puchýře na rámech dřevěných oken

Rubriky:

Reklama
MB Martin Bešík @martin.besik před 11 roky22.12.2012 21:11:00
puchýře na rámech dřevěných oken

prosím o radu se vzniklými puchýři na rámech dřevěných oken
šířka rámů 92
trojsklo
použití v nízkoenergetickém domě s teplovzdušným vytápěním od fa.Atrea
hrubá stavba 6-11/2010
zabudovány do novostavby v 8/2011
začátek užívání domu 12/2011

Po první zimě jsem v květnu roku 2012 objevil vzniklé puchýře na většině oken. (dům má 10 oken a puchýře má 8 oken). Na některých oknech je zasažena oblast třeba jen 5x2cm, ale některá mají zasaženou oblast 40x5cm.

Toto jsem v zápětí reklamoval u firmy, od které jsem okna zakoupil (mají zastoupení na Liberecku).

Už druhý den, co se mi jednatelka firmy ozvala a rozhovor nenaznačoval nic dobrého. Bylo mi ústně sděleno, že se jedná o puchýře vytvořené díky tomu, že okna byla osazena do hrubé stavby, a že jsme špatně větrali po následných mokrých procesech a to způsobilo průnik vlhkosti lazurou oken a na opačné straně se nedokázala tato vlhkost dostat z rámu oken ven.
(zde uvádím, že se na stavbě pracovalo vzdy 6 dní v týdnu a bylo větráno)
Na konci rozhovoru mi bylo zděleno, že si za to vlastně můžu sám.


S tímto jsem se nespokojil a neustále jsem žádal, aby se na to přijel podívat jejich zástupce (případně odborník) a provedl šetření na místě.
Asi po dvou měsících tedy poslali pána, který posuzoval pouze lazury (To byla jeho druhá věta po představení a pak to ješte několikrát zopakoval - neposuzoval tedy nic jiného, jen lazury)

Po jeho odjezdu hned druhý den přišlo zamítnutí reklamace. Vytvořil nějakýposudek na základě místního šetření, ten mi ovšem jednatelka firmy odmítla poskytnout a tím de facto ukončila jakoukoliv komunikaci se mnou. Ještě jsem se ji pokoušel několikrát kontaktovat telefonicky i emailem.

Potřeboval bych poradit, pomoci v této problematice.
Zda-li má někdo obdobný problém s puchýři na oknech?
Jak dále postupovat?
Zda-li existuje nějaký posudek, studie?

Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

83 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.