Založení pergoly - štěrk vs. beton

Rubriky:

Reklama
MT Miroslav Tesař @miroslav.tesar před 7 roky10.02.2017 15:13:00
Založení pergoly - štěrk vs. beton

Dobrý den,
dovoluji si založit nové téma s odvoláním na starší diskuzi zde na fóru:
https://forum.tzb-info.cz/117637-zaklady…

Po dlouhých hodinách strávených na internetu (včetně jiných webů) řeším podobnou situaci a upřímně řečeno, nevím, jakou variantu zvolit.

Popis situace:
Hned z kraje jara, jakmile povolí zem, se chystám na stavbu samostatně stojící pergoly cca 6x4 m. Ponechám stranou "nadzemní dřevěnou část". Jde mi především o správnost přípravy podkladu, použití štěrku spolu s betonem.

Důležitá informace pro můj problém - v rohu pergoly bude umístěn třídílný betonový rohový krb složený ze třech komponentů (krb + 2x stolek), celková hmotnost 1000 kg. http://www.krby-zahradni.eu/cz/katalog-v…

Jako pochozí vrstvu jsme vybrali betonovou dlažbu 210x140x60 mm. Deska bude nad úrovní země cca 10 cm. Můj plán - odkopat cca 50 cm - hrubší frakce - jemnější frakce - deska 10 cm beton s kari sítí (+dilatace 1x na délce 6m) - písek nebo štěrk frakce 0/4 - dlažba. Okraje budou přibetonované obrubníky.
Pergola bude krytá ze dvou stran (6+3m) zdí s porobetonu do výšky cca 2,1-2,4 m, zdi budou ležet také na desce.¨

Mohli byste se mi prosím, fundovaní stavaři, vyjádřit k mému plánu? Je zbytečně předimenzovaný? Je železobeton nutný? Položit krb pouze na štěrk? Nezkazí se betonovou vrstvou odvodnění mezi dlažbou a betonovou vrstvou? Pokud bude zastřešení po celé ploše dlažby (+ malé přesahy), je nutné dlažbu spádovat?
Nebýt krbu, resp. mého vyděšení z hmotnosti krbu, řešil bych stavbu pouze štěrkem a betonoval bych pouze patky pro stojny. Jak byste, prosím, řešili tuto situaci vy?

Předem děkuji za Váš čas a názory.
M.T.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.