Stačí jeden pojistný ventil ke dvěma bojlerům?

Rubriky:

Reklama
MP Milan Plaček @milan.placek před 7 roky09.01.2017 17:38:00
Stačí jeden pojistný ventil ke dvěma bojlerům?

Zdravím
Mám v domku jeden el. bojler a u něj pojistný ventil na 6bar. Teď jsem instaloval druhý který jsem dostal zdarma ke staršímu kotli na TP.
Bojler jsem si zapojil, ale chci se zeptat zdali je potřeba k němu dát druhý pojistný ventil.
V budoucnu tam budu ještě pár věcí předělávat tak ho tam asi dám, ale co mě zajímá, tak jestli když stoupne tlak na 6bar upustí tlak ten první.
Jinak teda bojlery jsou oba na opačných stranách domu a řeším to tak že vždycky na jednom zavřu ventil.
Vzhledem k tomu, že u prvního bojleru mám ventil až za kohoutem který zavírám asi bude potřeba ho dát i k druhému bojleru.
Co se stane pokud nechám otevřené oba bojlery? Voda poteče z toho bližšího?
Jak docílit toho aby mohly být oba bojlery otevřené? Ten druhý 300l natápím kotlem na TP a ten první el.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.