Nosnost panelové zdi

Autor: Marcel Čech
Datum: 24.01.2016 09:09
uživatel: 121719

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda někdo někdy nezjišťoval jaká je nosnost zdi v peneláku. Rád bych si je obložil přírodním kamenem a když jsem sečetl celkovou váhu (stěna má 5m) kamene docela jsem se divil. Panel je to nosný a bydlím v posledním patře. Mnohokrát děkuji za vaše názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jozef Homola24.01.2016 10:56
Marcel Čech24.01.2016 10:42
Jozef Homola24.01.2016 09:21

Datum: 24.01.2016 10:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121719
reakce na ...
Dům má sedm pater. Tloušťka stěny je 15,5 cm a je to vnitřní nosná zeď. Tloušťka obkladu je minimální, řekněme 1,5 cm a stěnu bych rád obložil až ke stropu, čili 2,6 m. Hmotnost jsem spočítal na cca 3/4 tuny včetně staveních hmot. Typ paneláku Vám nejsem schopen říct, nikde jsem nenašel jejich dělení a k projektové dokumentaci přístup nemám. Dům byl kolaudován roku 1987.

Autor: Jozef Homola
Datum: 24.01.2016 10:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
http://www.panelovedomy.ekowatt.cz/stavebni-opatreni/61-stavebni-soustavy-panelovych-domu.html
Všechno se dá dohledat.
Na tu dobu by to mohl být třeba BANKS. Bydlel jsem v takovém, zkolaudován 1982.
Můj názor je, že 750 kg by statiku domu (bytu) nemělo ohrozit. Kdyby ale všichni obkládali, tak to už by něco znamenalo.

Autor: Jozef Homola
Datum: 24.01.2016 09:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Nepíšete počet pater. Nevíme druh panelu, stáří podle data výstavby ani tloušťku a výšku obkladu. Předpokládám že to bude zevnitř. Takže o kolik tun to nabere?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápěníPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce Svět