Betonování věnce

Rubriky:

Reklama
MM Marek Mourek @marek.mourek před 9 roky15.07.2015 23:52:00
Betonování věnce

Dobrý den,

chystám se na betonování věnce. Firma, kterou jsem oslovil, prý betonuje věnce tím způsobem, že si nechají přivézt zavlhlý beton na hromadu a kýbly jej nanosí do věnce. Jsem v tomhle ohledu laik ale zavlhlý beton u mě budí jisté obavy. Především z toho důvodu, že věnec slouží zároveň jako překlad nad okny o šířce až 2,6m.

Samozřejmě na ŽB překlady je statický posudek, podle kterého překlad z C20/25 s 12mm výstuží, krytím atd. vyhoví, ale o konzistenci a zpracování betonu se zde nepíše.

Je podle vás výše uvedený postup běžný a plnohodnotný, nebo bych měl raději volit litý a vibrovaný beton namísto kýblovaného a pěchovaného?
Mají výrazně jiné vlastnosti, pokud se jedná o stejný typ betonu? Např. C20/25 S1 vs. C20/25 S3

Předem děkuji za rady
Marek

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.