Montáž oken v zimě

Autor: Kateřina Antošová
Datum: 21.11.2011 19:08
uživatel: 107647

Dobrý den,
Do paneláku jsme objednali (a kvůli dani ještě letos zaplatíme) plastová okna (profil Rehau od firma Dafe plast Jihlava). Trochu mne překvapilo, že je chtějí montovat v lednu ačkoli já jsem navrhovala počkat do jara. Tvrdí, že to za den zvládnou.
Jde mi o to, že pěna se má používat při teplotě nad 5 stupňů. Je to tak nebo se pletu? Jaké s tím máte zkušenosti? Mám trvat na teplotě (měřené přímo na okně) nad 5st.? Nebo musí být venku alespoň nad nulou?
Chci, aby ve smlouvě byla věta: "Montáž bude provedena v souladu s příslušnými normami a doporučenými technologickými předpisy použitých materiálů." Ovšem papír snese všechno .-(
Děkuji K.Antošová

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Miroslav Dosoudil12.01.2018 09:33
Marek Skalický18.01.2017 16:28
Jiří Zoubalík06.01.2017 20:46
Adam Procházka22.12.2016 12:05
Vladimír Buk13.12.2016 01:11
Pavel Jiránek06.12.2016 08:57
Vladimír Buk27.12.2011 15:11
Miroslav Sázovský10.12.2011 13:59
Petr Chaloupka02.12.2011 12:16

Datum: 12.01.2018 09:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116913
reakce na ...
Při jakékoliv zimní práci nezapomeňte řádně zateplit také sebe..zvolte si zimní pracovní oblečení a obuv na tom správném místě- ¨

https://www.pracovniochrana.cz/pracovni-odevy-zimni

Autor: Marek Skalický
Datum: 18.01.2017 16:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109622
reakce na ...
všeobecně. Indeální je montáž oken od 5°C, používáte chemii (polyuretan pěnu).
Pokud je montáž oken např -5°C , jsou v sortimentu i pěny se zimní recepturou.- přísady, které odolávají do určité míry mrazu. Pěna je polyuretan, který reaguje se vzdušnou vlhkostí (používá se vodní mlhovina) pro rychlejší expanzi pěny.
Ideální pěna je v řezu jak "polystyren", bez děr, a ořezávat pěnu je hloupost (otevírá se struktůra). Pokud si někdo nechá montovat okna při -15°C i to se vidí, rozhodl se o tom sám :-). Projde-li pěna mrazem (např. v autě) rapidně se sníží kvalita. Pokud se od výrobce exportuje chemie k prodejci, dodavateli např z Francie, myslíte si, že v těchto teplotách vám na kamionu chemie nezmrzne? to je jen k zamyšlení, i ten řidič dělá pauzu.

Pokud se používají pásky, rozhodně butyl proužek Vám držet nebude, ani chemie není vhodná do těchto teplot-lepidla. Jediná možnost je použít pásky s celoplošným lepidlem (aplíkace od -10°C) - podklad musí být čistý.

Autor: Adam Procházka
Datum: 22.12.2016 12:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124167
reakce na ...
Já si myslím, že se nemáš čeho bát, kdyby teploty klesly, tak ti ty okna nedají a u nás ta montáž trvala opravdu půl den a taky jsme to měli děláno přes zimu. Vím, že jsem se na to ještě u verky ptal, jestli nevadí, že bude zima a oni mi řekl, že kdyby byla zima pod nějaký stupeň, tak že montáž se bude muset odvolat a počkat na příznivější podmínky, jinak by to mohlo dělat neplechu a mě to nevadilo, okna jsem měl už zaplacený i se slevou co mají takhle na zimu, takže s tím problém nebyl a nakonec to počasí i vyšlo. Ale rozhodně bych se ničeho nebál, oni snad vědí jak okna položit a kdyby něco tak bych to hnal na reklamaci.

Autor: Jiří Zoubalík
Datum: 06.01.2017 20:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124294
reakce na ...
Zdravím, já mám okna od firmy IKservis, které montovali loni v zimě, použili "zimní" pěnu a vše je ok!

Autor: Pavel Jiránek
Datum: 06.12.2016 08:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113194
reakce na ...
Potřeboval bych poradit s postupem montáže oken v zimě. dům je z porfixu 30cm, zateplen bude 15cm eps, okna v líci zdiva. Problém je že jsem prošvihl počasí a nemůžu zarovnat ostění stavebním lepidlem (zamáznout kapsy a drážky) abych mohl přilepit parotěsnou pásku. Takže mě napadá jedině zapěnit rámy a pásku nechat volně než se vevnitř zatopí. Otázka je jakou pásku, vůbec se v tom neorientuju. Buď od illbrucku s butylem, bez, s perlinkou atd. nebo obyč od Hasoftu?? Případně komprimační pásku 3v1, ale ta zase neutěsní velké nerovnosti zdiva.

Autor: Vladimír Buk
Datum: 13.12.2016 01:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
Pane Jiránek - váš nápad zapěnit rámy nyní, pásku nechat volně plápolat ve větru a čekat až se v domě zatopí, pak pokračovat. To je ten největší prohřešek co byste udělal. Pěna Vám za několit týdnu zdegraduje a máte po efektu jak izolačním tak i protihlukovém. Prověřte si butyl od Illbrucku zda může být použit při současných teplotách. Kompri pásku 3v1 nedoporučuji, neplní to co pěna.

Autor: Miroslav Sázovský
Datum: 10.12.2011 13:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100205
reakce na ...
Montáž v zimě si vyžaduje více aspektů, které je potřeba kontrolovat. Především se jedná o vlhkosti zdiva a spojovaných materiálů, dále teplotu skla, plastu atd. Každý materiál má svou délkovou roztažnost, proto buďte velmi opatrní v jakých teplotách se to instaluje a chtějte vědět o kolik je profil zkrácený díky mrazu a co se stane, až se zahřeje na 60 st. C v létě. Zeptejte se na tyto parametry a zkontrolujte si dodržení min. a max. rozměrů připojovacích spár mezi oknem a ostěním. Moje zkušenost ze zimního období je ta, že už jen studené ruce při montáži jsou méně citlivé a všichni spěchají, aby už byli v teple - jsme jen lidé!

Zajímavý článek o pěnách napsal jeden student: http://www.lopin.cz/cz/117.montazni-pena

Autor: Petr Chaloupka
Datum: 02.12.2011 12:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 107802
reakce na ...
Dobrý den.
Montoval jsem taky letos v lednu a firma použila pěny, které jsou vyloženě pro montáž v mrazu.Sám jsem si to na obale přečetl.Jsou sice prý dražší, ale musíte trvat na tom, aby je při montáži použili.

Autor: Vladimír Buk
Datum: 27.12.2011 15:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
CO DALŠÍ MATERIÁLY POUŽITÉ PRO KOMPLEXNÍ MONTÁŽ, TY MÁTE TAKÉ PROVĚŘENY DO MRAZOVÝCH PODMÍNEK ?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápěníPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce Svět