Oplati sa tepelne čerpadlo na Orave ?

Reklama
MS Michal Skalnik @michal.skalnik před 7 roky16.02.2017 10:30:00
Oplati sa tepelne čerpadlo na Orave ?

Prosim tunajšich odbornikov o nazor a radu.
Dom klasicky na Orave postaveny v r.2001 suteren , prizemie ,podkrovie --- spolu cca 290m2
Postaveny z porobeton Ytong 30cm +10cm polystyren .Pivnice 5cm polystyren ,povala 25cm izolačna vata.
Pred 7 rokami ešte dodatočne zateplene + 10cm polystyrenu spolu 20cm na dome.
Okna plastove dvojskla, skla niejake špecialne tepelne ktore odražaju teplo,niejaky oxid naneseny vo vnutri skiel ,stali ma vtedy o cca 35000 sk viac ako klasicke skla.
Kurim elektrinou klasicky elektrokotol 10kW ,sadzba 20hod.NT a 4hod VT.Radiatory klasicke dvojpanel + cca 50m2 podlahove kurenie meďene trubky.
Mam taktiež Wiadrus U26 tam kurim keď su veľke mrazy - brikety z pilin valec 9x30cm .
Tuto sezonu som uplne odstavil elektriku a kurim len briketamy.A doteraz to vypada finančne tak že rozdiel je cca 2,5 menši v prospech Wiadrusu
Teraz ekonomika:
Keď boli vyrovnane teploty v noci a cez deň niekoľko dni po sebe tak som urobil niekoľko testov.Mam namontovane po celom dome 9 ks teplotnych čidiel ds18b20 tak viem čo sa deje v dome.
Keď su mrazy cez deň -10 a v noci -25 a slnko nesvieti tak som spotreboval cca 80-90kW elektriky ,spotreba brikiet cca 26-28kg
teplota interieru cca 22-23 C /manželka ma rada teplo/

Prosim tunajšich odbornikov či sa mi oplati tepelne čerpadlo pripadne ake veľke by ste odporučili alebo su to vyhodene €.
cena elektriny NT 0,1€/kW cca 3,0sk
cena brikety 1kg 0,135€ cca 4,1sk
Ďakujem

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.