Ferroli GF N4

Autor: Bedřich Stehno
Datum: 28.02.2017 11:24
uživatel: 121656

poptávka:

Mám kotel ferolli gf n4 uvažuji o přestavbě na pelety,otvírání dvířek je doprava,nechají se po přestavbě také otvírat doprava,na fotce jsem viděl zajištění dvířek vpravo,já mám na levé straně stěnu tak se tam nevejde hlava hořáku nešlo by to otevřít úplně,prosím o informaci nebo obrázek.předem děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Josef Musil08.09.2017 15:51
Bedřich Stehno07.09.2017 15:50
František Černohorský04.03.2017 21:32
Josef Musil04.03.2017 15:40

Datum: 07.09.2017 15:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121656
reakce na ...
Kotel Ferolli GN Hořák SUN P7
Mám do klasických dvířek vyříznut otvor průměr 14cm ale mám obavy kvůli rozpínavosti různých materiálu jestli to nebude něco dělat.Dvířka je litina trubka hořáku je nerez o průměru 14cm je to těsné.Má někdo s tím zkušenost děkuji.

Autor: Josef Musil
Datum: 08.09.2017 15:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100821
reakce na ...
Otvor, který vyfrézujete do dvířek nesmí být samozřejmě úplně na těsno. Musí tam být alespoň 1 mm mezera. Dvířka která se dodávala ke kotlům GFN měla panty vlevo. Ty už se ale sehnat nedají a nebo velice těžko v Itálii. Firma Ferroli již tyto kotle GFN nevyrábí a jsou nahrazeny novou řadou SFL s jinými rozměry. Úpravou stávajících dvířek nic nezkazíte a zůstanou Vám panty vpravo. Mezi hořák a dvířka musí přijít izolace vedena jako náhradní díl č. 39839120.

Autor: František Černohorský
Datum: 04.03.2017 21:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111612
reakce na ...
Podstatné je,jak chcete kotel využívat,pokud pouze na pelety,je možná úprava stávajícího litinového odlitku vyfrézováním otvoru a otvorů prům.8,5 pro uchycení hořáku,musí se vyřešit uchycení tepelné isolace z vnitřní strany odlitku,ale mám obavy,zda 2 panty z ohnuté oceli prům.8mm udrží váhu dveří s upevněným hořákem (nebudou se povolovat).Pokud ale chcete využívat obě varianty topení-stávající způsob (v případě poruchy hořáku) nebo pelety,natočte kotel o 45° a do vzniklého prostoru se hořák vejde.Náklady na tuto úpravu budou nižší než úprava odlitku.Já tak kotel využívám,navíc,abych mohl hořák vyklopit o 180°,mám násypku pelet na kolečkách a musím s ní popojet dozadu neboť ji mám zleva.K natočení kotle Vám stačí 45° koleno kouřovodu prům.150 a dva vodovodní 6/4 oblouky.

Autor: Josef Musil
Datum: 04.03.2017 15:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100821
reakce na ...
Pokud si necháte do stávajících dvířek vyfrézovat otvor 140 mm pro hořák a čtyři otvory pro šrouby M8, tak to jde. Přestavbová dvířka se otvírají pouze doleva. Hořák se dá objednat včetně šnekového podavače.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPardubice v roce 2018 dokončí investorskou soutěž na areál TeslyDům v drsné přírodě kterému nevadí, když okolí zapadne sněhemVIDEO: Blower door test vám řekne, zda vaše dřevostavba vyhoví na vzduchotěsnostSchiedel UNI ADVANCED – komín s inovovanou keramickou vložkou