dešťový svod

Autor: Tomáš kučera
Datum: 24.03.2012 13:20
uživatel: 109304


Dobrý den, mám dotaz ohledně izolace dešťového svodu. Mám RD s 2NP a plochou střechou s dvěma vtoky, které ustí do vnitřní nosné zdi.Jak tlustou stěnu zvolit a jakou tloušťku izolace volit? díky za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Krejčí
Datum: 26.03.2012 12:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100236
reakce na ...
Dobrý den,

izolaci potřebujete 1) proti kondenzaci vlhkosti na povrchu potrubí, 2) proti přenosu hluku tekoucí vody do zdi.

To první je závislé zejména na teplotě a vlhkosti vně trubky, to druhé na způsobu instalace potrubí a jeho materiálu. Proto by izolace měla být řešena komplexně projektantem ZTI s ohledem na uvažovanou stavební konstrukci (nikoliv obráceně).

Odhad je pochopitelně možný, ale bez záruky. Jestli si můžete dovolit šachtičku (cca o 10 cm širší než je roura), tak to zkuste dát do ní.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Diskusní fórum

Hledání v diskusích

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

Reklama

Vysoká účinnost, úspora paliva a nízké emise. To je jen krátký výčet vlastností revolučních kamen a kotlů LS KAMNA. Krbová kamna a kotle prvotřídní kvality vyráběná českou firmou ze Strakonic.
 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czO evropskou cenu za architekturu bojuje již jen 5 stavebStavbu bytového komplexu na Slavkově zdrželi aktivistéPasivní slaměný dům s lesní školkou v Praze – Kunraticích