Jak zateplit strop panelového bytu - strop (poslední patro). Má to smysl?

Autor: Marek Velešík
Datum: 03.03.2013 22:08
uživatel: 112615

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda má smysl zateplit zevnitř panelový byt (strop). Topení mám vlastní plynové, střecha není zatepená. Mám použít izolaci a parozábranu? Nebude se srážet vlhkost? Zcela určitě budu po celé ploše stropů dělat SDK. Bude mít zateplení smysl?
Děkuji za odpovědi. MV

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček16.05.2013 18:09
Jan Nouma16.05.2013 14:51
Jiří Kubíček04.03.2013 12:44

Datum: 04.03.2013 12:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 107672
reakce na ...
Dobrý den, vy se ptáte, jako kdyby to byla nějaká fylozofická otázka. Jestli chcete uspořit nějaké prostředky za topení, tak to samozřejmě smysl má, jestli se jedná o strop pod nezateplenou střechou. Kolik můžete uspořit, záleží na tepelných ztrátách bytu a čím topíte, nebo jaká jste měl náklady na vytápění do nynějška. Dobrá okna a zateplený strop, hlavně v bytě v posledním patře, je základ.
Nyní už záleží, o kolik až můžete strop snížit a kolik izolace se vám tedy nad SDK podhled vejde. Jelikož z horní strany zateplení už nelze provést, musíte tedy zateplit mezi stropem a SDK podhledy, zde se to neobejde bez parozábrany a musí být provedena pečlivě. Jako izolaci použijte minerální nebo sklenou vatu a protože asi budete omezen sílou izolace, obětujte prostředky za izolaci s co nejlepšími tepelněizolačními vlastnostmi.

Autor: Jan Nouma
Datum: 16.05.2013 14:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111013
reakce na ...
Zdravím.
Také mám byt pod střechou a obvodové zdi východ, sever, západ. Zateplený obvod a střecha ne. Náklady na topení mám téměř dvojnásobné než ostatní = 7600 Kč. Zateplením stropu ušetřím, ale tím problém nekončí v rozích dojde k ještě větším teplotním rozdílům a to jsou podmínky pro kondenzaci par a živná půda pro plísně, takže dotaz je namístě a není jednoduché se rozhodnout. V mém případě družstvo i přez můj nesouhlas nezateplilo střechu změnilo tím podmínky pro zavedené koeficienty vytápění znevýhodnělých obytných prostor a já je nyní uháním aby se koeficienty upravily tak abych natom nebyl bit a až pak lehce zateplím strop. Zatím to je ve stádiu mé stížnosti.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 16.05.2013 18:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, u vás hodně záleží na tom o kolik jsou zateplené obvodové zdi z venkovní strany výše, než je rovina vašeho stropu, nutně ke kondenzaci docházet po zateplení stropu v horních rozích místnosti nemusí. Též záleží na tom, jakou výšku stropů v bytě máte a kam až můžete strop snížit, samozřejmě je ve vašem případě nejlepší jít s izolací tak nízko, jak jen to jde, aby byl případný tepelný most co nejmenší.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápěníPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce Svět