Diskuse ke článku: Redakční návštěva: Podlahové rozvody nuceného větrání v rodinném domě

Autor článku: Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Plné znění článku: Redakční návštěva: Podlahové rozvody nuceného větrání v rodinném domě
Anotace článku: Součástí moderního bydlení a moderního stavění obecně je zajišťování zdravého vnitřního prostředí v budovách nuceným větráním. Při trendu utěsňování obálky budov z důvodu energetických úspor nelze bez nuceného větrání přísun dostatečného množství čerstvého vzduchu vůbec zajistit. Systém větrání, obvykle spojený s rekuperací tepla, se stává nedílnou součástí technických zařízení i v rodinných domech.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
čštěníPavel Pleva02.11.2015 17:36
Poněkud nestandardní důmJozef Homola28.10.2015 07:40

Příspěvky
Předmět: čštění
Autor: Pavel Pleva
Datum: 02.11.2015 17:36 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100099
reakce na ...
Slyšel jsem, že i přes filtraci je třeba ob čas rozvody čistit. Jak je to promyšleno u tohoto systému, když je vše zalité betonem a naverch je třeba plovoucí podlaha? Nebo je mezi tím i podlahové vytápění?

Předmět: Poněkud nestandardní dům
Autor: Jozef Homola
Datum: 28.10.2015 07:40 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
To, že by potrubí bylo uvnitř "hladké" pochybuji a že se rozvod vzduchu řídí dopručením od Bernoulliho nebo rovnicí kontinuity taky pochybuji.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČernobílý interiér obývacího pokoje je vyladěn do posledního detailuPraha zapracuje do územního plánu podzemní železniční tratěNový bezbariérový práh EasystepOdborná porota vybrala vítěze „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger