Jak řešit přívod studeného vzduchu ke kotli

Rubriky:

Reklama
MK Martin Kejzlar @martin.kejzlar před 9 roky17.07.2014 01:11:00
Jak řešit přívod studeného vzduchu ke kotli

Dobrý den.

Má dotaz, který jádrem patří do sekce vytápění, ale raději jsem jej umístil do izolací, protože to s tím dost souvisí.

Budu zateplovat komplet fasádu, půdu i strop ve sklepě + dojde ve sklepě k výměně starých garážových dveří a venkovních dveří. Jedná se o dvoupodlažní, podsklepený dům.

Ve sklepě mám plynový kotel 24kW. Odvod zplodin je přes plast. komín, který je v původním zděném komínu. Do teď se přívod vzduchu nijak neřešil a vzduch se nasával přímo u kotle. Teď, když bude sklep o dost více utěsněn, rád bych nasával vzduch ke kotli zvenčí.

Instalatér mi radí, abych vzduch nasával ze zděného komínu, kde vede i trubka na odvod zplodin. Je tam ještě dost místa.

A teď k otázce. Původní zděný komín vede středem baráku a já mám obavy, aby nasáváním studeného vzduchu nedocházelo k ochlazování stěn komína a tedy i stěn v interiéru. Asi by to nemělo být nic drastického, ale komín mi např. tvoří část stěny v koupelně.

Možná to přeháním, ale když už zatepluji a stojí to takových peněz, tak bych rád dořešil i detaily.

Má tedy smysl se tímto zabývat? Co by jste zvolili? Nasávat z komína nebo udělat přívod rourou přes zeď?

Díky moc za Vaše názory.

Martin Kejzlar

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.