Rekonstrukce chalupy

Rubriky:

Reklama
AL Artur Linhart @artur.linhart před 9 roky03.12.2014 07:22:00
Rekonstrukce chalupy

na chalupě, u které uvažuji o koupi, je sklep s klenbovým stropem, který se částečně drolí (sklep s klenbou má cca 2,5x10m), bude pravděpodobně nutná jeho rekonstrukce. stavba má zděné základy, stojí na svahu a nad těmito základy nimi je pak již převážně dřevěná chalupa, postavena již koncem 18. století a proto mám i částečně obavu o kvalitu dřeva... Vkatastru je zeneseno, že jde o rodinný dům, není z něj patrná žádná památková ochrana.
Rád bych po případné koupi zachoval co možná nejvíce i když bude nutné celkové zateplení a lepší zabezpečení objektu proti zlodějům, případně nějaké solární panely (?), na druhou stranu je to přirozeně otázka nákladů...
Vím, že je popis velmi vágní a nedá se to přesně říci, ale dá se zhruba odhadnout jaké investice by bylo možno v dané oblasti očekávat a jak postupovat? Bude nutné asi vyjádření statika ohledně sklepa apod. Je možno případně poradit nějaké informační zdroje, nebo firmy, které by mi mohly s problémem celkově (Konzultačně, stavebně, organizačně, ...) pomoci? Budu vděčný za libovolnou konstruktivní radu, se stavařinou nemám profesně nic společného a i když bych chalupu rád koupil, nemám možnost do ní investovat další milióny Kč na rekonstrukci. Popř. na co se člověk musí orientovat z hlediska nutných nákladů a "nice to have" nákladů...

EDIT: zdá se, že se příspěvek samovolně zařadil do dost off-topic kategorie "požární ochrana", což mne mrzí, ale z příspěvku to nebylo nijak patrné a bohužel není možnost skupinu změnit na relevantější...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.