Zelená úsporám

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 24.04.2012 12:24
uživatel: 100179

V poslední době se opět začíná hovořit o spuštění další etapy zateplování domů. Stát prodá emisní povolenky a opět se začne rozdávat. Nebude to údajně tak rozmařilé, ale přece jenom něco bude. Má se to spustit příští rok. Masivní dotace půjdou do zateplení komunálních objektů ( školy, nemocnice, sídla státní a komunální správy ) a také se něco půjde na paneláky a rodinné domy. Nedosáhne to rozmařilosti minulé akce ZÚ, nicméně něco bude. Z tohoto pohledu všechny otázky zda zateplit, či ne, považuji za nepochopení principu úspory nákladů, které každý zaplatí ze své kapsy. V této souvislosti se zcela a jasně nabízí prosadit řešení pana Ráže a jedním vrzem obyvatelům paneláků snížit náklady na zlomek původních. Já vidím příkaz státu jako ten pomyslný meč, kterým to stát panelstory vnutí. A zde vidím velkou práci pro pana Ráže a jeho společníky. Vzhledem k dosavadní diskuzi je jasné, že pokud to nebude dáno direktivně, tak se skoro nic nestane. Jednak tomu většina nerozumí, jednak dobrovolně nikdo nedá ani kačku, protože on každý šetří a ti druzí rozhazují atd. Jinak by mě zajímalo, jaký máte názor na další ZÚ. Děkuji za reakce.
S pozdravem Laďa

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jozef Homola27.04.2012 16:36
Jan Krejčí27.04.2012 15:50
Petr Lukáš26.04.2012 21:41

Datum: 27.04.2012 15:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100236
reakce na ...
Zateplování je užitečná věc, proto je nutno zateplovat aby se ušetřilo, a to i za cenu vyšší než malou. Pochopitelně každé malé dítě ví, že to vytvoří řadu pracovních příležitostí a umožní to zvýšit obraty firem v oboru, jejich subdodavatelů atd., takže je to i jasný přínos pro ekonomiku jako celek. Takže jednoznačně ANO.

Zároveň se přimlouvám za spuštění akce ZMAŠ (zelená mrkvi a špenátu). Je dokázáno, že tato zelenina je zdravá a zvýšení jeji spotřeby je jednoznačně přínosné. Udělování dotací žadatelům o vyšší konzumaci mrkve a špenátu by mělo být tedy spuštěno co nejdříve, financovat se to může např. z prodeje povolenek na produkci metanu z metabolismu krav a ovcí. Vznikne tak důmyslný komplex vztahů, kdy budou muset největší znečišťovatelé podpořit výrobu zeleniny. Dosáhneme tak rozšíření pracovních příležitostí v zelinářství a zároveň budou eliminovány plochy, kde se pasou krávy a ovce. Tudíž vznikne tlak na zmenšení pro životní prostředí škodlivých stád a sníží se produkce metanu z tohoto zdroje. Bohužel to naráží na silnou lobby rančerů a bačů, kteří se již do hlav dětí školou povinných snaží natlouci účelové poučky o zdravotním přínosu pojídání jogurtů a sýrů.

Autor: Jozef Homola
Datum: 27.04.2012 16:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Hodnotím jako dobrý příspěvek.
Zateplovat ano ale ne za mé peníze asi tolik. Mne nikdo na nic nepřispěl a proto z každé dotace mne vychází diskriminace něčeho nebo někoho.

Autor: Petr Lukáš
Datum: 26.04.2012 21:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100652
reakce na ...
Já bych tu ZÚ zakázal, podobně jako všechny další dotace - křiví to ceny služeb. Pokud je na něco dotace, tak je to automaticky aspoň o polovinu té dotace dražší.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápěníPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce Svět