ukončení smlouvy u CENTROPOL ENERGY, a.s.

Autor: Petr Pavlovič
Datum: 24.03.2016 10:56
uživatel: 122302

Dobrý den,
od července 2014 jsem zákazníkem CENTROPOLu a stěhuji se z bytu. Dodavateli jsem doložil veškeré formuláře potřebné k přepisu na nového nájemníka (který si vybral jiného dodavatele). Na toto mi bylo odpovězeno, že mám s nimi sepsanou smlouvu na dobu určitou a že mi tuto i přes stěhování ukončí jen se smluvní pokutou 4000,-Kč. Ještě k tomuto byl v dopise dovětek, že pokud k nim přepíši moje nové odběrné místo, nebudou po mě pokutu vymáhat. Mají na toto prosím nárok ? Jak se proti tomu bránit ?
Děkuji předem za Vaši odpověď

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondra Celerin29.08.2017 19:40
petr kysela24.08.2017 07:59
Petr Rapid24.08.2017 07:28
petr kysela24.08.2017 01:12
Petr Rapid01.11.2016 12:36
Robert Vrána26.03.2016 09:30
David Nesweda25.03.2016 09:00

Datum: 24.08.2017 01:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...
Dobrý den,
zastupuji společnost která se zabývá nezávislým energetickým poradenstvím a jedním z našich partnerů je i Centropol. Znám se osobně s vedením Centropolu odspodu až po úřad obchodního ředitele. Bohužel musím konstatovat, že tuto prasáckou praktiku skutečně Centropol navzdory veškeré slušnosti uplatňuje a k mému velkému překvapení, jsem byl osobně účasten přednášky v obci Záměl, kde jsem přednášel partnerský program pro občany a úvodním slovem pan ředitel pro Východní Čechy - Petr Vavřík ve svém neskrývaném nadšení všem natěšeným posluchačům sdělil, že Centropol za jeho působení neudělil ani jednu pokutu. Spočítal jsem, - čistě teoreticky, že než stihl tuto bohapustou lež na plnou hubu vykřičet do celého sálu Pensionu Orlice, tak mezitím v Ústí vyplivly tiskárny odhadem dva až tři dopisy s pokutami pro klienty do celé republiky. U splečnosti s 300 000 zákazníky to je něco pro mne nepochopitelného. Když jsem se za některé poškozené klienty postavil ve chvíli, kdy jsem já sám u přepisu narazil na tuto šílenost u mého vlastního zákazníka, bylo mi sděleno "ze známosti", abych se ozval přímo manažerovi a že osobně tuto pokutu shodí a anuluje...Nestalo se tak, naopak obdržel jsem na žádost, kdy klient měl jednu smlouvu u Centropolu a druhou u Bohemia energy, a chtěl to k jednomu dodavateli, email který si dovolím překopírovat v úplném znění s titulky, aby bylo jasné, že nelze věřit ani obchodnímu partnerovi.....
Vavřík Petr:
Komu:

Kopie:
,
FW: osobní prosba - storno jedné pokuty
Ahoj Petře,

Tady nebudu zasahovat proti pokutě – zákazník je náš až do roku 2020., má kamaráda Bronz z letošního roku.

Pokud ho někdo přehlásí natvrdo, pokutu si zaslouží.

PVA

Ing. Petr Vavřík

Regionální ředitel - Praha a Východ

CENTROPOL ENERGY, a.s.

Průmyslová 566/5

108 00 Praha 10

tel: +420 475 259 601

mobil: +420 777 367 536

e-mail:

Facebook: https://www.facebook.com/centropol.cz

web: http://www.centropol.cz/

[CENTROPOL ENERGY, a.s.]

Autor: Petr Rapid
Datum: 24.08.2017 07:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123709
reakce na ...
Otázka je, jak by toto ustanovení, naprosto mimo mísu, pouze v Obchodních podmínkách, následně posoudil soud ve sporu - myslím tím ustanovení o nemožnosti změny zákazníka se změnou dodavatele při prodeji. Ono totiž ne vždy všechna ustanovení se dají aplikovat, pokud jde o spotřebitele.

Autor: petr kysela
Datum: 24.08.2017 07:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...
Brzy Vám o tom, jak takové neuhrazení dopadlo napíši....Nehodláme zaplatit ani korunu za klienty, u kterých děláme přepisy se změnou dodavatele. Doufám, že si to Centropol uvědomí...

Autor: Ondra Celerin
Datum: 29.08.2017 19:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108035
reakce na ...
Zdravim Vas,
presne poznavam styl Petra Vavrika:
Co Vam on slibi, to Vam nikdo na svete neda, jeho nevyjimaje.
Dalsi dulezite pravidlo: Petr nelže, jenom nezná pravdu.
Kdyz koukam na Linkedin, tak jeho prumerna zivotnost na jedne pozici u poslednich trech zamestnavatelu je asi 10mes. To snad hovori za vse.

Autor: Robert Vrána
Datum: 26.03.2016 09:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100453
reakce na ...
Mám dojem, že změna majitele nemovitosti je zrovna mezi důvody, kdy nemohou pokutovat ukončení smlouvy. CE si může vypisovat a dávat do podmínek co chce, ale to neznamená, že to není v rozporu se zákonem. Napište na ERU, oni si na ně došlápnou, pokud jste v právu.

Autor: David Nesweda
Datum: 25.03.2016 09:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117737
reakce na ...
Smlouvu jste podepsal. Nárok na to mají. Obrana neexistuje.

Autor: Petr Rapid
Datum: 01.11.2016 12:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123709
reakce na ...
obrana existuje, pokud pokuta není uvedena ve smlouvě a jde o spotřebitele - viz platný nález ústavního soudu...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?