Jak správně funguje redukční ventil na vodu??

Reklama
MS Marek Stuchlík @marek.stuchlik874 před 7 roky09.03.2017 21:41:00
Jak správně funguje redukční ventil na vodu??

Zdravím, rozhodl jsem se po 10 letech že bych taky mohl vědět tlak za redukčním ventilem. Manometr jsem našrouboval na redukční ventil, ale přesně nechápu princip.
Tak po namontování ukazuje z klidového stavu kdy se cca 1 hodinu nic neodpouštěla žádná voda 4-4,5Bar. Jakmile začnu odpouštět vodu, klesne tlak na cca 2,3baru. Jde mě o to, že teplá voda z bojleru teče podstatněji menším tlakem než studená. Proto jsem toto začal řešit.
Jaký tlak tedy mám skutečný v baráku?? Pokud pustím studenou vodu tak mě nepřijde že by to teklo nějakým extra proudem. Prostě to teče tak nějak normálně těmi 2,3 baru.
Myslel jsem, že redukční ventil který před 10 lety byl nastaven na 3 bary by měl tento tlak udržet ne??
Díky za příspěvky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.