HR 100 - zkusenosti, odvlhcovani

Reklama
FS Filip Skryto @filip.skryto před 8 roky24.11.2015 15:52:00
HR 100 - zkusenosti, odvlhcovani

HR 100 uz nam bezi pres mesic a chci se podelit o prvni zkusenosti.

Duvodem pro instalaci byla predevsim vlhkost v byte. Vetrali jsme casto a dlouze okny (2-3 krat denne 10-20 minut) a nestacilo to. V byte musel bezet prumyslovy odvlhcovac nastaveny na cilovou vlhkost 60%. Bezne z nej bylo pres 4 litry vody za tyden.

Po porade jsem se rozhodl vyskouset rekuperacni vymenik. Vzhledem k rozmerum a spolehlivosti jsem nakonec vybral HR 100. Aby se vesla, otocil jsem ji na bok (a predelal odvod kondenzatu).
Celou jednotku jsem polepil kaucukovou penovou izolaci a za ni pridal tlumic hluku. Potom jsem na to na miru udelal skrinku.
Rekuperace nasava vzduch v kuchyni a cisty vzduch fouka do loznice sousedici s kuchyni. Obeh vzduchu tedy zahrnuje mene nez polovinu bytu. Pokud zavru dvere mezi kuchyni a loznici a otevru vsechny ostatni, tak vzduch obiha pres temer cely byt.
Rekuperace bezi non-stop na nizky vykon.

Vysledek:
- vlhkost se v pohode drzi do 60%. Ted, kdyz se udelalo venku zima, tak klesa zatim na 50-55%.
- lepsi kvalita vzduchu v dome (asi jako po velkem vyvetrani)
- neni potreba rano vetrat. Okna uz temer neotvirame
- v noci mame nekdy pocit az moc sucheho vzduchu (muze byt subjektivni)
- hlasitost je pres tlumic hluku snesitelna. Pri zavrenych dverich skoro neni slyset. Asi jako lednicka.
- kdyz sahnete do proudu vzduchu, je citit, ze je ohraty (vymenik tedy funguje)

Nevyhody:
- nekomu by vadil ten mirny hluk, zalezi, jak komu sedne frekvence. My v tom spime vsichni v pohode a nerusi
- kdyz bude venku vetsi zima, tak asi zapnu casovy program. Pri non stop provozu by asi byl vzduch prilis suchy
- zere elektrinu (myslim, ze ma 15W na nizsi vykon). Predchozi odvlhcovac zral elektrinu take (400W, ale zase jen obcas)

Shrnuti:
- Na snizeni vlhkosti v byte doporucuju

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.