Posouzení návrhu krovu - Vaznice 160x400?

Autor: Tonda Votrubec
Datum: 23.04.2016 23:26
uživatel: 121922

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Ahoj lidi,

po delší době opět prosím o názor a pomoc při přípravách projektu našeho budoucího NED/PD. V příloze posílám návrh krovu od architekta. Co jsem prohlížel podobné projekty, zdá se mi to zbytečně předimenzované. Krytina falcovaný plech, sněhová oblast Náchodsko (podkrkonoší). Co si o tom myslíte? Za každý názor předem děkuju...

Zdar, Tonda

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej Říha24.04.2016 17:51
Jozef Homola24.04.2016 09:47
Lukáš Havlíček24.04.2016 08:55

Datum: 24.04.2016 09:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Architekt asi moc "necítí" jaké síly budou působit v tomto nízkém silovém trojůhelníku. Podle mne je to řešeno netechnicky a tudíž špatně. Taková poznámka. Kleštiny jsou staticky neurčité. Ty se nepodpírají.

Autor: Ondřej Říha
Datum: 24.04.2016 17:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117871
reakce na ...
No ta vaznice nepodpírá kleštiny, ale krokev. Protože takhle velké "bago" nad kleštiny nedostanete.
Co se týče rozměrů, tak je to vaznice na 5m, ale i tak mi přijde trochu předimenozvaná. Zvláště když to porovnám, s vaznicí na 4 m, která má výšku 240mm. Další věcí je klopení a kroucení takovéhoto průřezu, vhodnější by bylo držet poměr stran průřezu 1/2 - 2/3.

EDIT:
A co to zařezání vrcholové vaznice do kleštin???

Autor: Lukáš Havlíček
Datum: 24.04.2016 08:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110059
reakce na ...
Udělejte to z vazníků....

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápěníPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce Svět