Atrea IZT TS nebo TTS

Rubriky:

Reklama
PR Pavel Rábek @pavel.rabek před 10 roky25.01.2014 16:58:00
Atrea IZT TS nebo TTS

Dobrý den,

vybírám do svého pasivního domu vhodnou variantu zásobníku tepla - IZT od Atrea.

V mém případě projekt počítá s objemem 950 litrů, do IZT bude napojena teplovodní krbová vložka a soláry.

Nyní jsem si ale všiml, že Atrea vyrábí 2 varianty IZT splňující výše daná kritéria:
TS
TTS

Standartně je výměník na teplou vodu v horní teplejší (z hlediska stratifikace) části.

Varianta TTS má navíc výměník pro předehřev TV ve spodní části (která je nabíjena soláry).
Má to mít vliv na lepší využitelnost energie ze solárů a údajně stačí mít zásobník nabitý na nižší teplotu.

Plánoval jsem totiž do budoucna něco velmi podobného - malý solární zásobník (ventil by přepínal která nádoba - buď IZT nebo tento zásobník - by se soláry nabíjela).
Studená voda by nejdříve protékala tímto malým solárním zásobníkem a předehřívala se, než by vstupovala do IZT (tím by ochlazovala malý solární zásobník, čímž by dobíjení tohoto zásobníku soláry mělo vyšší účinnost).

Varianta TTS dělá v podstatě to samé a navíc nemusím mít navíc tento druhý solární zásobník a systém přepínání dobíjení mezi nádobami.

Nemá někdo s tímto zkušenost? Doporučili byste mi zůstat u TS nebo raději vzít o něco dražší TTS ?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

74 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.