skla AGC Energy NT a extra čirého skla Clearvision, která zachycuje 55% slunečního žáru. Ug = 1,05.

Mně podnítil ke koupi těchto lepších oken a ke zveřejnění žalostný stav panelového sídliště. V Porubě v novostavbě U soudu má byt milionář, který jezdí v Bentleyi a dokonce i ten se smířil s podobnými okny jak na fotce 3.

Autor: hetzer hetzer
Datum: 19.03.2012 22:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100064
reakce na ...
vam musi byt radost neco prodavat:D

Datum: 05.04.2012 22:00 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To se vám jen zdá. Já mám spočítané že s dvojskly ušetřím víc než s trojskly. Jak už jsem psal, okna jsou na východ a západ, takže tam v létě hodně svítí slunce. Největší výdaje jsou za klimatizaci. Tím že jsem dal dvojskla, která zachycují 2x víc slunečního infračerveného záření, tak ušetřím za klimatizaci víc, než bych ušetřil s trojsky na teple. Trojskla nemohou být determální. Byla by pak moc tmavá - průsvitnost 65% oproti mým 2sklům s 75%.

Trojskla jsem nechtěl ani kvůli zvukové izolaci. Ona totiž maji velmi slabou izolační schopnost v nízkých frekvencích. Tj. Motor popelářského auta, travní sekačky, hučení meluzíny, dunění propouští bez útlumu. Hodnota dB (A) má vypovídací hodnotu asi jako průměrný plat. Vyšší frekvence vás nemusejí zajímat, protože všechen pouliční hluk je v nízkých a středních kmitočtech. Trojskla jsou účinná především ve vysokých kmitočtech.

Datum: 15.09.2011 06:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, oni nutí všem skla do pasivních domů, dvojskla nebo trojskla s vysokým g (solárním faktorem). Tato skla vykazují vysoké solární zisky. Vy tu zapomínáte dodat, že pasivní dům musí mít okna orientovaná na jih a nad ním mírný přesah stříšku.

Kolik domácností má okna na jih? Okna, která nejsou v zimě zastíněná protější budovou? Minimum.

Internorm vůbec nenabízí skla určená na východ / západ, kam vám svítí nevíc slunce v léte a v zimě skoro vůbec, kde potřebujete nízké g (chránit před slunečním žárem).

Ať už vezmete jakákoli skla, potom skla z Internormu jsou o 1 třídu horší než srovnatelná skla z AGC Glass. Buď mají menší propustnost světla nebo nižší součinitel tepelné izolace, nebo vyšší g.

http://www.yourglass.com/agc-glass-europe/gb/cz/low-emissivity_glazing/planibel_low-e/brandbrochures/planibel_low-e_2009_cz.pdf

Abyste se zorientovali: vysoké g, neboli vysokou propustnost slunečního žáru, kombinovanou s malou propustností světla - mají i naprosto obyčejná skla z minulosti.

Datum: 14.09.2011 22:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
internorm neposkytl kvalitni skla?
internorm si vyrábí vlastní skleněné výplně. dodává tzv. solární skla, která jsou předně určena do pasivních domů.

a cena. je to prostě mercedes. okna do pasivnoho domu!!!!

PCH

Autor: dalis kripel
Datum: 06.03.2012 23:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109122
reakce na ...
Uplne s vami suhlasim , pan Dobrota tuto problematiku zjavne nema nastudovanu . Poznam ho este z jednej diskusie a neni to clovek s ktorym sa da normalne diskutovat . On si dal urobit take okna a vyhodil za to peniaze a urobil chybu a ta sa tazko priznava.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápěníPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce Svět