Učínnost plynového kotle

Reklama
PB Pavel Beneš @pavel.benes126 před 8 roky06.06.2016 14:11:00
Učínnost plynového kotle

Mám dotaz ohledně účinosti kotle Dakon P30Lux.
Mám v 2. podlažním rod. dům, kde je instalovano teplovodní topení s kotlem Dakon P30Lux.
Topení je rozděleno na 2. okruhy (pro každé patro jeden s ekvitermní regulaci a 3. cestným ventilem, regulator Siemens a na kazdém okruhu je měřič tepla Siemens Megatron 2), pak je ješte 3. okruh pro TUV a 4. okruh pro nebytove prostory.
Někdy letos v únoru mě napadlo změřit účinost kotle.
Tak jsem vypnul TUV a ten 4. okruh (používa se jen vyjímečně), aby měrění nebylo zkresleno, pak jsem si opsal plynoměr a oba meřice tepla při zapálení kotle. Po cca 3h zase při zapálení kotle (byla stejná teplota topné vody) znovu vše opsal.
Spotřeba zem. plynu byla 2,865m3 a na obou okruzích dohromady měřiče změřily 23,4kWh. Když jsem pak podle faktury přepočítal 2,865m3*10,55=30,226kWh , tak mi účinnost vyjde 23,4/30,226= 77,4%.
V papírech od kotle je účínnost 89-92%, samozřejmě že během těch 3hod došlo k několika startům kotle=>nějaké ztráty a nevím jakou přesnost mají ty Megatron 2, ale i tak se mi zdá velký rozdíl.
Jsou mé výpočty špatné?
Předem děkuji za odpověď

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.