Uhlí - stejný zdroj, rozdílná kvalita

Reklama
DD DES des @des.des před 8 roky23.02.2016 15:16:00
Uhlí - stejný zdroj, rozdílná kvalita

Dobrý den, všem.

Pro zajímavost sem dávám fotky posledních třech várek uhlí hnědého O2 které mám.
Vždy jsou označené čísly. Na poslední obrázeku jsou vzorky otočené a to z důvodu možného ovlivnění z dopadu světla.
1 - Ledvické uhlí, dodané v lednu 2015
2 - Ledvické uhlí, dodané v říjnu 2015
3 - Ledvické uhlí, dodané v lednu 2016

Dále, vzorek 1 a 2 je stejný dodavatel, 3 je už jiný dodavatel.

Kvalita uhlí.
1. - Parádní uhlí, je z těch uhlí nejvíce do hněda. Strašně málo popela, popel se úplně rozpadá na prach. Výhřevno super.
Beru toto uhlí jako etalon, z plné násypky uhlí skoro jen jeden popelník popela.
2. - Uhlí které je nepatrně tmavší než uhlí číslo jedna. Popela má minimálně třikrát více než jednička a výhřevnost tak o 30 procent horší.
3. - Opět o něco tmavší uhlí než jednička. Uhlí jsme nechal tři týdny dosušit na radiátoru, ale stejně je tmavší (černější) než jednička.
Opět super uhlí, stejně jako jednička, strašně málo popela a výborná výhřevnost.

Tak, a teď babo raď .. :)

Další bod tady mám měření, kolik vody je v uhlí když ho dovezou a kolik na jeho vlhkosti "proděláte".
Po dovezení uhlí jsem si odebral vzorek, ano je to ta 3 a zvážil jsem ho.
Váha byla 1698g, po třech týdnech klesla váha na 1475g.
Rozdíl je tedy 223g
Pokud to přepočteme na kg, vychází nám že na 1kg "syrového" uhlí máme ztrátu cca. 0.13kg (130g).
Na tunu uhlí je to tedy 130kg, pokud berem uhlí 5 tun, kupujeme navíc 450kg vody.
Tak jen pro zajímavost. Snad jsem se někde nesek :)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

17 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.