PENB - výpočet TZ volba vytápění

Rubriky:

Reklama
SS Slávek Slávek @slavek.slavek před 8 roky10.05.2016 08:58:00
PENB - výpočet TZ volba vytápění

Dobrý den,
v prvé řadě bych rád poděkoval všem co si najdou čas poradit.

Chtěl bych poprosit o zhodnocení PENB a volby vytápění. Finální plány i s protokolem PENB jsem dostal a zatím probíhá schvalovací proces na úřadě.
PENB zpravován, ale s jinou tloušťkou materiálů než byl náš původní požadavek u projekta. Tato jiná tloušťka izolace je provedena i v projektové dokumentaci.
Chceme stavět patrový dům se sedlovou střechou sklon 40°, který měl být vytápěn elektrokotlem s teplovodním podlahovým topením.
Protože u pozemku nebyl původně plyn tak dům byl volen s lepší izolací s důvodu vytápění elektrikou. Než začneme stavět tak nám obec plyn k pozemku přivede, ale raději bych se plynu vyhnul.

Požadavky které jsme zadali projektantovi byly:
Pročítám různých diskuzí jsem dospěl k těmto požadavkům -
Obvodové zdivo- porotherm profi 30cm zateplen 20 cm polystyren
Podlaha -polystyren zateplení 20cm
Střecha - vata zateplení 40cm
okna trojskla
podlahové vytápění bude teplovodní v celém dome i z důvodu pozdější případné změny volby zdroje vytápění
pasivní rekuperace není v plánech uvedena, ale v budoucnu jí chceme. Zatím bude proveden jen rozvod bez jednotky.

S touto kombinací jsem doufal, že nám elektrické vytápění bude vyhovovat a účet za elektriku (nižší sazba pro jiné spotřebiče) bude porovnatelný s plynem. Bohužel teď o tom nejsem přesvědčen.

Při procházení PENB jsem nicméně zjistil, že nám projektant naprojektoval dům s trošku odlišnou skladbou. Nevím proč tyto změny provedl a jak jsou zásadní od těch co jsme požadovali.
Obvodové zdivo - porothem 30 zateplen 20cm
Podlaha - polystyren 17cm
Strop pod nevytápěnou půdou - vata 36cm
Střecha plochá a šikmá vata 30cm.


Navrhovaná vnitřní teplota v zimním období 20°C
Výpočtová teplota vnitřního vzduchu 21°C
Oblast -15°C


Popravdě zatím jsem projektantovi nevolal, proč udělal tyto změny, ale v nejbližší době to s ním budu konzultovat, ale rád bych znal názor i někoho jiného jak se případné změny v reálu projeví.

V PENB máme doporučení pro vytápění krbová kamna o výkonu 12kW a podružný zdroj elektrokotel o výkonu 14kW. Přijde mi to jako šílená hodnota.

Děkuji zkušenějším za zhodnocení projektu zda jsou hodnoty PENB správné a doporučení na případné vytápění.
Popravdě pokud nechceme plyn a mít doma kotelnu tak nám asi nezbude nic jiného než TČ.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.