nízký tlak vody

Autor: Václav Lipowski
Datum: 01.11.2014 21:26
uživatel: 117770

Dobrý den,
Potřeboval bych poradit jak výřešit problém s nízkým tlakem pitné vody. Bydlíme v bytovém domě 8 rodin na 2 podlažích, tlak na přívodu ve sklepě 2atm. Bydlíme ve druhém patře a často se stává že nám voda téměř neteče nebo srčí jen vzduch. Což s dvěmí malými dětmi je hodně nepříjemné a myčce a pračce taky neprospěje. Navrhoval jsem společné řešení pro všechny byty v podobě dostatečně dimenzované společné vodárny. k dohodě však nedošlo protože dole mají tlak "dostačující" a v patře 2 byty nemaji zájem přispět a pouze 1byt + já jsme ochotni něco investovat. nemám chut platit to ve dvou aby z toho měli prospěch všichni i když se nechtějí podílet. je nějaké řešení použitelné samostatně přímo v bytě? Jedné se o 2+1 bez technické místnosti tak taky o ohledem na hlučnost. Děkuji za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
ppp DOS14.10.2017 09:07
metball iGIN19.11.2014 21:29
Václav Lipowski19.11.2014 19:39
metball iGIN13.11.2014 20:46
Václav Lipowski13.11.2014 20:33
fany fany04.11.2014 08:36
zdeněk Žabička02.11.2014 15:20

Datum: 14.10.2017 09:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126257
reakce na ...
Dobrý den,
můžu se zeptat jak to dopadlo?

Kdysi dávno jsem řešil opak - horská oblast, přívod do domu z vysoko položené studny; tehdy řešení domácí vodárna, později se na trhu oběvily pračky, které takový tlak zvládaly.

Datum: 13.11.2014 20:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Takže doplním info, už ze sklepa mám samostatnou přípojku, ale pokud je odběr vody v přízemí tak nahoře máme prostě smůlu. ve sklepě je rozvětvení do jednotlivých bytu v chodbičče ve společných prostorech takže umístění vodárny není možné a napájení vlastní vodárny ze společných prostor by mi taky neprošlo. zatím mě napadlo vložit zpětnou klapku na přípojku aby mi nepadala voda z přípojky a nezpůsobovalo mi to srčení vzduchu. Pořád ale potřebuji vodu vycucnout v bytě, klasická vodárna zde moc vhodná není kvůli hlučnosti a prostoru.

Autor: metball iGIN
Datum: 13.11.2014 20:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104998
reakce na ...
? dodavatel vody k tomu už vyjádření poskytl?
Jde o odpor PŘÍPOJKY,
nikoliv o vnitřní stoupací potrubí :-)

SFO

Mimochodem, jak jste změřil ty dvě ATMOSFÉRYve sklepě?
Na stoupačce fest těsná zpětná klapka pomůže jen proti
"gravitačnímu přetoku vody k otevřeným kohoutkům spodních sousedů",
ale jak správně podotýkáte, to úlohu dynamického poklesu tlaku v přípojce (uličním řadu) neřeší...

iGoNY

Datum: 19.11.2014 19:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
dodavatel se vyjádřil v tom smyslu že s ohledem na stav vodovodního řádu nelze tlak navýšit, a rekonstrukce se neplánuje.
na přívodu před vodoměrem je umístěn manometr pro kontrolu tlaku,.

Autor: metball iGIN
Datum: 19.11.2014 21:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104998
reakce na ...
Ave,
sledujte manometr v době vysokého odběru "partají".
Pokud poklesne na 1atm (10 m vodního sloupce) je indikován jen statický tlak a problém je na straně dodavatele.

Jestliže ale uvidíte stále 2atm, k zaškrcení průtoku dochází až v domovním rozvodu (což je velmi nepravděpodobné, žeby k Vám do stupačky někdo vrazil clonku ... a stupačkou do clonky by taky "voda nepadala" za libých zvukových "srkacích" doprovodů ...).

Schola Ludus by SFO

PS:
Absurditní noticka:
Udělat si soukromý (gravitační) vodojem tak metr nad nejvyšším kohoutkem.
Pak by Vám byla co platná ta zpětná klapka ...
leč ten tlak .1 atm...
ale furt lepší jak neustále zavzdušňovaná stupačka.
iGoNY

Autor: fany fany
Datum: 04.11.2014 08:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100332
reakce na ...
A což si pořídit domácí vodárnu? Velikost volit podle spotřeby. domacivodarna.info

Autor: zdeněk Žabička
Datum: 02.11.2014 15:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101170
reakce na ...
Jedna cesta by byla: udělat si přívod od vodoměru.
Jestliže dochází k přisávání vzduchu hrozí nebezpečí rozvoje mikrobiologického života na vlhkém povrchu potrubí. Hypermangan je dezinfekční prostředek. Dostatečně sytý roztok párkrát nasátý přes výtok v umyvadle by mohl zajistit snížení mikrobiologického rizika. Jen pozor, barví to prádlo a samozřejmě tím porušíte předpisy (nejste odborná firma). Já Vás k tomu nenavádím, jen uvádím možný způsob dezinfekce vyprázdněného vodovodu (aby nedocházelo k rozvoji mikrobiologického života ve vlhkém prázdném potrubí). Případné soudní spory si musíte vyřešit sám.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápění