Rekuperační jednotka-normální nebo s entalpickým výměníkem?

Reklama
VR Vojtech Rosol @vojtech.rosol před 10 roky03.02.2014 22:50:00
Rekuperační jednotka-normální nebo s entalpickým výměníkem?

Dobrý den,
v bytě kam jsem se nastěhoval máme nyní v zimních měsících problémy s vlhkostí,která se pohybuje od 65-75%.
Zdroj není ve špatném provedení stavby,je to v podstatě novostavba,ve druhém patře,stěny nejsou vlhké ani k nám nezatéká.

Myslím,že problémem je nedostatečná ventilace-plastová okna,nad námi půda fakticky oddělená bytelnou izolací a 2 vrstvami igelitu (paropropustná i paronepropustná vrstva...)

Taky málo v zimě větráme,neboť žena je dost zaměřená proti zimě...

Zkrátka jsem uvážil,že nejlepší řešení by byla rekuperační jednotka,díky půdě nad námi mám dostatek prostoru i instalace by byla velmi snadná.

Vzhledem k tomu,že primárním důvodem koupě bude redukce vlhkosti v bytě,jsou vhodné jednotky s entalpickým výměníkem?

Materiály dostupné na webu jsou v tomto velmi rozporuplné,jedni výrobci tvrdí,že taková jednotka udrží automaticky vlhkost 40-60%,jiní že se "vlhkost neztrácí," což by u nás bylo naopak velmi nepříjemné,jiní tvrdí,že deskové výměníky naopak interiér přesouší...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.