Strary byt rekostrukce sten vhodnost reseri zpevneni perlinkou

Autor: Karel Krpoun
Datum: 06.04.2014 23:04
uživatel: 116241

Dobry den, koupili jsme cinzovni byt z roku 1935, druhe podlazi ze 3. Zacali jsme rekonstruovat delame nove rozvody elektriky a potom chceme vystukovat. Steny jsme oskrabali do hladka a udelal jsem drazky na nove rozvody. Omitka je tlusta 2-3 cm. Drazky sli velmi jednoduse obycejnym kladivem, protoze omitka je mekka a lehce se droli. Pri nabidce stukovani zednik poklepanim na steny zjistil ze 3o% omitky vydava duty zvuk. Nabidl nam moznost pro zpeveneni pouzit lepidlo-perlinku-lepidlo a pote nastukovat.
Prosim je toto vhodne?
A bude stuk na stavajici hladce omitce a rakosovem stropu drzet?

Dekuji za pomoc

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Laďa Jaskva08.04.2014 22:04
Jan Nouma08.04.2014 20:28
Bohuslav Vintr08.04.2014 06:49
Karel Krpoun07.04.2014 23:14
Jan Nouma07.04.2014 21:44
Laďa Jaskva07.04.2014 00:32

Datum: 08.04.2014 06:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100268
reakce na ...
Perlinka nepomůže, když není soudržnost s podkladem.
Doporučuji důkladně opravit i když se Vám do toho nechce.
Při 30% nesoudržné plochy už bývá jedmnodušší dát dolů celou plochu. Potom vyškrábat mezi cihlami a znovu omítnout.
Když si to spočítáte, nakonec to asi vyjde levněji, než sádrování drážek (sádra je drahá) a navíc perlinka. Výsledek bude nesrovnatelně lepší a na desítky let.

Autor: Jan Nouma
Datum: 07.04.2014 21:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111013
reakce na ...
Zdravím.
Pokud omítka na poklep zní dutě ještě neznamená, že zítra spadne. Ta omitka může být dutá 50 i více let. Zkuste ji navlhčit a pokud se oběví či již jsou znatelné praskliny zkuste na to odfouklé místo zatlačit,nebo poklepat a vypozorovat pohyb. Omítka která už nemá dobrou soudržnost při lehkém poklepu spíš rachotí a dolu sní. Po tolika letech jistě není jak nová, ale když vydržela sekání drážek tak na tom nebude tak špatně a do ještě nezaschlé disperze (sokratu) naštukovat čili použit disperzi jako můstek ne jako penetraci.

Autor: Karel Krpoun
Datum: 07.04.2014 23:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116241
reakce na ...
Dekuji za radu, myslite si ze natazeni perlinkou neni tedy nutne?

Autor: Jan Nouma
Datum: 08.04.2014 20:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111013
reakce na ...
Zdravím.
Perlinka nutná neni, ale chce to zodpovědně projít poklepem a udělat si rysky odkud kam je dutá a až pak budete mít přehled. Předpokládám, že těch 30% je hrubý odhad možná ovlivněn vidinou dobrého melouchu a skutečnost je jiná.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 08.04.2014 22:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Skutečnost je vždy jiná. A se želenou pravidelností je vždy horší. Až se dostanete v odhadu k 50 %, tak jenom bláhový člověk se dá do opravy. Zbytek, čili většina, to honem rychle okope a nahodí znova. A má to na celý život.
S pozdravem Laďa

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 07.04.2014 00:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Štuk určitě bude na té staré omítce držet. Bude držet i bez perlinky. Jiná věc je, že 30% plochy nedrží na stěnách, či na stropu. To by mě zajímalo, jaký vliv by na to mohla mít ta perlinka. Já jsem měl podobný případ průjezd a schodiště do 3 patra. A to jsem chtěl pouze vymalovat. Nakonec jsem to musel okopat a znovu omítnout. To malování pak byl ten nejmenší problém.
S pozdravem Laďa

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápěníPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce Svět