Hypotéka na pozemek i stavbu

Reklama
CN Pavel Novotny @cocomoon.nevim před 7 roky13.02.2017 11:20:00
Hypotéka na pozemek i stavbu

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda tu někdo neřešil hypo na pozemek i stavbu domu zároveň?

Co jsem koukal do podmínek, tak mi není jasné, jak by to mohlo fungovat.
Pro podmínku získání hypotéky je projekt domu a čerpání max dva roky

Jenže když nemám pozemek, tak se těžko udělá projekt. A když udělám projekt na dům na nějakém pozemku, tak není jisté, zda hypo dostanu, nebo se dohodnu na koupi toho konkrétního pozemku. A už vůbec není jasné, jak dlouho bude trvat vyřídit stavební povolení a jestli se stihne hypotéka vyčerpad do dvou let.

Je tu možnost vzít samostatně hypotéku na pozemek a stavbu. Jenže je pak zase otázka, jestli banka poskytne druhou hypotéku, když už jednu na krku budu mít.

Mám z toho zmatek. Asi mi nezbude než to celé o 2-3 roky odložit a na pozemek si našetřit ze svého a hypo na stavbu řešit až budu mít vyřízené stavební povolení s projektem.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.