Barevná okna - barva rámu mezi těsněními

Autor: Michal Mojžíš
Datum: 06.07.2015 14:55
uživatel: 116486

Zdravím,
chtěl bych se zeptat na jednu věc.
Pokud objednám barevná okna, jak by měla vypadat vnitřní část rámu (tj. část mezi těsněními (kolmá k vnitřní a vnější straně rámu) viditelná jen při otevření křídla (kam jinak křídlo dosedá))?
Máme okna oboustranně antracitová (konkrétně profily Schüco), tato část rámu je ale bílá (což vypadá dost "divně"). Je to tak v pořádku?
Předem dík.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš Horek02.11.2017 15:14
Michal Michal09.07.2015 13:39
Michal Mojžíš09.07.2015 11:05
Václava Vondrašová08.07.2015 21:22
Michal Michal07.07.2015 21:46
Michal Mojžíš07.07.2015 17:36
Ondřej Fridrich07.07.2015 14:47
Michal Mojžíš06.07.2015 23:50
Václava Vondrašová06.07.2015 22:00

Datum: 02.11.2017 15:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126397
reakce na ...
Dobrý den,
je to starší diskuze, ale rád bych upozornil na novinku. Probarvený profil plastových oken na šedo začala dělat i firma Pramos. Přidávají barvu přímo do plastu. Tedy není to nastříkaná nebo jinak aplikovaná barva zvenčí. Výsledkem je celošedé okno viz: pramos.cz/nadcasova-seda-okna/

Autor: Michal Michal
Datum: 07.07.2015 21:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119010
reakce na ...
Dobrý den,
také toto dilema řeším, protože mi také přijdou bílé vnitřní rámy u oboustranně dekorovaných oken jako esteticky mimo mísu.

Tento potenciální problém jsem si naštěstí uvědomil zavčas a přestože jsem se na toto konkrétně dotazoval, setkal jsem se s nekorektností (nevědomostí?) prodejců i prémiovějších značek, kdy v jednom případě mi téměř přísahal, že nikdo na trhu šedé profily nedělá a neumí (tak ať se s tím smířím nebo vezmu dřevěný dekor nebo rovnou celohliníky) a v druhém případě jsem dostal šalamounskou odpověd "u oboustranného dekoru standardně naladíme profil okna do barvy blízké barvě dekoru". Když jsem to chtěl ve vzorkovně fyzicky vidět, protože jsem měl pochyby, ukázali mi světlehnědý a tmavohnědý :-( Velká firma od "V" :-(

Na Vaši otázku zda je to takto v pořádku je ale odpověď bohužel ANO protože použití bílého profilu je standard, dekor se lepí zvenku, tj. navíc ... pokud teda nemáte v kupní smlouvě, že jste žádal shodný odstín základového profilu nebo něco takového ..

Mluvím o problematice odstínech do šeda - u dřevěných odstínů většina už dnes umí dodat světlehnědý či tmavohnědý profil, který se netluče s vnějším dekorem ... a tam nemlží, protože to běžně umí a ještě za to vyberou příplatek ;-)

Zatím jsem narazil na jedinou firmu z těch prémiovějších, která umí šedý profil. resp. firmy použivající profily Innoutic ... což je ale vzhledem k tomu, co uvádíte, je s křížkem po funuse :-(

Autor: Ondřej Fridrich
Datum: 07.07.2015 14:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114754
reakce na ...
Dobrý den,
předem mého příspěvku avizuji, že odpovídám jako zástupce společnosti Inoutic - dodavatele okenních profilů.

Vše důležité shrnula paní Vondrašová, tak snad jen doplním, že řešení oboustranného fóliování na bílém základovém profilu opravdu není bohužel nic nenormálního, ale závisí to na dodavateli profilového systému a opravdu dobrý prodejce oken by Vás na takovou věc měl předem upozornit.

Každý dodavatel profilů to má řešené jinak. Někteří mají jádra (základní těla profilu) pouze v hnědé (medové, karamelové) barvě pro dřevodekory nebo v bílé pro ostatní barvy a jednostranné fólie. Ti nejlevnější dokonce mají pouze bílou.
Inoutic navíc nabízí základ v šedé barvě pro dekory v odstínech šedé a černé.

Datum: 07.07.2015 17:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

děkuji za informaci.
A existuje nějaký způsob, jak alespoň "zmírnit škody" (páska v příslušném dekoru apod.)?

Autor: Václava Vondrašová
Datum: 08.07.2015 21:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120154
reakce na ...
S Inouticem jsme doma spokojeni - máme Eforte v ořechu. A musím vam tady, pane Fridrichu, pochválit vašeho dodavatele PSD servis z Prahy. Jsou asi malí, ale šikovní. Pán nam všechno do detailů vysvětlil, ukázal nam nejaké vzorky, upozorňoval nas na rozdíly mezi profily (přemýšleli jsme i nad Prestige). Ted jsem je doporučovala zname a taky zatim spokojena. Taky si myslim bude brát Inoutic, ale nevim, co přesně.. :) jestli někdo z okolí Prahy bude potřebovat firmu na okna, tak bych klidně mohla doporučit tyhle: www.psd-servis.cz.

Datum: 09.07.2015 11:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak už máme vyjádření okenáře.
Na to, že to bude bílý, nás údajně neupozornil proto, že by stejně nebyla jiná možnost. V době objednávky bylo u Schüco prý možné aplikovat barvu na hnědé profily jen u některých oken, ale ne u HS portalu, který máme jeden v obýváku (mezitím to už nejspíš je možné i u něj). Tak to udělal na bílou u všech.

Autor: Michal Michal
Datum: 09.07.2015 13:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119010
reakce na ...
Mně ta jejich odpověd přijde "zvláštní" ... podle ní to totiž vyznívá, že kdybyste neměli HS portál, tak by vám to pravděpodobně udělali automaticky na hnědý profil (?) ... ale vy přece máte antracit, spoustě lidí by se nemusela líbit kombinace hnědé vnitřky x antracitové vnějšky .. což by si automaticky asi neriskly, abyste jim to pak nehodili na hlavu. Navíc za hnědé rámy se obvykle vybírají příplatky.

Hlavně by tím, že by to s Vámi dopředu řešili, upozornili na to zásadní - že neumí šedé profily .. a tím by mohli přijít o celý kšeft, protože byste šli tam, kde to umí. Toto zmiňuji z mé vlastní zkušenosti, v jiném příspěvku tady.

Autor: Václava Vondrašová
Datum: 06.07.2015 22:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120154
reakce na ...
Dobrý den, my jsme si kvůli tomu vybrali profilovou řadu Inoutic - protože právě některé profily to mají takhle nevyřešené. Takže odpověď - normální to bohužel je, i když to nevypadá hezky. Inoutic to má právě sladěné a to byl jeden z důvodů, proč jsme si vybrali právě tyhle http://www.psd-servis.cz/plastova-okna-inoutic. Příště se víc informovat. My jsme to s jejich obchoďákem řešili docela intenzivně - ale bylo to i tím, že jsem se ve výběru angažovala i já a jako ženská jsem to chtěla mít vymazlené... Manžela by to možná taky nenapadlo.
V.

Datum: 06.07.2015 23:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky.
S okenářem bylo dost těžký pořízení, ale toto nás vůbec nenapadlo, měli jsme za to, že při oboustranné barvě je automaticky barevnej i vnitřek rámu. Zvlášť u takové značky (i když, pravda, Němci na to estetično zas tak nejsou).

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápěníPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce Svět