Starý dřevěný strop v koupelně

Reklama
ZZ Zdeněk Zimmermann @zdenek.zimmermann před 7 roky04.09.2016 14:55:00
Starý dřevěný strop v koupelně

Ahoj, dal jsem se ve starším domě ze 30.let do rekonstrukce koupelny.
Stará podlaha, byla nevyhovující, jednalo se z poloviny o prkennou podlahu a v druhé polovině byla podlaha betonová.
Betonová vrstva byla velmi tlustá. Po rozbourání betonové podlahy a vytrhání prken, jsem odkryl část násypu, až na bednění, zjistil jsem že prkna v části pod bývalou vanou jsou shnilá. Podlaha není moc pevná, pokud si v místnosti dupnu cítím nepříjemné vlnění. Jedná se o klasický starý trámový strop viz obrázek 01.
Z důvodu umístění koupelny do této místnosti, je potřebné podlahu zpevnit, a také nejspíše zvýšit její únosnost.
Po odstranění sutin provedu sondy, abych zjistil stav trámů (doufám že nebudou shnilé), jejich velikost a vzdálenosti.

Můj návrh, na rekonstrukci.

Provedu odstranění sutin a starého škvárového násypu.
Na prkenný záklop chci dát XPS. polystyren. Pro zpevnění stropu bych chtěl použít IPE profily.
A celé to překrýt betonovou deskou s kari sítí. Udělal jsem nákres, viz obrázek 02.
Desku bych chtěl udělat jako plovoucí podlahu.

Myslíte si že je to dobré řešení, existuje lepší varianta?
Obrázek 03. - foto místnosti
Obrázek 04. - detail shnilého záklopu (jen v malé části)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

16 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.