Tepelné čerpadlo země/voda a ohřev TUV

Reklama
MM Michal Matejov @michal.matejov před 9 roky05.02.2015 21:16:00
Tepelné čerpadlo země/voda a ohřev TUV

Pročetl jsem několik článků, informací ohledně TČ. Zaslal jsem požadavky na několik realizačních firem a každá má úplně jiný návrh, který se liší dle mě v podstatných bodech.
Data: tepelná ztráta objektu patrový RD 9,5 kW, počet osob 4-5 (dvě koupelny - dvě vany). Topení podlahové, (2x radiátor dimenzovaný na stejný teplotní spád jako podlahovka)
1. výkon TČ - je např. zvolen model TČ jako 8 kW (skutečný výkon 7,7 kW), jiný výrobce 9 kW, další 10 kW - někdo říká stačí dimenzovat cca na 80%, jiný 90%...)
2. zásobník TUV - opět více možností - integrovaný přímo v TČ (185l teplá voda, celkově 225 l) a množství vody je plně dostačující, jiný návrh je, že se musí použít externí zásobník 300l se zásobou teplé vody 285l, jinak bude nedostatek teplé vody.
3. návrh délky zemního kolektoru - opět několik přístupů - pro 8kW TČ 1x400m, 2x200 m nebo pro 9kW TČ 2x225m.

V návrzích jsou TČ Nibe (F1145, F1126) nebo IVT (Greenline HA C9, Greenline HE E7/C7, IVT PremiumLine EQ E8).

Opravdu nevím, jak se nyní rozhodnout, cenový rozdíl je cca. 50 tis (min - max a dle realizační firmy).

Jak a podle čeho jste volili a máte někdo uvedené typy TČ? Děkuji za váš návrh.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

45 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.