Nerezový komín vs krbová kamna

Rubriky:

Reklama
VO Vladislav Ondráček @vladislav.ondracek před 7 roky02.11.2016 08:14:00
Nerezový komín vs krbová kamna

Zdravím,

chtěl bych se optat i když to je spíše s křížkem po funuse na dostatečný tah komína.

Mám krbová kamna s výměníkem ABX Aqua turku - výkon do 10kW a 3-vrstvý nerezový komín ( izolace 50mm ) od výrobce z Blanska.

Komín je napojen na kamna přímo ze shora ve výšce cca 1,5m a poté je délka komína 4m. - vnitřní průměr komína je 150mm. Tzn. výškové umístění komína je cca 5,5m od země.

Jako hlavní mi přijde, že pokud chci přikládat a otevřu dvířka, tak mi vždy přijde, že kamna začnou daleko více žhnout.

Externí přívod vzduchu připojen - průměr 100mm v délce cca 70cm skrz obvodovou zeď.

Jsme docela v povětrné oblasti - kraj vesnice u pole, tak jsem ještě přemýšlel nad nějakou lepší stříškou pro ukončení komínu ( ale zatím mne odrazuje cena ) - protože mi přijde, že se často vrací vzduch ze shora do kamen.

Myslíte si, že je to dostatečná výška + co by se mohlo vyzkoušet na zlepšení ? - pokud by se komín prodloužil, tak už by se musela kotvit nadstřešní část - teď cca 1,8m nad střechou.

Díky za rady a tipy
Vláďa

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.