Cena rozvodů VZT

Autor: Petr Vorlíček
Datum: 04.11.2013 16:13
uživatel: 100184

Zdravím,
nikde v diskuzích jsem nenarazil na cenové údaje systému VZT, který zřejmě dodnes většina stavebníků kutí ze všeho možného. Poptal jsem jednoduchý systém VZT do běžného domu přízemí + podkroví 150m2 už. plochy, a ze standardních prvků vyšlo přes 100 tis kč.
Můžete obecně říci, za kolik by měl jít systém VZT pro jednotku s aktivní rekuperací (tedy větrání řádově 100-200m3/hod) pořídit? Nerad bych dělal VZT z HT trubek, ale sto tisíc za trubky mi přijde zkrátka hodně...Zejména by mne zajímaly zkušenosti pana Homoly, ten je tuším excelentně zorientován...Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Mazal30.07.2017 08:24
RADEK STANKOVSKY12.11.2013 23:25
Petr Vorlíček12.11.2013 11:15
Petr Vorlíček12.11.2013 11:04
Radek Němec12.11.2013 09:50
Petr Vorlíček11.11.2013 10:47
Laďa Jaskva08.11.2013 21:13
RADEK STANKOVSKY08.11.2013 20:15
Petr Zapletal08.11.2013 18:22
Petr Zapletal08.11.2013 18:20
Petr Vorlíček08.11.2013 14:07
Jozef Homola07.11.2013 18:29
Petr Zapletal07.11.2013 18:08
Laďa Jaskva05.11.2013 11:20
Jozef Homola05.11.2013 11:12
Petr Vorlíček05.11.2013 10:23
Vítězslav Kolek04.11.2013 19:47
jaroslav Šalý04.11.2013 18:39
Jozef Homola04.11.2013 16:57

Datum: 08.11.2013 20:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100366
reakce na ...
175m2 podsklepený patrový dům,aktivní rekuperace je ve sklepě 56000kc,materiál vše ve spiro,dva tlumiče na každé větvi klapky 30000kc,projekt Nilan 10000kc prace 3000 kamarádovy a já.tři dny práce to vše před 4 roky,aktivní rekuperace je super věc a z jara a na podzim i dokáže přitopit,já bych studeným vzduchem větrat nechtěl a pokud budete u výdechu sedět nebo ležet tak ten studenej vzduch cítit budete a ne že ne.

Datum: 11.11.2013 10:47 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vy máte aktivní rekuperačku za 56 000,--Kč? To v ní točí klikou ten kamarád??

Autor: Radek Němec
Datum: 12.11.2013 09:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111856
reakce na ...
Skoro na kliku..podívejte se na fotky a popis http://www.airforum.cz/viewtopic.php?f=18&t=1196
Podle textu je pan Stankovský také aghalee21 a zároveň jediný tolerantní uživatel.

Datum: 12.11.2013 11:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Už tomu rozumím, pan Stankovský si nechal udělat návrh od Nilanu s tím, že si pořídí VP 18, ale pak se mu to pod tíhou nákladů rozleželo...
Ta zrezivělá jednotka mne vůbec nepřekvapuje - ono když se zboží houpe měsíc na lodi z číny, tak prostě nelakované kusy zkorodují, a když to pak v české fabrice alespoň nepřelakují, tak to vypadá jak to vypadá...
Je fakt, že cena aktivní rekuperace od renomovaných výrobců je pořád mimo mísu, ale vyřešit to pořízením šrotu je u tohoto typu výrobku jistá cesta do pekel, to už radši nejlevnější pasivku od Nilanu a boiler za pět tisíc...

Autor: RADEK STANKOVSKY
Datum: 12.11.2013 23:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100366
reakce na ...
Pane Vorlíček asi si myslíte že víte všechno ale není to tak,původně měla být pasivní od Nilan a bojler s TČ,to zaprvé,za druhé nemám totožnou s tou na kterou se zde poukazuje když budete číst důkladně tak se to tam dozvíte,za třetí používám jednotku 3 roky když na ní najdete rez tak vám dám litr JD originál ne ten co se stáčí v Čechách pro náš trh bez keců.Já jsem spokojen a pokud čtete na Airforu důkladně všechno tak dobře víte že co do úspor je pasivní rekuperace úplně k ničemu a aktivní je na tom jen o malinko lépe,tak asi tak.Já jsem napsal na co se tazatel ptal,ani jsem nic nedoporučoval tak nevím co se k tomu vyjadřujete když o tom nic nevíte,až mě navštívíte a uvidíte pak se tady klidně k tomu vyjadřujte. Přeji hezký den všem....

Autor: Petr Zapletal
Datum: 07.11.2013 18:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100094
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5
Dobrý den,
pro představu posílám svůj případ, objednáno na netu a svépomocně montováno. Vyšlo mě to podobně jako kolegu, cca 19 tis.

Autor: Jozef Homola
Datum: 07.11.2013 18:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Dívaje se na to, musím vás pochválit, protože na první pohled je zřejmé, že to realizované, včetně toho výkresu dělal někdo, kdo větrání rozumí.

Datum: 08.11.2013 14:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mohu zopár dotazů?
-jsou ve výkrese před distribučními elementy regulační klapky? Nelze to rozeznat, v soupisu nemáte pozice...
-jsou nějaké klapky v přívodu a odvodu? (aby se cesty uzavřely při vypnuté jednotce.)
- Vy to spiro ničím neobalujete? V PD je tuším s izolací, a ta by měla výt u VZT parotěsně zabalena, tedy v rukávu..? (nebo je to jednotka bez chlazení? Co je to vlastně za jednotku?)

Já spočítal holý matroš podle internetových cen a jsem někde na 34 tis s DPH, (a zbyde mi asi třicet metrů Sona, které je po 10ti m), což je proti sto deseti od firmy celkem solidní rozdíl...

Datum: 08.11.2013 18:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,
- regulační klapky jsou ve výkrese čísla 7 a 8
- zpětnou klapku jsem nad rámec dokumentace osadil tuším do odtahu z domu (vyčetl jsem na airforu)
- ve stropě je celkem 48cm vaty, nad rozvody vyšlo ještě 20cm minerálu, tak jsem to neřešil (v projektu mi předepsali rukávy Larock tl. 10cm - přišli mi docela drahý, nerealizoval jsem)
- spoje mám šroubovány, olepeny hliníkovou páskou a pak ještě nějakou univerzální - ta bílá), takže parotěsnost snad zaručena
- jednotku ještě nemám, ale plánuji osadit Nilan comfort eco
Jinak oproti projektu jsem osatdik kalhotový kus místo téčka na páteřním rozvodu a odbočky jsem dal 45° po směru proudění vzduchu místo 90°.

Datum: 08.11.2013 18:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji ale popravdě větrání moc nerozumím, jsem jen poučený laik.

Autor: Jiří Mazal
Datum: 30.07.2017 08:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125699
reakce na ...
Dobrý den, mohl bych se zeptat, kdo Vám dělal návrh a kde jste kupoval komponenty pro rozvod VZT? Počítám do nového RD s obdobným rozsahem. Díky moc.

Autor: Vítězslav Kolek
Datum: 04.11.2013 19:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105249
reakce na ...
Před pár dny jsem zprovoznil rekuperaci, pasivní. Jsem nadšený že je potichá..prostě po všech stranách spokojenost. Jen po prozatímních zkušenostech - nebydlíme - neumím představit, žeby byla výměna vzduchu neustále aktivní. Přijde mi to hloupost. Tím jsem chtěl naznačit, že bych asi nešel do aktivní rekuperačky a pak ji s donucením používal, protože aby to fungovalo musí se tolik a tolik větrat. Samozřejmě jen můj názor...

Jinak rozvody mě vyšly asi na 16?tis - nemám to přesně ještě spočítáno - plastové obdélníkové + sona(mám tady hranici s PL a v polsku to vyšlo levněji než u nás). Ale ještě chci dokoupit přídavný filtr na odtah, a možná i nějaký na přívod vzduchu, případně nějaké klapky... Podle chování rekuperačky tam prostor v tlakové ztrátě je. Jen je s tím drbačka, natáhnout všude sono by bylo jednodušší. Chtěl jsem ušetřit tu ztrátu - alespoň podle toho co jsem zde načetl.

Možná kdybych neměl nad sebou nevytápěnou půdu(bungalov), dal bych nějaký filtr přímo k odtahu z kuchyně,aby se dalo zabránit špinění potrubí, ale neměl jsem to už kde vrazit, do podhledu by se mi žádný s měnší ztrátou nevlezl. Každopádně nepotvrdily se mé obavy že půjde slyšet motory, všude ticho. Jediné co mě vadí, že když nejsou úplně vyšroubované odtahové anemostaty, kvílí jak meluzína(při nízkém průtoku ani ne). Chtělo by to nějaké lepší. Jakou máte kdo zkušenost? Můžete nějaké dobré doporučit? Průměr 150..

A ještě využiju tohoto vlákna a offtopic přidám, že mám udělaný vývod na zemní registr, který jsem nakonec nerealizoval(teda realizoval,ale jíl a voda s ním udělaly své,tak jsem to nakonec vykopal, pěněz vyhozených..a už bych do toho asi nešel). Nyní nasávám tím, má to délku cirka 10-11m pod deskou a předehřívá to vzduch z 7mi st na 11st. Samozřejmě by to při nonstop provozu kleslo..jsem s tím ani nějak nepočítal, tož pokud by to při mrazech o něco pomohlo, bylo by to fajn.

Autor: jaroslav Šalý
Datum: 04.11.2013 18:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100056
reakce na ...
nechte jeden a týž projekt nacenit u dvou tří firem
střílet cenu od boku bez dalších znalostí nejde

Datum: 04.11.2013 16:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nemám ani potuchy co může stát větrací systém a ještě aktivní. Pokud do toho někdy "vrtám", to jen aby se trochu poopravilo nějaké nesprávné tvrzení nebo řešení. Dávám přednost větrání přirozenému, tedy aerací někdy s pomocí elektřiny. Jsem zásady, že dům potřebuje nějaký přísun vzduchu neustále a pokud to příroda nabízí tak využít vztlakových sil, proč ne. Nárazově se to dá posílit nějakými ventilátory. Co se podceňuje obvykle při větrání, tak se tvorba kondenzátu, nesprávná cirkulace v domu, hluk a jiné. Například téměř 10 let mne trvalo, než jsem dokázal "ztišit" odtah digestoře.

Datum: 05.11.2013 10:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Homolo,
já také rád využívám přirozených přírodních sil, ale dům mám na samotě u lesa a po fasádě mi v noci lezou pěticentimetrové stonožky, sviňky, a pavouci jako dlaň. Nemám zájem, aby mi tato havěť lezla do ložnice pootevřenými okny, ani aby mne ve dvě ráno budily svině, co mi nyní pravidelně přerývají vjezd na pozemek. Ale to je celkem jedno, systém jsme volili před pěti lety při projektování a nyní je zvolený.
Nejsem si vědom toho, že by VZT pro aktivní rekuperaci byla zásadně odlišná od VZT pasivní rekuperace, proč by měla být? Až po jednotku je přeci funkce identická...

Datum: 05.11.2013 11:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nic mne do domu neleze. Na každou místnost mám 2 nebo i 3 okna a pouze jedno se používá na větrání a to má síto. Ventilační potrubí jsou také opatřeny síty. Takž mé větrání v topné sezóně je okny omezeno na minimum. Využívám přirozené proudění potrubími a krátkodobě nebo i dlouhodobě je mohu posílit motoricky.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 05.11.2013 11:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Strojní větrání umožňuje i větrání oknem, zejména, když je na to příhodná venkovní teplota. Že je vzduchotechnika celkem dobrá a potřebná, je jasné a jako důkaz tohoto výroku je masivní rozšíření po celém světě.
Co se týká ceny rozvodů, tak to jsou celkem jednoduché počty. Pokud si to uděláte sám, tak spočítáte materiál a práce je grátis. Pokud to zadáte firmě, tak to s Vámi sekne. Ale na druhou stranu je potřeba vzít v úvahu, že cena práce je opravdu vysoká a firma ještě chce pořádně vydělat. Čili, hodně se dá ušetřit svépomocnou realizací s požitím systémových komponentů. Mě to celé stálo i s rekuperační jednotkou kolem 100.000 Kč. Mám ATREA 330 EC.
S pozdravem Laďa

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 08.11.2013 21:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Opravuji tu cifru. Stálo to něco mezi 80 -90 tisíci. Více asi ne.
S pozdravem Laďa

Datum: 12.11.2013 11:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Cena jednotky je někde tuším okolo 40 tis, takže VZT stála nějakých 50 tis?
Já jsem oslovil jinou firmu, na férovku jsem se zeptal na hodinovku, řekl jsem že s předraženým materiálem ať na mě nechodí, a vyhodil jsem z projektu drahou servoklapku, která je na nic, a světe div se, najednou se vejdou i s montáží do 40ti tis. bez daně.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce SvětPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvatele