Jaká okna do novostavby... Vekra, Inoutic, Trocal, Veka

Autor: Jiri Krejcoves
Datum: 27.01.2015 15:18
uživatel: 118799

Zdravím všechny, po přečtení většiny místních diskuzí a porovnání nabídek, které skončili +/- 10 tis Kč stejně stojím před rozhodnutím která okna vybrat.

Co doporučujete?

Vše jsou šedá folie, zasklení trojsklo vč. connex 3.3.2 na vnější straně, a profily se zdají velmi podobné.
Požadoval jsem i parotěsné folie na vnitřní i vnější stranu (TwinActiv)

VEKRA - Komfort EVO - BlueEvolution 82 od fy. Salamander(okna CX7-14-4-14-4)

REGNO SLANÝ - trocal 88 ((okna CX7-14-4-12-4)
Čekám na nabídku Dekro Bzenec - předpokládám že bude velmi podobná Regnu (to jen kvůli montáži, kterou si hodně lidí chválí, nicméně do Prahy to mají z ruky a nevím jak rychle by se řešili případné záruky, seřízení atd.

JIS PRAHA - Inoutic Eforte (okna CX7-14-4-16-4)

OKNOTHERM PRAHA - Veka Softline 82MD (okna CX7-14-4-14-4)

Díky všem za rady a hlavně případné osobní či pracovní zkušenosti.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondra Kučera04.10.2017 12:51
Kamil Pohanka12.09.2017 07:54
Jiri Krejcoves31.08.2017 20:40
Ivan Vicen21.08.2017 10:53
Michaela Novotná29.07.2016 13:48
Ondřej Fridrich13.02.2015 08:45
Jiří Urbanovský12.02.2015 20:54
Ondřej Fridrich11.02.2015 08:26
Jiří Urbanovský31.01.2015 13:48
Dan Berkovec30.01.2015 22:35
Jiri Krejcoves30.01.2015 14:32
David Košner29.01.2015 20:59
Dan Berkovec29.01.2015 15:26
Jiri Krejcoves29.01.2015 09:55
Marek Bednar28.01.2015 14:00
David Košner28.01.2015 13:18

Datum: 12.09.2017 07:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125997
reakce na ...
Za mě rozhodně Vekra, nebo Inoutic

Autor: Ondra Kučera
Datum: 04.10.2017 12:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125724
reakce na ...
Souhlasím.

Autor: Ivan Vicen
Datum: 21.08.2017 10:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123388
reakce na ...
Dobrý den.
Jaká okna jste nakonec vybral?

Datum: 31.08.2017 20:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nakonec jsem skončil na firmě JIS okna - profil Inoutic Eforte. Montovali je loni a zatím s nimi nejsou žádné problémy. Jediné co byl za problém tak při doobjednání parapetů a sití do oken byla cena dvojnásobně navýšena - argumentovali, že jsem to měl koupit spolu s okny - tím že to objednávám zvlášť tak nejsou schopni dodržet původní nabídku.. člověk se někdy diví co z těch firem vyleze.. nicméně okna a montáž byla OK.. a seřízení už také proběhlo bez větších problémů.

Autor: Michaela Novotná
Datum: 29.07.2016 13:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121695
reakce na ...
Nechali jsme si udělat okna od firmy Okna.eu a jsme moc spokojení. Okna jsou kvalitní z české výroby a montáž proběhla v klidu a rychle, výborná domluva.

Autor: Ondřej Fridrich
Datum: 11.02.2015 08:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114754
reakce na ...
Dobrý den, předem upozorňuji, že do diskuze přispívám jménem společnosti Inoutic, výrobce okenních profilů.

Na jednu stranu jsem velmi rád, že do svého výběru zahrnujete i okna od firmy JIS, která jsou z profilového systému Eforte (mimochodem firmu JIS mohu jen a jen doporučit, patří mezi nejlepší výrobce oken Inoutic).

Na druhou stranu mě velmi mrzí zavádějící informace, které se v této i dalších diskuzích objevují ohledně třídy profilů A, B atd. Už jsem v jiných vláknech tuto diskuzi vedl, ale jsem připraven ji vést znovu:

Třídy profilů jsou dány normou ČSN EN 12608. Vypovídají o síle vnějších (pohledových) stěn profilů
o třída A ≥ 2,8 mm
o třída B ≥ 2,5 mm (+/- 0,2 mm)
o třída C bez požadavku na vnější stěnu

Samotný text normy ovšem přímo výslovně uvádí (cituji), že tato "klasifikace neurčuje kvalitu profilů a nemá vliv na jeho funkční parametry". Bohužel stále mnoho firem třídy profilů marketingově „zneužívá“. Argumentace, kterou výrobci používají, vychází víceméně výhradně z publikační činnosti jednoho z výrobců profilů, která se v tisku objevila v roce 2008 a srovnávala pětikomorové profily se staršími profily o stavební hloubce 60 mm...

Síla pohledových stěn profilů měla význam kolem roku 2003-2005, kdy se vyráběly zejména tříkomorové profily, kde samozřejmě vnější stěna měla vliv na celkovou nosnost a pevnost sváru okna. Dnes v době 5- a vícekomorových profilů (a zejméně ve vašem případě, kdy srovnáváte v zásadě profily 80+ mm) už je uvnitř profilu mnohem více materiálu než v jeho vnějších stěnách. A právě množství tohoto materiálu má vliv při svařování na konečnou celkovou pevnost a stabilitu svárů a tedy celého okna. Pokud bude mít profil vnější stěnu o síle 2,8 mm a vnitřní přepážky jen slabé, jeho pevnost bude horší než profil třídy B se silnými vnitřními přepážkami.

Rozhodně tedy neplatí, že profily třídy A mají vždy vyšší rohovou pevnost a odolnost vůči průhybu a kroucení, než profily třídy B. Pouze mají silnější vnější stěnu.(tečka)

Každopádně přeji šťastnou ruku při výběru oken i jejich dodavatele.

Autor: Jiří Urbanovský
Datum: 12.02.2015 20:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117966
reakce na ...
Jenže ono to chce uvádět kompletní informace, je jasné, že pokud bude profil třídy "A" vyroben z velmi nekvalitního recyklátu a oproti tomu profil třídy "B" vyroben z prvolastu, může být kvalitnější. Proto třída neurčuje kvalitu, ale jestliže oproti sobě postavíte plastové profily z PRVOPLASTU třídy "A" a "B" bude kvalitnější ten třídy "A", protože v profilu bude více plastového materiálu.

Je to velmi jednoduché pokud budete mít oproti sobě dva profily oba z prvoplastu, jeden třídy "A" a druhý třídy "B" nabízené za prakticky stejnou ceny, tak nevidím jediný důvod proč za svoje peníze kupovat méně materiálu v profilu třídy "B" a ještě si nechat namluvit, že je to v pořádku.

Situace na trhu je opačná zákazníkům jsou zamlčovány informace o třídách profilu a materiálech, ze kterých jsou profily vyrobeny. A tak bohužel zákazníci za svoji nevědomost zaplatí.
Pokud je někdo ochoten přistoupit na nižší kvalitu, pak by měl zaplatit adekvátně tomu nižší cenu i za produkt.

Proto vždy doporučuji trvat na zapsání těchto parametrů do kupní smlouvy společně z výrobcem oken, aby bylo jasno kdo okna vyrobil.
Jedině tak, máte páku na to, aby jste koupili požadovanou kvalitu produktu. A pokud se tak nestane budete v právu.

Autor: Ondřej Fridrich
Datum: 13.02.2015 08:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114754
reakce na ...
Dobrý den, pane Urbanovský,
dovolím si s Vaším názorem lehce nesouhlasit. Tady nejde o prvoplast a recyklát (pozor, také existuje ještě regenerát). Neříkám, že použitý materiál nemá vliv na pevnost, ale to je něco jiného. Do tohoto tématu zabíhat nechci, to je na samostatnou diskuzi o recyklaci PVC.

Pokud budete mít profil třídy A s vnitřními přepážkami jako z papíru rozhodně nemusí mít vyšší pevnost než profil třídy B se solidním vnitřním dělením. A to je bohužel už věc, kterou jako koncový zákazník nerozpoznáte, nebudete-li mít dva profily vedle sebe.

S pozdravem

Ondřej Fridrich

Datum: 29.01.2015 09:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Veka má středové těsnění, nicméně je z nich nejdražší. Zatím se přikláním k Vekře a Salamanderu. Po Inouticku je druhý nejlevnější (i když ty cenové rozdíly jsou minimální) a Vekra jako taková na mě působí, že když se něco porouchá tak budou schopni vyřešit vše a včas. Mám je taky nejblíž stavbě..

Autor: Dan Berkovec
Datum: 29.01.2015 15:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118090
reakce na ...
Mám od nich okna s tím to profilem a jsem spokojen. Namontovali to dobře a zatím se nic neporouchalo, tak jsem servis nepotřeboval.

Datum: 30.01.2015 14:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To velmi rád slyším.. stejně mám takový pocit, že i přes velké množství druhů profilů a výrobců jde hlavně o montáž.

Autor: Dan Berkovec
Datum: 30.01.2015 22:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118090
reakce na ...
Ano, montáž je důležitá a každý profil má nějaké "vychytávky"

Autor: Jiří Urbanovský
Datum: 31.01.2015 13:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117966
reakce na ...
Montáž je zásadní, avšak u profilů je lépe sledovat základní parametry jako třída profilu, nejkvalitnější profily jsou třídy "A" a stěny takového profilu jsou nejtlustší. Kvalitní profil je také vyroben z prvoplastu, který lépe drží ve svárech. A u recyklátu nikdy nevíte kolik tam je recyklované složky, takže se jejich čistota může výrazně lišit. Dále je dobé znát výrobce oken, protože na trhu jsou překupníci, kteří berou okna kdoví odkud. Proto doporučuji zapsat výrobce do kupní smlouvy, ať víte kdo za kvalitou stojí, stejně bych tam zapsal i další parametry, ať máte výhodu při případném sporu.

Autor: David Košner
Datum: 28.01.2015 13:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118814
reakce na ...
Dobrý den Jirko, tak jako první bych vyřadil profil Inoutic, protože je asi jako jediný je třída "B", dále bych si rozhodně nevybral profil Veka, protože jak jsem na stránkách výrobce našel, tak profilu chybí středové těsnění.
Takže bych vybíral mezi profilem trocal a salamander Evo, jsou to kvalitní profily, ale u salamanderu se mi více líbí, že má hlubší zasklení v zasklívací drážce, což pomáhá proti rosení oken.

Autor: Marek Bednar
Datum: 28.01.2015 14:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Dobry den,
Veka Softline 82MD ma stredove tesneni.

Autor: David Košner
Datum: 29.01.2015 20:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118814
reakce na ...
Omlouvám se, máte pravdu, špatně jsem to našel na stránkách, díval jsem se na profil softline 82 AD

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápěníPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce Svět