Baxi Nuvola Platinum 24GA - význam parametrů

Rubriky:

Reklama
SH Standa Hammer @standa.hammer před 8 roky26.03.2016 08:00:00
Baxi Nuvola Platinum 24GA - význam parametrů

K tomuto kotli jsem znal nebo vyluštil většinu parametrů, co jsou v návodu k nastavení parametrů tohoto kotle uvedeny. Ovládání kotle je QAA 75 na stěně v referenční místnosti.
Mám však několik mnoho parametrů, u kterých si nejsem jistý co to je, nebo jsem rovnou v loji.

Zde výpis:

Podmenu Kotel, stránka 12 a 13

Teplotní diference přerušení doby klidu hořáku °C řádek 2245.

Má to vztažnost k minimální době chodu a klidu hořáku. Podle mého je to podmínka typu "nebo". Ano?

Dále je tady možnost kotlové čerpadlo po zablokování nebo poruše kotle vypnout nebo nechat běžet. Klonil bych se asi k tomu druhému, je to poprvé, co takovou nabídku v návodu čtu.

Pak parametry

Teplotní diference maximální a totéž nominální. Obojí ve °C. Co to je? Hystereze?

Modulace čerpadla má více možností: žádná, dle potřeby, žádáná hodnota kotle, zvýšení teploty jmenovité, výkon hořáku

U Baxi jsem se už přesvědčil, jak nekvalitní má překlad návodů a obávám se, že tady to jde vidět v reálu. Baxi používán výrazy žádáná nebo jmenovitá hodnota pro totéž, V menu QAA 75 je žádaná hodnota nazvána právě jmenovitou.

Dále: Výkon základního stupně kotle 2331 - co to je? Nachází se pod Jmenovitým výkonem kotle 2330. Nejsou uvedeny jednotky, asi Wágnerové. :D
Opět jmenovitý = žádaný. A kluci servisáci, co to děláte jednou za půl roku, bo těch kotlů zase tolik nemáme, poserte se!

Pak dva řádky s nastavením výkonu myšleno asi kotle v kW (jsme nějací detektivové přece ne?) v % při minimálních a maximálních otáčkách čerpadla, tomu mám rozumět jak? Zkusím si jak mi bublá voda ve výměníku a posunuju výkon čerpadla, aby mi to tam nevřelo? Můžu tím štelovat do určité míry i teplotu výstupní vody?

Pak jsou zde nastavení max výkonů ventilátorů v těchto případech: v topném provozu, při provětrání, v režimu TV

No pak vypnutí ventilátoru při topném provozu. Počítám při nějaké diagnostice.

Pak zpoždění regulátoru (myšleno v kontextu řádků nad i pod ventilátoru) vypnuto, jen topný provoz, provoz topení a TUV

Prodleva regulace výkonu ventilátoru, bez jednotky.

Spínací diference topného okruhu Zapnuto ve °C a řádek 2454
Chápu to tak, že pokud je spínací diference (hystereze?) zapnuta, toto nastavuje velikost hystareze. Ano? Třeba 4°C?

A pak jsou níže dva řádky:

Spín. dif. TO vypnuto min a vypnuto max, zase ve °C 2455 a 2456

Tím stavím hodnoty např. 56°C a 60°C?

Pak je totéž u TV.

Kdo z toho něco víte? Děkuju moc.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

70 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.