RD - rada/nazor ohledne reseni rekuperace a topeni

Rubriky:

Reklama
PN Pavel Novák @pavel.novak180 před 11 roky24.02.2013 12:16:00
RD - rada/nazor ohledne reseni rekuperace a topeni

Pekny den preji,

budeme stavet dum ve svahu (suteren 125m2, patro, 100m2,podkrovi 70m2). Planujeme vodni podlahove topeni a rekuperaci.
Vypoctena ztrata budovy je 7kW (mame relativne mnoho prosklenych ploch, jinak to bylo urcite lepsi).

Puvodne byla v projektu elektricka podlahovka, ale po uvaze jsem to zavrhnul a chci reseni, kde mam v budoucnu moznost zmeny.

Chtel bych znat nazor, zda to co jsem si namyslel neni nesmysl resp. kazdy nazor dobry:

Rekuperacni jednotka NILAN Compact K + EK9
Mam moznost ziskavat levneji drevo a tak jsem si rikal, zda
k tomuhle reseni jeste nepridat casem kotel na zplynovani dreva.
Zde predpokladam, ze uz budu potrebovat akumulacni nadobu a patricne pripravene/navrzene reseni od nilanu, aby to slo zaclenit.

Elektrokotel by se pouzival potom jako pomocne a zalozni reseni.

Je mne jasne, ze mistmo kotle na drevo by slo uvazovat i TČ, ale
uprednostnuji fakt, ze k drevu se dostanu levne.
(deti aspon poznaji, ze se to teplo neudela samo. Ja musel cele mladi pravidelne prehazovat fury uhli ;-)

Uvazoval jsem i porizeni levnejsi varianty rekuperace, ale zamlouva
se mne integrovane male TC v NILANu a moznost dohrevu a prichlazeni. Dale potrebuji, abych mohl data odecitat do nadrazeneho systemu budovy - idealne pres modbus).

Za nametnou diskuzi dekuji,

PN

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

57 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.