Podlahovka zo spiatočky UK

Reklama
LL Lubos Lubovic @lubos.lubovic před 7 roky09.03.2017 18:24:00
Podlahovka zo spiatočky UK

Dobrý deň,
chcel by som poprosiť o pomoc ohľadom návrhu riešenia podlahového vykurovania, ktoré by som chcel zrealizovať zo spiatočky UK. O vykurovanie prostredníctvom el. energie nenám záujem. Teplota spiatočky pred kotlom (Kotol: Proterm Medveď) dosahuje cca. 30°C (uskutočnené iba jedno meranie pri vonkajšej teplote -5 °C - počítam, že sa v závislosti od vonkajších podmienok bude meniť teplota spiatočky cca. 7°C). UK je kompenzované cez uzavretú expanznú nádobu, takže predpokladám, že takáto malá slučka nebude robiť problém v systéme. Hrúbka poteru, kde by som chcel zrealizovať danú podlahovku je cca. 5 cm. Prevýšenie od podlahy kotla do zamýšlanej miestnosti je 170 cm. Pripájam schému riešenia, ktoré som navrhol ja - mala by fungovať (teda aspoň si myslím - nie som projektant), ale možno nájdete nejaké jednoduchšie riešenie. Zároveň chcem poprosiť o špecifikáciu hlavných komponentov, ktoré by som mal v riešení uvažovať, keďže v tejto oblasti nie som doma a aby som vedel povedať kúrenárovi aké prvky má kúpiť. Zrejme bude potrebné v tejto malej slučke použiť aj zvlášť poistný ventil, keďže dimenzia kvôli poteru bude musieť byť menšia.
Za rady veľmi pekne ďakujem.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.