diskuze k článku: Zkušenosti s převodem typového rodinného domu na pasivní standard

Rubriky:

Reklama
JM Jiří Mitáček @jiri.mitacek613 před 8 roky06.10.2015 21:06:00
diskuze k článku: Zkušenosti s převodem typového rodinného domu na pasivní standard

https://stavba.tzb-info.cz/pasivni-domy/…

Docela zajímavé zhodnocení:
1) mě překvapuje obrovský nepoměr teplé a studené vody, kolik tam může bydlet lidí? 2? Podle teplé vody...
2) obrovská ostatní spotřeba, je zajímavé do ní zahrnout topné prvky jako je sauna, asi jela celkem často.
3) za 6000Kč 3MW asi jen tak nekoupim chtěl bych mít takovou sazbu a to nepočítám tu saunu, kterou si dovolím brát jako tepelný spotřebič. To že má někdo doma sklářskou pec neznamená že to tak bude mít každej.
4) jak je možný že ostatní spotřeba je mnohem vyšší než u bežných rodin. Já mám přes asi 30l starou pračku 5 let starou ledničku, ani jeden že 4 PC není mladší než 5let, zesilovač s 80 let a mám ostatní spotřebu pro 2,5 člena domácnosti kdy vaříme denně asi 1MW!

... je to mnohem více co mi nějak nesedí
Co zbylo z toho katalogového domu? materiál ne, pouze půdorys. Člověk by musel být imbecil aby to považoval za převod katalogového domu do pasivního standardu.
Nový projekt bude vždy mnohem lepší a levnější. Skoro 3M za tohle mi přijde dost i na komerci...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.